Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Kars Hakkında

Kars, Türkiye’de bulunmakta olan en yüksek rakımlı illerin arasında yer almaktadır. Nüfusu 280 bini aşan bu şehirde 23 mahalle ve 72 köy bulunur. Kars uçak bileti satın alarak, Türkiye’nin en yüksek şehirlerinden birini ziyaret ederek, soğuk iklimine şahit olabilirsiniz.

Kars’da Gezilecek Yerler

Ani Antik Kenti: Kars şehrinin güneydoğu kısmında yer almakta olan bu antik kent, 961-1045 yılları arasında Pakraduni Hanedanlığının başkentliğini yapmıştır. İçerisinde var olan 12. yüzyıla ait İslami eserleri ziyaret etmek mümkündür. Ani Antik Kenti 2016 yılında, UNESCO Dünya Miras Listesi’ne girmiştir.

Kars Kalesi: İçerisinde 12. yüzyıldan kalmış olan Celal Baba Türbesi yer almaktadır. Kale, 1153 tarihinde Saltuklu Hükümdarı Melik İzzeddin tarafından, veziri olan Firuz Akay’a yaptırılmıştır. Kale Osmanlı-Rus Savaşı esnasında yıkılmış ve harabeye dönmüştür. Bu sebeple orijinalliğini yitirerek kullanım dışı kalmıştır. 

Namık Kemal Evi: Namık Kemal’in çocukluğunu geçirmiş olduğu evdir. Namık Kemal’in vefatından sonra restore edilmiş ve Aşıklar Evi ismini almıştır. Günümüzde bu evde saz çalma, türkü söyleme gibi sanatsal aktiviteler düzenlenmektedir. Kars geleneğini en iyi şekilde yansıtan bu ev, her zaman ziyarete açık durumdadır. 

Mazlum Ağa Hamamı: 1595 yılında Sultan 3. Murad tarafından inşa ettirilmiş olan hamamdır. Hamam klasik kesme taşlardan yapılmıştır. Bu sebeple klasik Osmanlı mimarisini simgelemektedir. Günümüzde aktif olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Allahuekber Dağları Milli Parkı: 1. Dünya Savaşı’nda şehit olan Sarıkamış Şehitleri’nin şehit olduğu yer bu dağın içindedir. Ayı, tavşan, kunduz, saksağan, kurt, kaplumbağa, keklik gibi hayvanlara yaşam alanı oluşturan bu dağ Sarıçam ağaçlarının da yayılış gösterdiği mekandır. Canlı çeşitliliği ve geçmiş tarihi açısından önemi sebebiyle Kars’ta bulunan en popüler turistik mekanlardan biri haline gelmiştir.

Kuyucuk Kuş Cenneti: İçerisinde 182 kuş türünün yaşam alanı bulduğu bir mekandır. Toplam 245 hektarlık alan sahip olan bu yer her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Sarıkamış Kayak Merkezi: Kars şehrinin içinde yer alan Çamurlu Dağ’da kurulmuştur. Yalnızca Alplerde olduğu bilinen kristal karın burada da bulunması sebebiyle karın kalitesi kayak merkezini eşsiz hale getirmektedir. Kayak yapmayı seven turistler tarafından en çok ziyaret edilen kayak merkezlerinin başında yer almaktadır.

  Kars Havalanları

Sefer Süreleri

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır