Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
120 km
Yaklaşık Sefer Süresi
2-3s
En Son Satış
1 saat 45 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
100 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Van Hakkında

Van, Türkiye'nin doğusunda yer alan bir şehirdir. Tarihi Urartu dönemine kadar uzanan Van, doğal güzellikleri, tarihi mekanları ve kültürel mirası ile ünlüdür. Van, ayrıca tarihi açıdan da zengin bir şehirdir. Şehirde, Urartu İmparatorluğu'ndan kalma çeşitli kalıntılar bulunur. Van, Türkiye'nin doğusunda yer alan ve tarihi, doğal güzellikleri ve kültürel mirası ile ön plana çıkan bir şehirdir. Van Gölü, tarihi yapıları, yöresel lezzetleri, el sanatları ürünleri ve kültürel etkinlikleri ile ziyaretçilere geniş bir yelpaze sunar.

Van otogarı şehrin Akköprü mahallesinde yer almaktadır. Van otogarı ile Van il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 3 km’dir. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Van şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Van otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Van şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Van şehir merkezindeki belirli konumlardan binilebilen belediye otobüs GV1, 351, 651, 655, 611, 721 numaralı otobüstür. Şehrin belediyesine ulaşarak Van otogarından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz. 

Yolcu Servisi 

Van otogarından, Van şehrine ulaşım sağlaya şehirler arası otobüs firmalarının kendine ait servis ile otogardan Van şehir merkezine ulaşmak mümkündür. Otobüs firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen otobüs firmasının otogarda bulunan yazıhanesine başvurabilirsiniz.

Minibüs

Van Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (Van Otogarı) giden minibüsler ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır. Van şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Van otogarından şehir merkezine giden minibüs hatları numaralandırılmamıştır. Van'da bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

Otogardan şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Otogardan şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Van otogarı ile Van il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 3 km’dir. Van otogarından binilen taksinin Van il merkezine ulaşım ücreti 40 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 4 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 11 TL’dir.

Bitlis Hakkında

Bitlis otogarı şehir merkezinin uzağında konumlanmıştır. Bitlis şehir merkezinden otogara ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneği tercih edilebilir. Bitlis şehir merkezinden otogara ulaşan özel halk otobüsleri, minibüsler, yolcu servisleri vb. toplu taşıma araçlarına binerek otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Bitlis şehir içi ulaşımda halk otobüsleri veya minibüs seçeneği kullanılabilir. Ayrıca Bitlis şehir merkezinden otogara ulaşmak için taksi veya özel araç seçeneği tercih edilebilir.

Belediye Otobüsü

Bitlis Belediyesi şehir içi ulaşımda özel halk otobüslerini kullanmaktadır. Bitlis ilinde şehir içi ulaşımda en çok tercih edilen özel halk otobüsleri ile şehir merkezindeki ana duraklardan otogar güzergahında olan özel halk otobüsüne binilerek kolay şekilde otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir merkezindeki duraklardan otogar istikametine giden halk otobüsleri haftanın her günü sabah erken saatlerde hareket edip 22.00’ye kadar ulaşım hizmeti vermektedir.

Yolcu Servisi

Bitlis şehir merkezinden otogara ulaşım için bilet aldığınız otobüs firmasının servis aracı kullanılabilir. Seyahat edeceğiniz otobüs firmasının şehir merkezindeki bilet satış ofisinden kalkan servis aracına binilip otogara ulaşım sağlanabilir. Bilet adlığınız otobüs firması ile iletişime geçerek servis araçlarına ulaşabilmeniz için bilgi alınabilir. Daha sonra size yakın otobüs firmasının bilet satış ofisine gidilip oradan servis aracı ile otogara kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Minibüs

Bitlis şehir merkezinden veya Bitlis şehrinin mahalle ve köylerinden otogar güzergahında olan minibüslere binilerek otogara ulaşım sağlayabilirsininiz. Ayrıca Güroymak, Mutki, Ahlat gibi ilçelerden de minibüs ile otogara kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Minibüsler sabah erken saatlerde hareket edip akşam saatlerine kadar ulaşım hizmeti vermektedir.

Taksi

Bitlis şehir merkezi ve Bitlis otogarı arası mesafe yaklaşık 20 kilometredir. Bitlis şehir merkezinde bulunan taksi duraklarına gidebilir veya bulunduğunuz konuma taksi çağırarak otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Bitlis şehir merkezinden otogara hızlı ve konforlu ulaşım için taksi tercih edenler ortalama 30 dakika içinde otogara ulaşım sağlayabilirler. Bitlis şehir merkezi ve otogar arası taksi ücreti 210 TL’dir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

2-3 s Bitlis - Van
120 KM 

Van Seferli Otobüs Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır