Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
360 km
Yaklaşık Sefer Süresi
6-7s
En Son Satış
1 saat 44 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
400 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Şanlıurfa Hakkında

Şanlıurfa, Türkiye'nin güneydoğusunda yer alan bir şehirdir. Şehir, Mezopotamya'nın en eski yerleşim yerlerinden biri olarak kabul edilir ve tarihi ve kültürel açıdan oldukça zengindir. Şanlıurfa'nın doğal güzellikleri de oldukça ünlüdür. Şehir, Fırat Nehri'nin doğusunda yer alır. Ziyaretçiler, şehrin tarihi yerlerini ziyaret etmek, doğal güzellikleri keşfetmek ve yöresel lezzetleri tatmak için Şanlıurfa'ya gelmektedirler.

Şanlıurfa otogarı şehrin Esentepe mahallesinde yer almaktadır. Şanlıurfa otogarı ile Şanlıurfa il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 6 km’dir. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Şanlıurfa şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Şanlıurfa şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Şanlıurfa şehir merkezindeki belirli konumlardan binilebilen belediye otobüsler 62, 64, 74, 76B, KARAKÖPRÜ, KARAKÖPRÜ 35 otobüsleridir. Şehrin belediyesine ulaşarak Şanlıurfa otogarından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün, hangi konumdan kalkacağını ve kalkış saatini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Şanlıurfa otogarından, Şanlıurfa şehrine ulaşım sağlaya şehirler arası otobüs firmalarının kendine ait servis ile otogardan Şanlıurfa şehir merkezine ulaşmak mümkündür. Otobüs firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen otobüs firmasının otogarda bulunan yazıhanesine başvurabilirsiniz.

Minibüs

Şanlıurfa Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (Şanlıurfa Otogarı) giden minibüsler ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır. Şanlıurfa şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Şanlıurfa otogarından şehir merkezine giden minibüs hatları numaralandırılmamıştır. Şanlıurfa'da bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

Otogardan şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Otogardan şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Şanlıurfa otogarı ile Şanlıurfa il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 6 km’dir. Şanlıurfa otogarından binilen taksinin Şanlıurfa il merkezine ulaşım ücreti 70 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 8 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 11 TL’dir.

Hatay Hakkında

Hatay otogarı şehir merkezinin biraz uzağında konumlanmıştır. Hatay şehir merkezinden otogara ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneği kullanılabilir. Hatay şehir merkezinden otogara ulaşan belediye otobüsü, minibüs, yolcu servisi, özel servis vb. toplu taşıma araçları ile merkezden otogara kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Hatay şehir merkezinden otogara ulaşmak için taksi veya özel araç seçeneği kullanılabilir. Hatay iline uçak ya da feribot seferi ile gelen yolcular ise çeşitli ulaşım araçları ile otogara ulaşım sağlayabilirler.

Belediye Otobüsü

Hatay şehir merkezinden otogara ulaşan belediye otobüsü bulunmaktadır. Şehir merkezi ana duraklarından geçen otogar istikametindeki otobüs hatlarına binerek otogara ulaşabilirsiniz. 105, 113, 116, 122 numaralı otobüs hatları direkt olarak otogara ulaşmaktadır. 105 numaralı otobüs hattı İnönü Ortaokulu, Ayşe Fitnat Hanım Caddesi, Fatih Camii, Milli Eğitim Müdürlüğü gibi merkez noktalardan otogara ulaşmaktadır. 113 ve 116 otobüs hattı Besim Ömer Akalın Lisesi, Afet Evler, Şükrü Balcı Caddesi 4 güzergahından otogara ulaşmaktadır. Bankalar Caddesi, Stadyum, Yüzbaşı Asım Caddesi, Hacı Suat Yılmaz Camii, 75. Yıl Bulvarı gibi merkezi noktalardan geçen 116 otobüs hattı ile de merkezden otogara kolay şekilde ulaşım sağlayabilirisiniz.

Yolcu Servisi

Hatay şehir merkezinden otogara ulaşan otobüs firmasının yolcu servisi bulunmaktadır. Seyahat edeceğiniz otobüs firması ile iletişime geçerek otobüs firmasının servis araçlarının kalkış yerini öğrenebilir ve servis aracına binerek merkezden otogara kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz

Minibüs

Hatay şehir merkezinden, ilçelerinden ve köylerinden kalkan minibüsler ile otogara ulaşmak mümkündür. Tursan Turizm, Özat, Birlik Hatay, Öz Hatay Birlik Turizm minibüsleri ile otogara ulaşmak mümkündür.

Taksi

Hatay şehir merkezi ve otogar arası mesafe yaklaşık 7,3 kilometredir. Hatay şehir merkezinden otogara hızlı ve konforlu şekilde ulaşmak için taksi tercih edenler ortalama 20 dakika içinde merkezden otogara ulaşım sağlayabilirler. Hatay şehir merkezi ve otogar arası taksi ücreti 83 TL’dir.

Feribot

Hatay’da Girne (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti) – Hatay arası feribot seferi düzenlenmektedir.  Girne’den deniz otobüsü ile Hatay Valiliği Madenli Yat Limanında inebilirsiniz. Oradan ise toplu taşıma araçları, taksi veya özel araç seçeneği ile otogara kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hatay Havalimanından Otogara Ulaşım

Hatay Havalimanı ve otogar arası mesafe yaklaşık 25 kilometredir. Havalimanından otogara ve oradan da şehir merkezine ulaşan HAVAŞ servis otobüsleri havalimanından kalkarak otogara ulaşmaktadır. Ayrıca havalimanından araç kiralayabilir veya taksi seçeneğini kullanarak havalimanından otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı ve otogar arası taksi ücreti 260 TL’dir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

6-7 s Hatay - Şanlıurfa
360 KM 

Şanlıurfa Seferli Otobüs Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır