Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
300 km
Yaklaşık Sefer Süresi
5-6s
En Son Satış
3 saat 27 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
400 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Diyarbakır Hakkında

Diyarbakır, Türkiye'nin güneydoğu bölgesinde yer alan tarihi ve kültürel açıdan zengin bir şehirdir. Fırat Nehri'nin doğu kıyısında, Tigris Nehri'nin batısında, Mezopotamya'nın en verimli toprakları üzerinde kurulmuştur. Şehrin tarihi M.Ö. 3000'lere kadar uzanır ve tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Diyarbakır otogarı ile şehrin Talaytepe mahallesinde yer almaktadır. Diyarbakır otogarı ile Diyarbakır il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 7 km’dir. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Diyarbakır şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Diyarbakır şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Diyarbakır şehir merkezindeki belirli konumlardan binilebilen AZ, E1, F7, P1 numaralı belediye otobüsleri ile Diyarbakır otogarı ve yakın bir konuma ulaşmak mümkündür. 

Yolcu Servisi 

Diyarbakır otogarından il merkezine otobüs firmalarının kendine ait servis hizmetleri bulunmaktadır.

Minibüs

Diyarbakır Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (Diyarbakır Otogarı) giden minibüsler şehir içi ulaşım minibüsleriyle sağlanmaktadır. Diyarbakır şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. Bu minibüsler numaralandırılmamaktadır. Diyarbakır'de bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

Diyarbakır otogarı ile Diyarbakır il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 7 km’dir. Diyarbakır otogarından binilen taksinin Diyarbakır il merkezine ulaşım ücreti 58 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 9 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 23 TL’dir.

Tatvan Hakkında

Tatvan ilçesi Bitlis iline bağlı olan ve Bitlis il merkezine yaklaşık 25 km mesafede bulunan bir ilçedir. Tatvan ilçesinden şehirlerarası seyahat etmek üzere otogara gitmek isteyen ziyaretçilerin Tatvan otogarına ulaşım sağlamaları gereklidir. Tatvan otogarıyla ilçe merkezi arasındaki mesafe fazla değildir. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma araçları, taksi ya da şahsi araçlarıyla otogara kısa sürede ulaşmaları mümkündür.

Belediye Otobüsü

Tatvan ilçe merkezinde büyük belediye otobüsleri bulunmasa da küçük minibüsler ve dolmuşlar bulunabilir. Ancak Tatvan ilçesine dışarıdan ilk kez gelenlerin belediye otobüsü bulması söz konusu değildir. Bu nedenle ilçeye dışarıdan gelenlerin ve bir süre kaldıktan sonra şehirler arası seyahat etmek üzere ilçeden ayrılacak olanların Tatvan otogarına farklı araçlarla ulaşım sağlamaları gerekir. İlçe merkezi ile otogar arasındaki mesafe fazla olmasa da yolcuların otogara geç kalmamak adına erken davranmaları ve kullanacakları toplu taşıma aracının sefer saatlerini önceden öğrenmeleri tavsiye edilir.

Yolcu Servisi

Tatvan ilçe merkezinden yolcu servisine binerek aktarmasız ve ücretsiz şekilde Tatvan otogarına ulaşım sağlamak mümkündür. Ancak bunun için yolculuktan önce mutlaka yolcu servise talebi oluşturulmalıdır. Yolcuların otogara ulaşım sağlamadan önce otobüs bileti aldıkları firmayı arayarak yolcu servisi talebinde bulunmaları hizmetten yararlanmaları için yeterlidir. İlçe merkezinden hareket ederek yolcuların evlerinin önüne kadar giden yolcu servisleri için bilet almaya ya da ekstra bir ücret ödemeye gerek kalmaz. Bu nedenle il merkezlerinde ve ilçe merkezlerinde aktif olarak otogara yolcu taşıyan yolcu servislerinin yolcular açısından oldukça avantajlı olduğunu söylemek mümkündür.

Minibüs

Tatvan ilçe merkezindeki duraklardan hareket eden ve Tatvan otogarına kadar aktarmasız ulaşım sağlayan terminal minibüsleriyle ilçe merkezinden otogara ulaşım sağlanabilir. Yola çıkmadan önce terminal minibüslerinin sefer saatlerinin öğrenilmesi mühimdir. Zira minibüs durağına geç gelinmesi durumunda bir sonraki minibüsü beklemek otogara geç kalmaya neden olabilir.

Taksi

Tatvan ilçe merkeziyle otogarı arasında yaklaşık 1,5 km mesafe bulunur. Tatvan ilçe merkezinden taksi tutarak otogara ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 3 dakikadır. Tatvan ilçe merkezinden taksi tutarak otogara ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 25 TL’dir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

5-6 s Tatvan - Diyarbakır
300 KM 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır