Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Batman Havalimanı Hakkında

Batman Havalimanı 1998 yılında aktif olarak hizmete açılmıştır. Batman uçak bileti seçenekleriyle rahatça değerlendirebileceğiniz, kullanışlı ve işlevsel yönü yüksek olan havalimanları arasında da yer almaktadır. Havalimanı toplamda 20.741 m²'lik terminal binasına ve aynı özel olarak hizmet sunmayı amaçlayan 1.120 m² alana sahip VIP binasına sahiptir. Havalimanı, toplamda 350 adet otomobil barındırma kapasitesine sahip olan bir otoparka da sahiptir.

Batman Havalimanı Nerede?

Yalnızca Batman değil, bölgedeki diğer şehirler ve ilçeler için de önemli bir ulaşım noktası olan havalimanı, Batman şehir merkezine toplamda 7 kilometre gibi yakın bir mesafede yer almaktadır. Merkez içerisinde bulunması sayesinde ulaşım imkanlarının da fazla olmasına katkıda bulunan havalimanına, bölgedeki komşu şehirlerden de yoğun ziyaret bulunmaktadır. 

Batman Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Konumu olarak avantajlı bir ulaşım şansı doğuran Batman Havalimanı’na, direkt olarak belediyeye bağlı otobüsler sayesinde rahat bir biçimde ulaşılabilmektedir. Havaalanı – Gültepe Kavşağı – Eski Devlet Hastanesi – Yeni İlçe Otogarı – Acetler arasında servis hizmeti sunmakta olan otobüsler sayesinde kolay bir biçimde havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanının şehre yakın olmasının yanında, daha süratli ve konforlu bir biçimde dilediğiniz noktadan binebileceğiniz ticari taksileri kullanarak da ulaşımınızı tamamlayabilir ve uçaklarınızı kaçırma sorunlarıyla uğraşmak zorunda kalmadan havalimanında olabilirsiniz.

Batman Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

Bölgenin en eski havalimanlarından biri olan Batman Havalimanı, 1998 yılından beri servis vermektedir. Hem sivil, hem de askeri amaçlar taşıyabilecek, çeşitli terminallere ve binalara sahip olması sayesinde günümüzde de aktif olarak kullanılan noktalar arasında yer almayı başarmaktadır. Yalnızca iç hatlar uçuşlarının gerçekleştirildiği bir havalimanıdır. Batman Havalimanı 1.200 m² büyüklüğünde itfaiye binasına, 120×162 m boyutlarında aprona ve 424×24 m boyutlarında taksirut yapılarına da sahip bir merkezdir.

Batman Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Batman uçak bileti satın alarak Türkiye’nin dilediğiniz noktasından şehre ulaşmanız mümkün olmaktadır. Dış hatlar terminali yapısına ve kapasitesine sahip olmaması sebebiyle, Batman’dan yalnızca yurt içi uçuşları değerlendirebilmek mümkündür. Anadolu Jet ve bağlı olduğu firma olan Türk Hava Yolları’nın dışında, Pegasus Havayolları aracılığıyla Batman uçak bileti satın alabilirsiniz.

Batman Havalimanı Havalimanı Konumu

Batman Havalimanı Uçak Firmaları

AJet
SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır