Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
480 km
Yaklaşık Sefer Süresi
8-9s
En Son Satış
1 saat 38 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
350 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Bursa Hakkında

Bursa otogarı, Türkiye’nin Marmara Bölgesinde bulunan Bursa ilinde yer alır. Bursa, TÜİK 2021 tahmini verilerine göre 3.147.818 nüfusa sahip şehirdir. Şehirde bulunan jeolojik yapılar ile turistler tarafından da sıklıkla özellikle kış mevsimlerinde tercih edilen bir yerdir. Doğası ve yöresel yemekleri ile meşhur bu şehre pek çok şekilde ulaşım sağlanabilir. Havayolu, demiryolu, denizyolu ve karayolu ile ulaşım sağlanabilir. Havayolu ile gelen biri Yenişehir havalimanına gelir ve otobüs veya minibüsler ile Bursa otogara ulaşabilir. Tren ile gelen biri ise Büyükorhan sınırları içerisindeki Piribeyler durağına gelerek ardından otobüslerle Bursa otogara ulaşabilir. Denizyolu ile feribotlarla gelenler ise yine Bursa otogara aktarmalı yolculuk yapmaları gerekir. Karayolundan da otobüs veya özel araç ile seyahat edilebilir. Otobüs ile seyahat etmek için Bursa otobüs bileti alınması yeterli olmaktadır. Bursa otogarına gelen biri ise rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilir. Bu ulaşım için toplu taşıma seçenekleri mevcuttur. Otogar ile Bursa şehir merkezi arası 8,3 km’dir.

Belediye Otobüsü

Bursa otogarı, Bursa şehir merkezine oldukça yakın bir alana konumlandırılmıştır. Gelişmiş bir şehir olma sebebiyle ulaşım da oldukça koladır. Bu sebeple direkt otogardan şehir merkezine gelen bir otobüs hattı bulunmamaktadır. Ancak, otogarın yakınından geçen güzergahlar ile ulaşımı sağlayan otobüsler vardır. Bu hatlar, 17, 38, 91 91/G ve 96 hatlarıdır. 

Metro 

Bursa şehrinin yüksek nüfusu için şehir içindeki ulaşımda kolaylaştırılmıştır. Bu ulaşımlar için metro da alternatifler arasında bulunmaktadır. Bursa M1 ile otogardan şehir merkezine ulaşılabilir.

Tramvay

T2 tramvay hattı otogardan şehir merkezine ulaşımı sağlar.

Yolcu Servisi

Bursa otogarından şehir merkezine hizmet eden yolcu servisi ulaşım alternatifi bulunur. Servis ile şehir merkezine gitmek için otogardaki danışma birimlerinden bilgi alınabilir. Ayrıca, tercih edilen otobüs firmasına göre şehir merkezine servis hizmeti sunulduğu bilinir.

Minibüs

Bursa otogarından şehir merkezine ulaşmak için Kent Meydanı minibüsleri tercih edilebilir. Otogardan şehir merkezine gitmek için otogardaki danışma birimine minibüslerin hareket yeri sorulabilir.

Taksi

Bursa otogarı il merkezine konumlandırılmıştır. Bursa otogardan şehir merkezine taksi ile 11 dakikada 84,70 TL ödeyerek ulaşım mümkündür.

Feribot

Bursa’ya İstanbul Kadıköy ve Yenikapı’dan Bursa Güzelyalı iskelesine feribot ile ulaşmak mümkündür. Feribot ile şehre gelen biri, Bursa otogara otobüs ve minibüslerle ulaşabilir. 

Kırıkkale Hakkında

Kırıkkale otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi'nde Orta Kızılırmak Bölümü'nde bulunan Kırıkkale ilinde yer alır. Çalılıöz mahallesinde bulunan merkezdeki Kırıkkale otogarına pek çok yerden ulaşım oldukça kolaydır. Kırıkkale’nin vazgeçilmez yemeklerinden olan Un Tarhanası, Sızgıt, Pelte, Kömbe, Katmer, Keskin tava, Sarığı burma, Haside meşhur yemeklerindendir. Demiryolu ve karayolu ile ulaşım sağlanabilir. Demiryolu ile ulaşmak isteyen biri Ankara garından Kırıkkale garına gün içerisinde 2 ke sefer düzenleyen trenler ile mümkündür. Karayolu için ise özel araç ve otobüs seçenekleriyle ulaşım sağlanır. Otobüsle seyahat etmek isteyen biri ulusalda hizmet veren pek çok otobüs firmalarından yararlanabilir. Ayrıca, bölgede de hizmet veren çeşitli otobüs firmalarıyla da ulaşım sağlanması mümkündür. Bunun için Kırıkkale otobüs bileti alınması yeterli olmaktadır. Kırıkkale otogarına gelen biri ise rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilir. Bu ulaşım için toplu taşıma seçenekleri mevcuttur. Aktarmasız yolculukların haricinde aktarmalı yolculuklarla da ulaşım gerçekleştirilir. Bunun için çevre illerden Kırıkkale iline ulaşım sağlayan otobüsler bulunmaktadır. Otogara ulaşan birinin şehir merkezine gelmesi için çok uzun yollar kat etmesi gerekmez. Çünkü Kırıkkale otogar ile Kırıkkale şehir merkezi arası sadece 4,4 km’dir.

Belediye Otobüsü

Kırıkkale otogarı, Kırıkkale şehir merkezine oldukça yakın bir alana konumlandırılmıştır. Bu sebeple direkt otogara gelen bir otobüs hattı bulunmamaktadır. Aktarmalı ve dolaşan güzergahlar ile çarşıya giden otobüsler yardımıyla otogara ulaşım sağlanır.  Ancak ulaşım için daha çok taksi tercih edilir. Otogardan şehir merkezine gelmek isteyen biri otogardaki danışma birimlerinden otobüs saat ve hatlarını öğrenebilir.

Yolcu Servisi

Kırıkkale otogarından şehir merkezine hizmet eden yolcu servisi ulaşım alternatifi bulunmamaktadır. Ancak, seyahat etmek için tercih edilen otobüs firmasının özel yolcu servis hizmeti bulunabilir. 

Minibüs

Otogardan indikten sonra çarşıya giden minibüsler ve Çalılıöz mahallesine ulaşım sağlayan minibüsler bulunmaktadır. Şehir merkezine ulaşıldıktan sonra şehirde farklı bir yere ulaşım sağlanması için merkezde bulunan çarşı durağından ulaşım kolayca gerçekleştirilir. Minibüslerin hareket saatleri hafta içi 6.30 ile 20.00 arasındadır.

Taksi

Kırıkkale otogarı il merkezine konumlandırılmıştır. Bu sebeple otogar ile Kırıkkale şehir merkezi arası 4,4 km’dir. Kırıkkale şehir merkezinden otogara taksi ile yaklaşık olarak 6-10 dakika gibi bir süre de ulaşım sağlanabilir. Ek olarak bu ulaşım için taksi ücreti ise 54,00 TL’dir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

8-9 s Kırıkkale - Bursa
480 KM 
SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır