Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
180 km
Yaklaşık Sefer Süresi
3-4s
En Son Satış
1 saat 14 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
200 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Diyarbakır Hakkında

Diyarbakır, Türkiye'nin güneydoğu bölgesinde yer alan tarihi ve kültürel açıdan zengin bir şehirdir. Fırat Nehri'nin doğu kıyısında, Tigris Nehri'nin batısında, Mezopotamya'nın en verimli toprakları üzerinde kurulmuştur. Şehrin tarihi M.Ö. 3000'lere kadar uzanır ve tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Diyarbakır otogarı ile şehrin Talaytepe mahallesinde yer almaktadır. Diyarbakır otogarı ile Diyarbakır il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 7 km’dir. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Diyarbakır şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Diyarbakır şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Diyarbakır şehir merkezindeki belirli konumlardan binilebilen AZ, E1, F7, P1 numaralı belediye otobüsleri ile Diyarbakır otogarı ve yakın bir konuma ulaşmak mümkündür. 

Yolcu Servisi 

Diyarbakır otogarından il merkezine otobüs firmalarının kendine ait servis hizmetleri bulunmaktadır.

Minibüs

Diyarbakır Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (Diyarbakır Otogarı) giden minibüsler şehir içi ulaşım minibüsleriyle sağlanmaktadır. Diyarbakır şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. Bu minibüsler numaralandırılmamaktadır. Diyarbakır'de bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

Diyarbakır otogarı ile Diyarbakır il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 7 km’dir. Diyarbakır otogarından binilen taksinin Diyarbakır il merkezine ulaşım ücreti 58 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 9 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 23 TL’dir.

Siirt Hakkında

Siirt otogarı, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan Siirt ilinde yer alır. Yöresel yemekleri ile meşhur bu şehre pek çok şekilde ulaşım sağlanabilir. Havayolu, demiryolu ve karayolu ile ulaşım sağlanabilir. Yerelde hizmet veren pek çok otobüs firmalarıyla da ulaşım sağlanması mümkündür. Bunun için Siirt otobüs bileti alınması gerekir. Siirt otogarına gelen biri ise rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilir. Bu ulaşım için toplu taşıma seçenekleri mevcuttur. Otogar ile Siirt şehir merkezi arası 3,4 km’dir.

Belediye Otobüsü

Siirt şehir merkezinden otogara ulaşım sağlamak için belediye otobüsü seçeneği de toplu taşıma hizmetleri arasında yer alır. O-1 çarşı kalkış ve otogar kalkışları bulunan bu hat ile Siirt şehir merkezinden otogara ve şehir merkezinin çeşitli yerlerinden otogara olmak üzere belediye otobüsleri hizmeti sunulur.

Yolcu Servisi

Seyahat etmek için tercih edilen otobüs firmasına göre yolcu servisi hizmetinin varlığı değişim gösterir. Ancak yereldeki çoğu otobüs firmalarında servis hizmeti vardır. Yolcu servisleri ile ulaşım sağlayabilmek için biletin kesildiği otogardaki şubeye gidilmesi gerekir. Böylece bilet satış ofisleri önünden ücretsiz yolcu servisleri ile otogara ulaşılabilmesi mümkündür.

Minibüs

Şehir merkezinden otogara ulaşım için sunulan otobüs ve minibüs hizmetleri de bulunmaktadır. Minibüs hizmetleri belediyenin sağlamış olduğu otobüs hizmetleri olarak da görülebilir. Hareket saatleri ise otogardan öğrenilebilir.

Taksi

Otogar ile Siirt şehir merkezi arası 3,4 km’dir. Siirt şehir merkezinden otogara taksi ile yaklaşık olarak 5-6 dakika gibi bir süre de ulaşım sağlanabilir. Ek olarak bu ulaşım için taksi ücreti ise 44,00 TL’dir.

Siirt Havalimanından Otogara Ulaşım 

Siirt Çarşamba Havalimanı ile Siirt il merkezi arası 10,1 km’dir. Yaklaşık olarak 12-15 dakika süren bu yolculuk için servis imkanı bulunur. Siirt Havalimanı ulaşım hizmeti, belediye otobüsleri, taksiler ve özel araçlarla sağlanması mümkündür. Siirt Havalimanına inişten sonra; yakın il ve ilçelere gidilebilir. Bunun için Siirt merkezden ya da Siirt Otogardan hareket eden toplu taşıma araçları tercih edilebilir. Böylece ulaşımı sağlayabilmek için Siirt Belediyesine ait otobüs hattı ile havalimanına ulaşım hizmeti sunulur. 

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

3-4 s Siirt - Diyarbakır
180 KM 

Diyarbakır Seferli Otobüs Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır