Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
420 km
Yaklaşık Sefer Süresi
7-8s
En Son Satış
1 saat 2 dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
350 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

İzmir Hakkında

İzmir, Türkiye'nin batısında yer alan Ege Denizi kıyısında bir il ve en büyük üçüncü şehridir. Tarihi, doğal güzellikleri, turistik yerleri, ticari faaliyetleri ve kültürel mirası ile ülkenin önde gelen merkezlerinden biridir. İzmir, binlerce yıllık tarihi ile birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Şehir, tarihi yerleri, müzeleri, kiliseleri, camileri ve antik kentleri ile ünlüdür. İzmir otogarı ile şehrin Karacaoğlan mahallesinde yer almaktadır. İzmir otogarı ile İzmir il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 10 km’dir. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İzmir şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İzmir şehir merkezine ulaşabilirsiniz. İzmir şehir merkezindeki belirli konumlardan binilebilen 249, 515, 543 numaralı belediye otobüsleri ile İzmir otogarı ve yakın bir konuma ulaşmak mümkündür. Ayrıca Kemer’den 54, Halkapınar’dan 555, Bornova Merkez Metro 204 ve 505, Buca Tınaztepe’den 277 ve Konak 302 aktarma istasyonlarından kalkan otobüsler ile İzmir otogara ulaşım sağlanabilir.

Tramvay 

İzmir ilinde kullanıma açık olan İzban ulaşım seçeneği ile İzmir il merkezinden İzmir otogarına ulaşım mümkündür.

Yolcu Servisi 

İzmir otogarından il merkezine otobüs firmalarının kendine ait servis hizmetleri bulunmaktadır.

Minibüs

İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (İzmir Otogarı) giden minibüsler şehir içi ulaşım minibüsleriyle sağlanmaktadır. İzmir şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. Bu minibüsler numaralandırılmamaktadır. İzmir'de bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

İzmir otogarı ile İzmir il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 10 km’dir. İzmir otogarından binilen taksinin İzmir il merkezine ulaşım ücreti 137 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 13 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 30 TL’dir.

Feribot 

İzmir Feribot İskelesi, Konak ilçesinde yer almaktadır ve feribot seferleri için kullanılmaktadır. İskele, şehir merkezine yakın bir konumdadır ve kolay ulaşım imkanlarına sahiptir. İskeleden, İzmir'in çevresindeki birçok popüler destinasyona feribot seferleri düzenlenmektedir. Bunlar arasında, Karşıyaka, Bostanlı, Urla, Çeşme, Foça ve Seferihisar yer alır. İzmir Feribot İskelesi'nde, yolculara feribot seferleri ile birlikte ro-ro taşımacılığı hizmetleri de sunulmaktadır. Bu hizmetler, araç taşımacılığı için kullanılmaktadır.

Polatlı Hakkında

Polatlı ilçesi, başkent Ankara'ya bağlı olan ve Ankara il merkezine yaklaşık 80 km mesafede bulunan bir ilçedir. Ankara'ya uzak ilçeler arasında bulunan Polatlı ilçesinden Polatlı otogarına ulaşım sağlamak oldukça kolaydır. Şehirlerarası seyahat edecek olan yolcuların Polatlı ilçe merkezinden Polatlı otogarına ulaşım sağlamaları gerekir. Polatlı ilçe merkezinden Polatlı otogarına ulaşım sağlamak için belediye otobüsleri, yolcu servisleri, minibüsler ya da taksi kullanılabilir.

Belediye Otobüsü

Polatlı ilçe merkezi ile Polatlı otogarı birbirine yakın olduğu için ilçe merkezinden otogara ulaşım konusunda yolcuların sıkıntı çekmediğini söylemek mümkündür. Belediye otobüslerindeki tek risk otobüslerin yavaş hareket etmesi ve trafiğin yoğun olması dolayısıyla ulaşım süresinin uzamasıdır. Bu nedenle yolcuların trafiğin yoğun olduğu saatlerde değil trafiğin açık olduğu saatlerde belediye otobüsüne binerek otogara ulaşım sağlamaları tavsiye edilir. Elbette her belediye otobüsünün belli bir hareket saati vardır.

Yolcu Servisi

Polatlı ilçesinden otogara ulaşım sağlamak isteyenlerin ücretsiz yolcu servisi hizmetinden yararlanma hakkı da bulunur. Elbette ücretsiz yolcu servis hizmetini yalnızca otobüs bileti alan ve seyahat edecek olan yolcular kullanabilir. Yolcuların biletlerini internet üzerinden almaları durumunda cep telefonuyla bilet aldıkları otobüs firmasına ulaşarak yolcu servisi talebinde bulunması gerekir. Yolcuların biletini yazıhaneden almaları durumunda yazıhanedeki görevliye yolcu servisi talebini iletmeleri gerekir.

Minibüs

Her il ve ilçede olduğu gibi Polatlı ilçesinde de kısa mesafede aktif olan birçok minibüs vardır. Polatlı ilçesinde üstünde otogar ya da terminal yazısı olan herhangi bir minibüsün otogara gittiği mazlumlar. Bu nedenle minibüs kullanarak otogara ulaşım sağlayacak olanların otogar güzergahındaki minibüs duraklarında beklemeleri yeterlidir.

Taksi

Polatlı ilçe merkezi ile Polatlı otogarı arasında yaklaşık 1,2 km mesafe bulunur. İlçe merkezi ile otogar birbirine yakın olduğu için yolcuların kısa mesafede taksi kullanması mümkündür. İlçe merkezinden otogara gitmek üzere taksi tutan bir kişinin tahmini varış süresi 5 dakikadır. 5 dakikalık yolculuğun sonunda taksiye ödenecek ücret ise yaklaşık 30 TL’dir. Yolcuların tahmini varış süresinin ve tahmini ücretin çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebileceğini unutmamaları gerekir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır