Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Çarşamba Havalimanı Hakkında

Samsun Çarşamba Havalimanı Karadeniz Bölgesi içerisine önemli hizmetler sunan ve merkezi bir konumda olması sayesinde Samsun dışındaki ve yakınındaki iller ve ilçelere de ulaşım açısından katkıda bulunmayı başaran bir noktadır. Türkiye’nin dilediğiniz noktasından her mevsim satın alabileceğiniz Samsun uçak bileti sayesinde rahatlıkla Karadeniz şehrine iniş sağlayabilir ve buradan da dilediğiniz noktaya kolayca geçiş yapabilirsiniz. 

Samsun Çarşamba Havalimanı Nerede?

Çarşamba Havalimanı, adını da aldığı, Samsun’un en özel ve en eski tarihi ilçelerinden biri olan Çarşamba sınırları içerisinde yer alan merkezi bir noktadır. Konumu itibarıyla Samsun, Çarşamba veya diğer yakın yerleşim bölgelerine ulaşım sağlayacak bir kavşak nokta olma görevini de taşımaktadır. Çarşamba’nın Çınarlık mevkiinde yer alan Samsun Çarşamba Havalimanı, Samsun şehir merkezine toplamda yaklaşık olarak 30 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. 

Samsun Çarşamba Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Çarşamba havalimanına taksi veya kişisel araçlarla özel transfer seçenekleri ile araç yoluyla ulaşılabilmektedir. Samsun merkezinden, toplamda yarım saatlik bir yolculuk ile bu biçimde Çarşamba Havalimanı’na ulaşım sağlanır. Bunun dışında, BAFAŞ Yolcu Taşımacılığı tarafından sağlanan ve direkt olarak uçuşlarınıza özel olarak vakitlerde kalkan servisler aracılığıyla da havalimanına ulaşmayı tercih edebilirsiniz. Samsun şehir merkezinden havalimanına Atakum, 19 Mayıs, Çarşamba, Yakakent, Terme, Bafra, Tekkeköy ve Alaçam noktalarından kalkış yapan servisleri değerlendirebilirsiniz.

Samsun Çarşamba Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

Çarşamba Havalimanı, temelleri ve inşası 1998 yılına kadar geri giden, Karadeniz Bölgesi’nin eski ve uzun soluklu havalimanlarından biridir. İç hatlar terminali aracılığıyla Türkiye’nin farklı noktalarına aktarmalı veya Ankara ile İStanbul gibi illere aktarmasız uçuşların tamamlanmasını sağlayan bir havalimanıdır. 2012 yılından beri Samsun Çarşamba Havalimanı adını taşıyan nokta, geliştirmeleri ve yenilenmeleri sayesinde bir milyon yolcu sayısını aşmış olan havalimanları arasına girmeyi de başarmıştır.

Samsun Çarşamba Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Samsun Çarşamba Havalimanı, hem iç hatlar hem de dış hatlar uçuşlarına ev sahipliği yapabilmektedir. Sezonluk olarak değerlendirilen Samsun uçak bileti seçenekleri sayesinde doğrudan Almanya Düsseldorf Havalimanı’na ulaşılabilir, senenin her döneminde ise doğrudan ve aktarmalı uçuşlarla Türkiye içerisinde ulaşım sağlanabilmektedir. Bilet satın almak için değerlendirebileceğiniz firmalar Bora Jet, Onur Air, Pegasus Havayolları, Sun Express ve Türk Hava Yolları’dır.

Çarşamba Havalimanı Havalimanı Konumu

Çarşamba Havalimanı Uçak Firmaları

Anadolu Jet
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır