Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

GAP Havalimanı Hakkında

Şanlıurfa GAP Havalimanı, Güneydoğu Anadolu Projesi kapsamında bölgeye hizmet etmesi açısından inşa edilmiş ve kurulduğu günden itibaren bu görevini başarıyla sürdürmüş olan bir havalimanı olarak ülkemizde öne çıkmayı başarmıştır. Yılın dilediğiniz dönemde, rahatlıkla Şanlıurfa’ya ulaşabilmek için Şanlıurfa uçak bileti seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Yapımı toplamda 10 yılda sona erdirilmiş olan havalimanı, 12.000 metrekare terminal binasına sahiptir.

Şanlıurfa GAP Havalimanı Nerede?

Şanlıurfa Havalimanı, D-885 ve D-390 karayollarının kesişim noktasında yer almaktadır. Şanlıurfa GAP Havalimanı, Şanlıurfa şehir merkezine toplamda 35 kilometre uzaklıkta bir mesafede yer almaktadır ve karayollarının kesişiminde olması sayesinde rahatlıkla erişilebilecek bir noktadadır. Şanlıurfa’ya bağlı olan Karaköprü mevkii üzerinde yer almaktadır.

Şanlıurfa GAP Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Ana kara yollarına yakın bir noktada olması sayesinde, Şanlıurfa GAP Havalimanı’na, yalnızca Şanlıurfa’dan değil çevre il ve ilçelerden de ulaşım son derece kolay bir biçimde sağlanabilmektedir. Kişisel araçlar veya taksiler ile birlikte, 50 kilometrelik bu mesafe yaklaşık olarak 35 dakika içerisinde tamamlanabilmektedir. Bunun dışında, havalimanı ile merkez arasındaki seyahat, HAVAŞ servisleri ile de gerçekleştirilebilmektedir.

Şanlıurfa GAP Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

Güneydoğu Anadolu Projesi kapsamı içerisinde toplamda 10 senede tamamlanmış olan, bölgenin tamamına hizmet edebilme amaçlarını taşıyan özel bir havalimanıdır. Hem iç hatlar, hem de dış hatlar terminallerine sahip olan havalimanları arasında yer alan Şanlıurfa GAP Havalimanı, 12.000 metrekare terminal binasının yanında toplamda 500 araçlık otoparka da sahiptir. 1 milyona yakın ortalama yolcu kapasitesinin yanında, devamlı geliştirilmekte olan terminal ve apron yapıları sayesinde sıklıkla kullanılan havalimanları içerisinde yer almayı da başarmıştır. 

Şanlıurfa GAP Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Şanlıurfa uçak bileti satın alarak Türkiye’nin dilediğiniz noktasından doğrudan veya aktarmalı olarak GAP Havalimanı’na iniş yapabilir ve daha sonra da buradan şehrin veya bölgenin dilediğiniz noktasına geçiş sağlayabilirsiniz. Şanlıurfa Havalimanı, Hac görevini yerine getirmek isteyenlerin Suudi Arabistan’a direkt olarak uçuş gerçekleştirilmesini de sağlayan bir nokta olmasıyla önem kazanmıştır. Türk Hava Yolları’nın yanında, Onur Air ve Pegasus Havayolları aracılığıyla da GAP Havalimanı’na ulaşmak mümkün olmaktadır.

GAP Havalimanı Havalimanı Konumu

GAP Havalimanı Uçak Firmaları

AJet
SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır