Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
720 km
Yaklaşık Sefer Süresi
12-14s
En Son Satış
1 saat 54 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
799 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

İstanbul Hakkında

İstanbul, Marmara bölgesinde yer alır, Türkiye'nin en kalabalık ve en büyük şehridir. Coğrafi konumu nedeniyle tarih boyunca önemli bir yerleşim yeri olmuş ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. İstanbul, 2 kıtayı birbirine bağlayan önemli bir noktada yer alması nedeniyle Avrupa ve Asya kültürlerinin birleştiği benzersiz bir şehirdir.  İstanbul şehrinde kullanıma açık 3 adet otogar bulunmaktadır. Bunlar Esenler, Harem ve Alibeyköy otogarlarıdır.

 Esenler otogarı ise İstanbul şehrinin merkez otogarı olarak bilinmektedir. Fatih semti ise İstanbul şehrinin merkezi olarak bilinmektedir. Esenler otogarı ile İstanbul il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 9 km’dir. Esenler otogarı Altıntepsi mahallesinde yer almaktadır. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleri, metro, tramvay ve feribot ile İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz. İstanbul ilindeki otogara belediye otobüsü ile ulaşım sağlamak için 33B Hattı kullanılmaktadır.

Metro 

Esenler otogarından, İstanbul il merkezi olarak bilinen Fatih semtine M1B metro hattı ile ulaşım sağlanabilir.

Tramvay 

Esenler otogarından, İstanbul il merkezi olarak bilinen Fatih semtine T1 tramvay hattı ile ulaşım sağlanabilir.

Yolcu Servisi 

İstanbul otogarından il merkezine otobüs firmalarının kendine ait servis hizmetleri bulunmaktadır.

Minibüs

İstanbul Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (İstanbul Otogarı) giden minibüsler şehir içi ulaşım minibüsleriyle sağlanmaktadır. İstanbul şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. İstanbul'da bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

İstanbul otogarı ile İstanbul il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 9 km’dir. İstanbul otogarından binilen taksinin İstanbul il merkezine ulaşım ücreti 90 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 12 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 40 TL’dir.

Feribot 

İstanbul Deniz Otobüsleri (IDO), İstanbul'da deniz yoluyla yolcu taşımacılığı hizmeti veren bir şirkettir. İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan Marmara Denizi üzerindeki hatlarda seferler düzenlemektedir. Şirket, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olarak hizmet vermektedir. İDO'nun seferleri, sabahın erken saatlerinden gece geç saatlere kadar devam etmektedir. Şirketin hatları arasında en popüler olanları Kabataş, Beşiktaş, Üsküdar, Kadıköy, Bursa ve Yalova gibi noktaları kapsamaktadır. İDO'nun biletleri, online olarak veya deniz limanlarındaki bilet gişelerinden satın alınabilir.

Marmaris Hakkında

Marmaris, Türkiye’nin Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Muğla iline bağlı 13 ilçeden birisidir. Marmaris ilçesini ziyaret etme fırsatı bulursanız, bu ilçede çeşitli lokasyonlara gidebilmek için pek çok ulaşım alternatifi bulunmaktadır.

Marmaris otogarı, ilçe merkezine yakın mesafede yer almaktadır. Ulusal Egemenlik caddesi ve D400 yolu üzerinden 1,5 kilometrelik bir yürüyüş sonrası otogara ulaşım sağlamak mümkündür. Bu yürüyüş ortalama olarak 20 dakikanızı alacaktır. Ancak; otogara gitmenin daha hızlı yolları da mevcuttur.

Belediye otobüsü ya da minibüs gibi toplu taşıma alternatifleri ile kolay bir şekilde ilçe otogarına ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu toplu taşıma alternatiflerinin ücretleri de ekonomik olduğu için ilçe içerisinde sıkça tercih edilen alternatiflerdir.

Marmaris ilçe merkezinde bulunduğunuz konuma taksi çağırabilir, taksi aracılığı ile hızla Marmaris otogarına geçiş yapabilirsiniz. Tüm bu ulaşım seçeneklerinin dışında, otobüs firmalarının kendi müşterileri için sağladığı ücretsiz yolcu servisi hizmetinden yararlanabilir, kolay bir şekilde otogara geçiş yapabilirsiniz.

Belediye Otobüsü

Belediye otobüsleri aracılığı ile Marmara ilçesi içerisinde isterseniz otogara, isterseniz ilçe içerisinde herhangi bir konuma kolay bir şekilde gidebilirsiniz. 1-1, 1-43, 1-47, 48-5 ve 48-11 numaralı belediye otobüs hatları ile Marmaris ilçesi içerisinde dilediğiniz konuma kolayca gidebilirsiniz.

Yolcu Servisi

Otobüs firmalarının pek çoğu tarafından verilen yolcu servisi hizmeti, ücretsiz bir hizmettir. Bu hizmetten yararlanarak otogara kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Fakat; yolcu servisi hizmetini tüm otobüs firmaları sağlamamaktadır. Bu sebeple, otobüsünüzün hareket saatinden önce, müşterisi olduğunuz otobüs firması ile görüşerek yolcu servisi hizmeti verip vermediklerini öğrenebilirsiniz.

Minibüs

Minibüsler aracılığı ile Marmaris otogarına pratik bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Minibüslerin, Marmaris otogarına düzenli seferleri bulunmaktadır. S.S. 54 numaralı KOOP minibüsler aracılığı ile komşu ilçelere ve Muğla il merkezine de gidebilirsiniz.

Taksi

Marmaris otogarı, Marmaris ilçe merkezine 1,6 kilometre mesafede yer almaktadır. 1,6 kilometrelik bu mesafeyi taksi ile oldukça hızlı bir şekilde gidebilirsiniz. Bu mesafeyi taksi ile ortalama 2 dakika içerisinde gidebilirsiniz. 1,6 kilometrelik mesafe için ödeyeceğiniz taksi ücreti ise ortalama olarak 30,00 TL tutarındadır. 

Feribot

Marmaris ilçesi içerisinde çeşitli noktalara gidilebilen feribot seferleri bulunmaktadır. 

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

12-14 s Marmaris - İstanbul
720 KM 
SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır