Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
180 km
Yaklaşık Sefer Süresi
3-4s
En Son Satış
1 saat 44 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
200 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Adana Hakkında

Adana otogarı, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesinde bulunan Adana ilinde yer alır. Adana, TÜİK 2021 tahmini verilerine göre 2.274.106 nüfusa sahip şehirdir. Türkiye’nin en büyük ve en kalabalık yedinci şehri olan Adana, turizm sektöründe de gelişmiştir. Şehre ait yöresel lezzetler, tarihi yapılar ve doğal alanlar ile gelişen bir şehirdir. Örneğin Adana şehrine müze gezisi için gelen biri pek çok yerlerdeki ziyaretlerinden sonra yöresel lezzetleri tadabilir. Doğası ve yöresel yemekleri ile meşhur bu şehre pek çok şekilde ulaşım sağlanabilir. Havayolu, demiryolu ve karayolu ile ulaşım sağlanabilir. Ulusalda hizmet veren pek çok otobüs firmaları ile birlikte bölgede de hizmet veren çeşitli otobüs firmalarıyla da ulaşım sağlanması mümkündür. Bunun için Adana otobüs bileti alınması yeterli olmaktadır. Adana otogarına gelen biri ise rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilir. Bu ulaşım için toplu taşıma seçenekleri mevcuttur. Otogar ile Adana şehir merkezi arası 5,7 km’dir.

Belediye Otobüsü

Adana otogarı, Adana şehir merkezine oldukça yakın bir alana konumlandırılmıştır. Bu sebeple direkt otogara gelen bir otobüs hattı bulunmamaktadır. Ancak, otogarın yakınından geçen güzergahlar ile ulaşımı sağlayan otobüsler vardır. Bunlar; 174 Merkez Otogar, Mobilyacılar Sitesi hattı, 198 Yüreğir Otogar, Karlık hattı, 250 Balcalı ve Merkez Otogar hattı, 252 Şehir Hastanesi, Balcalı, Merkez Otogar hattı olarak bilinir.

Metro 

Adana şehrinin yüksek nüfusu ile şehir içinde hizmet veren metro bulunmaktadır. Adana metrosu M1 ismine sahiptir. Yüreğir, Adana konumuna en yakın olan duraktır. Dolayısıyla Adana otogar konumuna giden son Metro aracı olduğu bilinir.

Yolcu Servisi

Adana otogarından şehir merkezine hizmet eden yolcu servisi ulaşım alternatifi bulunur. Servis ile şehir merkezine gitmek için otogardaki danışma birimlerinden bilgi alınabilir. Ayrıca, tercih edilen otobüs firmasına göre şehir merkezine servis hizmeti sunulduğu bilinir.

Minibüs

Adana otogarı Fevzipaşa Mahallesinde yer alır. Otogardan şehir merkezine gitmek için otogardaki danışma birimine hangi minibüsün merkez gittiği sorulabilir.

Taksi

Adana otogarı il merkezine konumlandırılmıştır. Adana otogardan şehir merkezine taksi ile 8 dakikada 54,60 TL ödeyerek ulaşım mümkündür.

Niğde Hakkında

Niğde otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinin Niğde ilinde yer alır. Niğde ilinin TÜİK 2022 yılı verilerine göre 363.725 nüfusu olduğu bilinir. Özellikle yemekleri ile meşhur olan bu kente ulaşım için yollar da gelişir durumdadır. Niğde iline gelmek isteyen biri karayolları ile ulaşımı sağlar. Yerelde hizmeti bulunan çeşitli otobüs firmaları ile otobüs yolculuğu veya özel araç ile şehrin merkezine ulaşmak mümkündür. Niğde şehir merkezinden otogara ulaşım için ise belediyenin hizmeti kapsamında olan minibüsler ve ticari taksiler ile ulaşımın sağlanması mümkündür. Niğde şehir merkezi ile Niğde otogarı arasındaki mesafe 1,5 km’dir. Bu mesafe yaklaşık olarak 5 dakika olarak bilinir. Şehir merkezinden Niğde otogarına ulaşım için minibüs ve taksi seçenekleri bulunmaktadır. Emin Erişingil Bulvarı üzerinde bulunan Niğde Otogarı, şehrin merkezi noktalarına kolay ulaşım mesafesinde yer alır. Niğde otogardan kalkacak olan otobüslerin hareket saatlerinden önce otogara gelinebilmesi için ücretsiz yolcu servisleri, belediye otobüsleri, şehir içi minibüsler, ilçe minibüsleri taksiler de hizmet verir

Belediye Otobüsü

Şehir merkezi ve otogar arasındaki ulaşımı sağlayan tek bir otobüs hattı bulunmaktadır. Bu hat SSK B hattıdır. Ancak, şehir merkezi ile merkezdeki çeşitli yerlere ulaşım sağlanan otobüs hatları bulunmaktadır. ile ilçeler arasında sefer düzenleyen herhangi bir otobüs hattı bulunmamaktadır. 

Yolcu Servisi 

Yolcu servisleri hem ücretsiz olduğu hem de kısa sürede otogara ulaşım sağladığı için yolcular tarafından tercih edilir. Seyahat etmek için tercih edilen otobüs firmasının bilet satış ofisleri önünden son otobüs saatine kadar hareket eden ücretsiz yolcu servisleri otogara ulaşılabilir.

Minibüs

İlçeler arası minibüsler, her yarım saatte bir Niğde merkezinden ve şehre bağlı olan 6 ilçe ve köylerinden yolcuların terminale ulaşımı sağlanır. Şehrin farklı konumlarındaki mahalle ve caddelere hizmet eden servis seçeneği turistik alanlara ulaşımı da kolaylaştırır. Bunlar; Niğde Kalesi, Niğde Müzesi ve tarihi Sungurbey Camii gibi turistik noktalardır. Çeşitli yerlerde durakları bulunan şehir içi hizmet veren minibüsler ile otogara ulaşmak da mümkündür. 51109 yeni terminal SSK B hattı sabah 06.00 ile 00.00’a kadar çalışan minibüstür. Yeni Terminal ve şehir merkezindeki tüm duraklara hizmet eder.

Taksi

Niğde ili şehir merkezinden otogara ulaşım sağlamak isteyenler için taksi seçeneği de vardır. Otogar ile şehir merkezi arası 1,5 km’dir. Bu ulaşım için taksi hizmet bedeli 25,00 TL’dir. Taksi ile şehir merkezinden otogara ulaşım ise 2 dakika sürmektedir. 

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

3-4 s Niğde - Adana
180 KM 

Adana Seferli Otobüs Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır