Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
540 km
Yaklaşık Sefer Süresi
9-11s
En Son Satış
3 saat 6 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
450 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

İstanbul Hakkında

İstanbul, Marmara bölgesinde yer alır, Türkiye'nin en kalabalık ve en büyük şehridir. Coğrafi konumu nedeniyle tarih boyunca önemli bir yerleşim yeri olmuş ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. İstanbul, 2 kıtayı birbirine bağlayan önemli bir noktada yer alması nedeniyle Avrupa ve Asya kültürlerinin birleştiği benzersiz bir şehirdir.  İstanbul şehrinde kullanıma açık 3 adet otogar bulunmaktadır. Bunlar Esenler, Harem ve Alibeyköy otogarlarıdır.

 Esenler otogarı ise İstanbul şehrinin merkez otogarı olarak bilinmektedir. Fatih semti ise İstanbul şehrinin merkezi olarak bilinmektedir. Esenler otogarı ile İstanbul il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 9 km’dir. Esenler otogarı Altıntepsi mahallesinde yer almaktadır. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleri, metro, tramvay ve feribot ile İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz. İstanbul ilindeki otogara belediye otobüsü ile ulaşım sağlamak için 33B Hattı kullanılmaktadır.

Metro 

Esenler otogarından, İstanbul il merkezi olarak bilinen Fatih semtine M1B metro hattı ile ulaşım sağlanabilir.

Tramvay 

Esenler otogarından, İstanbul il merkezi olarak bilinen Fatih semtine T1 tramvay hattı ile ulaşım sağlanabilir.

Yolcu Servisi 

İstanbul otogarından il merkezine otobüs firmalarının kendine ait servis hizmetleri bulunmaktadır.

Minibüs

İstanbul Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (İstanbul Otogarı) giden minibüsler şehir içi ulaşım minibüsleriyle sağlanmaktadır. İstanbul şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. İstanbul'da bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

İstanbul otogarı ile İstanbul il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 9 km’dir. İstanbul otogarından binilen taksinin İstanbul il merkezine ulaşım ücreti 90 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 12 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 40 TL’dir.

Feribot 

İstanbul Deniz Otobüsleri (IDO), İstanbul'da deniz yoluyla yolcu taşımacılığı hizmeti veren bir şirkettir. İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan Marmara Denizi üzerindeki hatlarda seferler düzenlemektedir. Şirket, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olarak hizmet vermektedir. İDO'nun seferleri, sabahın erken saatlerinden gece geç saatlere kadar devam etmektedir. Şirketin hatları arasında en popüler olanları Kabataş, Beşiktaş, Üsküdar, Kadıköy, Bursa ve Yalova gibi noktaları kapsamaktadır. İDO'nun biletleri, online olarak veya deniz limanlarındaki bilet gişelerinden satın alınabilir.

Urla Hakkında

Urla ilçe otogarı İzmir şehir merkezine 40 kilometre uzaklıkta yer alırken ilçe merkezine ise oldukça yakın konumlanmıştır. Birçok otobüs firmasının bilet satış ofisinin yer aldığı Urla otogarı merkeze yakın olduğu için kısa sürede ve kolay şekilde otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Urla merkezinden otogara ulaşmak için yürümek bir seçenektir. Yürümek istemeyen veya Urla otogarına uzak merkezi noktada bulunanlar ise toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneğini kullanarak merkezden otogara ulaşım sağlayabilirler. İzmir şehir merkezinden Urla’ya ulaşmak isteyen yolcular ise çeşitli ulaşım araçlarını kullanarak otogara ulaşmaları mümkündür. Ayrıca Urla ilçe merkezinden otogara ulaşmak için 24 saat ulaşım hizmeti veren taksi seçeneği kullanılabilir.

Belediye Otobüsü

Urla ilçe merkezi ana duraklarından geçen otogar güzergahındaki otobüs hatlarına binerek otogar yakınında inip yürüyerek otogara kısa sürede ulaşabilirsiniz. Urla Merkez, Urla Meydan, Urla Sanat, Urla Devlet Hastanesi gibi merkezi duraklardan geçen 684 Urla – F.Altay otobüs hattı ile otogar yakınında inip 500 metre yürüyüp otogara ulaşabilirsiniz. Ayrıca 732 Seferihisar – Urla, 733 Yağcılar – Urla, 734 Özbek – Urla, 760 Çeşme – Urla, 761 Karaburun – Urla otobüs hatlarıyla İzmir ilçe ve köylerinden Urla’ya ulaşabilir ve otogar yakında inip yürüyerek otogara ulaşım sağlayabilirsiniz.

Metro

İzmir şehir merkezinde bulunan Fahrettin Altay – Evka3 metro hattı ile aktarmalı şekilde Urla’ya ulaşım sağlanabilir. Metro ile Fahrettin Altay Aktarma Merkezi durağında inen yolcular 984 numaralı otobüs ile Urla merkeze ulaşım sağlayabilirler. Otogar yakınındaki durakta inip 500 metre yürüyerek otogara ulaşım sağlayabilirler.

Yolcu Servisi

Urla ilçe otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bazıları merkezden otogara yolcu taşıma hizmeti vermektedir. Bilet adlığınız otobüs firması ile iletişime geçerek merkezdeki otobüs firmasının bilet satış ofisini öğrenebilir ve oradan kalkan servis aracı ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz.

Minibüs

Urla ana caddelerinden ve mahallerden geçen minibüsler ile otogara ulaşmak mümkündür. Otogar istikametindeki minibüslere binerek pratik şekilde ilçe otogarına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Urla ilçe otogarı ve Urla merkezi arası mesafe yaklaşık 1,4 kilometredir. Urla merkezinden hızlı ve konforlu şekilde otogara taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Urla merkez ve otogar arası taksi ücreti 30 TL’dir.

Feribot

Urla’ya yaz döneminde vapur seferleri düzenlenmektedir. Deniz seyahati ile Urla’ya ulaşmak için Konak Vapur İskelesi’nden Urla’ya hareket eden deniz aracına binmeniz gerekir. Urla’ya ulaştığınızda merkeze yürüyerek toplu taşıma araçları veya taksi ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

9-11 s Urla - İstanbul
540 KM 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır