Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
180 km
Yaklaşık Sefer Süresi
3-4s
En Son Satış
3 saat 46 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
230 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Samsun Hakkında

Samsun, Türkiye'nin Karadeniz bölgesinde yer alan ve Karadeniz'in önemli şehirlerinden biridir. Yaklaşık 1 milyon nüfusa sahip olan şehir, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile öne çıkar. Samsun ayrıca doğal güzellikleri ile de ünlüdür. Sahil şeridi boyunca uzanan Samsun Plajı, şehrin en popüler yerlerinden biridir. Sahilde yürüyüş yapmak, bisiklet sürmek ve denize girmek için idealdir. 

Samsun otogarı şehrin Kıran mahallesinde yer almaktadır. Samsun otogarı ile Samsun il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 5 km’dir. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Samsun şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Samsun şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Samsun şehir merkezindeki belirli konumlardan binilebilen belediye otobüs hatları T3, T4, 24, 24A, 24B, 25 numaralarıdır. Şehrin belediyesine ulaşarak Samsun otogarından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Tramvay

Samsun şehrinde bulunan Cumhuriyet Meydanı tramvay durağı, merkez içindeki Samsun Otogar konumuna en yakındır. Cumhuriyet Meydanından binilen tramvay ile Samsun otogarı ve yakın bir konumuna ulaşmak mümkündür.

Yolcu Servisi 

Samsun otogarından, Samsun şehrine ulaşım sağlaya şehirler arası otobüs firmalarının kendine ait servis ile otogardan Samsun şehir merkezine ulaşmak mümkündür. Otobüs firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen otobüs firmasının otogarda bulunan yazıhanesine başvurabilirsiniz.

Minibüs

Samsun Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (Samsun Otogarı) giden minibüsler ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır. Samsun şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Samsun otogardan şehir merkezine giden minibüs hatları numaralandırılmamıştır Samsun'da bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

Otogardan şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Otogardan şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Samsun otogarı ile Samsun il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 7 km’dir. Samsun otogarından binilen taksinin Samsun il merkezine ulaşım ücreti 70 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 7 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 24 TL’dir.

Sinop Hakkında

Sinop otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesinde bulunan Sinop ilinde yer alır. Yöresel lezzetlerinden olan Kaşık çıkartması (mamalika), zılbıt böreği, hasuda, Boyabat ilçesinde yiyebileceğiniz sırık kebabı, taktak helvası ve ezmesi gibi tatlar ile Sinop ili ün salmıştır. Ek olarak deniz ve doğası da oldukça turistik sirkülasyona sebeptir. Sinop ili Karadeniz Bölgesinin ortasında bulunmasından dolayı Karadeniz turlarında sıklıkla ziyaret edilen illerden biridir. Dolayısıyla bu şehre pek çok şekilde ulaşım sağlanabilmesi mümkündür.  Ayrıca havayolu ve karayolu ile ulaşım sağlanabilir. Yerelde hizmet veren pek çok otobüs firmalarıyla da ulaşım sağlanması mümkündür. Bunun için Sinop otobüs bileti alınması gerekir. Sinop otogarına gelen biri ise rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilir. Bu ulaşım için toplu taşıma seçenekleri mevcuttur. Otogar ile Sinop şehir merkezi arası 8 km’dir.

Belediye Otobüsü

Sinop şehir merkezinden otogara ulaşım sağlamak için belediye otobüsü seçeneği de toplu taşıma hizmetleri arasında yer alır. Korucuk otogar ile Kiraztepe hattı hem Sinop şehir merkezinden hem de Sinop otogara kadar güzergahı olan bir hattır. Ek olarak Sinop şehir merkezinden otogara ve şehir merkezinin çeşitli yerlerine de olmak üzere belediye otobüsleri hizmeti sunulur.

Yolcu Servisi

Seyahat etmek için tercih edilen otobüs firmasının bilet satış ofisleri önünden ücretsiz yolcu servisleri ile otogara ulaşılabilir.

Minibüs

Şehir merkezinden otogara ulaşım için sunulan otobüs ve minibüs hizmetleri de bulunmaktadır. Minibüs saatleri hafta içi ve hafta sonu olmak üzere değişim gösterir. Hafta içi ve ek olarak cumartesi günleri de dahil olmak üzere 06:15’de hareket eder. Pazar günleri ise 07:00’de hareket eder. Son sefer ise 7 gün boyunca 22:00 olarak belirlenmiştir. 

Taksi

Otogar ile Sinop şehir merkezi arası 8 km’dir. Sinop şehir merkezinden otogara taksi ile yaklaşık olarak 11 dakika gibi bir süre de ulaşım sağlanabilir. Taksi ile Sinop şehir merkezinden Sinop otogara gitmek için taksi ücreti ise 90,00 TL’dir.

Sinop Çarşamba Havalimanından Otogara Ulaşım 

Sinop şehrine birçok ulaşım çeşitlerinden biri de havayolu ile ulaşım türüdür. Bu ulaşım için Sinop Havalimanından şehir merkezine geliş ve gidişlerde otobüs hizmeti sunulur. Bunun için şehir merkezinden hareket ederek daha sonrasında meydanındaki PTT önünden de geçerek Metro Turizm yazıhanesine ve ardından da havalimanına ulaşım sağlanır. 

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

3-4 s Sinop - Samsun
180 KM 

Samsun Seferli Otobüs Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır