Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Denizli Hakkında

Denizli, Türkiye’nin Ege Bölgesi ve Akdeniz Bölgesi arasında geçit konumuna sahiptir. Denizli otobüs bileti alarak kente kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Kent; sanayi, ihracat ve ticaret dallarında oldukça gelişmiştir. Turizm ve öğrenci nüfusunun fazla olması il için önemli bir geçim kaynağıdır. Aynı zamanda ilde; tarım, balıkçılık ve ormancılıkta yapılmaktadır. Kent, ulusal ve uluslararası kongrelerin gerçekleşmesi ve kültür-sanat merkezi olması nedeni ile de oldukça önem taşımaktadır.

Denizli’nin Tarihi

Şehir yapılan araştırmalara göre ilk defa Suriye Kralı II. Antiokhos tarafından, milattan önce 261-245 yılları arasında kurulmuştur. Kral II. Antiokhos şehre karısı Laodike’nin Kenti anlamına gelen Laodikeia ismini vermiştir. Türkler ise ilk defa 1070 yılında kentte var olmuşlardır. Afşin Bey Anadolu’ya girdikten sonra Laodikeia’yı yağmalamış ve Honaz’ı ele geçirmiştir. Denizli’nin çevresi ise Kutalmışoğlu Süleyman bünyesindeki beyler tarafından fethedilmiştir. Laodikea kentinde sürekli meydana gelen depremlerden dolayı, bağ ve bahçelerin bulunduğu, bugünkü Denizli sınırlarına yerleşmişlerdir.

Denizli’de Gezilecek Yerler

Denizli otobüs bileti alarak kente ulaşmanız ile başlayacak olan gezinize öncülük edebilmesi adına, Denizli gezilecek yerler listesiniz için bazı önemli noktaları sizlerle paylaşıyoruz.

Pamukkale Travertenleri: Denizli merkeze 20 km mesafede bulunmaktadır. Doğal travertenlere giriş yasak olup, yapay yollar ile oluşturulmuş travertenlere giriş serbesttir. Bu bölüme de ayakkabı ve terlik olmadan giriş yapabilirsiniz. Yaz ve kış aylarında fazlasıyla misafir ağırlamaktadır.

Karahayıt: Bikarbonat, sodyum, sülfat, magnezyum ve kalsiyum bakımından zengin olması sayesinde sular kırmızı bir çözelti meydana getirmektedir. Bu nedenle Kırmızı Su olarak da anılmaktadır. Termal su; eklem ağrıları ve romatizmal hastalıkları olan kişiler tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir.

Kleopatra Havuzu: Doğal yollarla meydana gelen havuz, rivayetlere göre Kleopatra’nın güzelleşmek adına girmesi ile meşhurdur. Yaz ve kış aylarında ideal sıcaklığa sahip olan suyu ile her mevsim ziyaret edilebilmektedir.

Denizli’de Ne Yenir?

Denizli yaz ve kış aylarında ziyaret edebileceğiniz bir şehirdir. Denizli’nin meşhur yemeklerini tatmadan şehir turunuz tamamlanmış olmaz. Tatmanız gereken yemeklerden bazılarını sizler için hazırladık.

Çaput Aşı: Pilav çeşidi olan Çaput Aşı yemeğinin özelliği, içerisinde bulunan kuzu eti ve asma yaprağından gelmektedir.

Arabaşı Çorbası: İlk başlarda keklik eti ile yapılan çorba, günümüzde horoz, tavuk, hindi ve tavşan eti ile de yapılmaktadır. Çorbanın esas özelliği ise kendine özgü hamuru ile birlikte tüketilmesidir.

Börülce Böreği: Denizli ilinde oldukça sık tüketilen börülceden yapılan börek, yanında turşu suyu ile servis edilmektedir.

Süller Pidesi: Kuşbaşı et ile yapılan pidenin, bilinen pidelerden farkı; bal ve şeker katılarak yapılmasıdır. Soğuk ve sıcak olarak tüketilebilmektedir.

Çiğ Dolma: Haşlanmış kuru patlıcanlar içerisine, hazırlanan bulgurlu dolma içi, bol maydanoz ve dereotu ile harmanlanarak doldurulur ve zeytinyağında kızartıldıktan sonra servis edilir.

Mısır Gömbesi: Mısır unundan elde edilir. Genellikle tarhana çorbası yanında tüketilmektedir. Aynı zamanda yanında turşu suyu ya da ayran ile birlikte de servis edilebilmektedir.

 Sıkça Sorulan Sorular

Denizli’ye Ulaşım Nasıl Sağlanır? Denizli otobüs bileti alarak şehre ulaşabileceğiniz gibi demiryolu ya da havayolu ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Yaz ve kış ayları olmak üzere, yılın her anı keyifli vakit geçirmek isteyenler için rahatlıkla ulaşım sağlayabilecekleri bir konuma sahiptir.

İstanbul-Denizli arası 582 km olup yaklaşık 6,5 saat, İzmir-Denizli arası 240 km olup 3 saat ve Ankara-Denizli arası 471 km ile yaklaşık olarak 5,5 saat sürmektedir.

Sefer Süreleri

 • İstanbul-Avrupa
  10 saat
 • İzmir
  3 saat
 • Ankara
  6 saat
 • Adana
  12 saat
 • Bursa
  7 saat
 • Antalya
  3 saat
 • Trabzon
  19 saat
SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır