Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Erzurum Havalimanı Hakkında

Erzurum Havalimanı, ülkemizin Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgesinde bulunan Erzurum iline bağlı olan bir havalimanıdır. Erzurum uçak bileti alacak olan yolcular Erzurum Havalimanında hizmet veren herhangi bir havayolu şirketini tercih edebilirler. 1966 yılında inşa edilen Erzurum Havalimanı aynı tarihlerde hizmete açılmıştır. Ancak ilk etapta askeri bir tesis olarak hizmete açılan havalimanında 1993 yılı itibariyle uluslararası tarifesiz seferler düzenlenmiştir. 2005 yılı itibariyle havalimanındaki yeni terminal binası hizmet vermeye başlamıştır. 

Erzurum Havalimanı Nerede?

Erzurum Havalimanı Erzurum il merkezine yaklaşık 13 km uzaklıktadır. Erzurum il merkezinden havalimanına ya da havalimanından il merkezine yaklaşık 15 dakika içinde ulaşım sağlamak mümkündür. Elbette bu süre tahmini süredir ve trafiğin yoğun olduğu saatlerde değişiklik gösterebilir. Buna ek olarak yolcuların şahsi araçlarını kullanmaları ya da kiralık araçla yola çıkmaları durumunda havalimanına ulaşım süreleri 15 dakikayla sınırlı olacaktır. Şehir merkezinden havalimanına gitmek üzere toplu taşıma araçlarını kullanan yolcular için havalimanına tahmini varış süresi 15 dakikayı aşar. Erzurum iline bağlı olan Aziziye ilçesinin sınırlarında bulunan Erzurum Havalimanı Aziziye ilçe merkezine yaklaşık 10 km uzaklıktadır. Aziziye ilçe merkezinden şahsi aracıyla ya da kiralık araçla yola çıkan bir yolcu havalimanına yaklaşık 12 dakika içinde ulaşım sağlayabilir.

Erzurum Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Erzurum şehir merkezinden ya da Aziziye ilçe merkezinden Erzurum Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular şehir merkezinde ve ilçe merkezinde aktif olan taksilerin yanı sıra şehir içi otobüsleri kullanabilirler.

Erzurum Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Ücreti 3,5 TL olan belediye otobüsü
  • 7\24 hizmet veren taksi
  • Araç kiralama acentelerinden kiralanan araçlar
  • Erzurum Havalimanına ait olan yolcu servisleri

Erzurum Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

Erzurum Havalimanı'nda beton kaplamalı olan 2 adet uçuş pisti ve 14 adet uçak parkı bulunur. Modern bir tasarıma sahip olan havalimanında uçakların apron ve pist bölümleri arasında rahatlıkla gidip gelmeleri için 24 m uzunluğa sahip 10 adet taksirut yapılmıştır. Aynı zamanda uçakların güvenli iniş yapmalarını sağlaması için ILS cihazları da kullanılmıştır. Havalimanında 24 saat boyunca ulaşıma açık durumda bulunan 530 araçlık bir park yeri de bulunur. Erzurum Havalimanının toplamda 8.082.805 metrekarelik kurulu alanı bulunduğu söylenebilir. Havalimanında bulunan pistler Türkiye'nin en uzun ikinci pistleridir. Oldukça kapsamlı ve büyük bir havalimanı olan Erzurum Havalimanı'nda yolcuların ihtiyaçlarını karşılaması için mescit, restoran, lavabo, market, kafe, eczane ve hediyelik eşya dükkânı gibi birçok yer bulunur. Yolcuların dinlenmeleri ve keyifli vakit geçirmeleri için dinlenme salonları da yer alır. Havalimanının çıkış noktasında taksiler ve toplu taşıma araçları için kalkış noktaları da mevcuttur. Bu nedenle havalimanından ayrılırken yolcular toplu taşıma araçlarının ya da taksilerin bulunduğu noktaya kısa sürede ulaşım sağlayarak gidecekleri yere varabilirler.

Erzurum Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Erzurum uçak bileti alacak olan yolcuların ilk etapta Erzurum Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerini öğrenmeleri gerekir. Erzurum Havalimanı'nda hizmet veren havayolu şirketleri SunExpress, THY, AnadoluJet ve Pegasus Hava Yollarıdır. Pegasus Hava Yollarını kullanan yolcular İstanbul iline bağlı olan Sabiha Gökçen Havalimanı'na ve Ankara iline bağlı olan Esenboğa Havalimanı'na, AnadoluJet’i kullanan yolcular Ankara iline bağlı olan Esenboğa Havalimanı'na, Antalya iline bağlı olan Antalya Havalimanına, Bursa iline bağlı olan Yenişehir Havalimanına ve İstanbul iline bağlı olan Sabiha Gökçen Havalimanı'na, Türk Hava Yolları'nı kullanan yolcular İstanbul iline bağlı olan İstanbul Havalimanı'na, SunExpress’i kullanan yolcular İzmir iline bağlı olan Adnan Menderes Havalimanına ve Antalya iline bağlı olan Antalya Havalimanına ulaşım sağlayabilirler. 

Erzurum Havalimanı Havalimanı Konumu

Erzurum Havalimanı Uçak Firmaları

AJet
SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır