Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
300 km
Yaklaşık Sefer Süresi
5-6s
En Son Satış
3 saat 17 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
299 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

İzmir Hakkında

İzmir, Türkiye'nin batısında yer alan Ege Denizi kıyısında bir il ve en büyük üçüncü şehridir. Tarihi, doğal güzellikleri, turistik yerleri, ticari faaliyetleri ve kültürel mirası ile ülkenin önde gelen merkezlerinden biridir. İzmir, binlerce yıllık tarihi ile birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Şehir, tarihi yerleri, müzeleri, kiliseleri, camileri ve antik kentleri ile ünlüdür. İzmir otogarı ile şehrin Karacaoğlan mahallesinde yer almaktadır. İzmir otogarı ile İzmir il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 10 km’dir. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İzmir şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İzmir şehir merkezine ulaşabilirsiniz. İzmir şehir merkezindeki belirli konumlardan binilebilen 249, 515, 543 numaralı belediye otobüsleri ile İzmir otogarı ve yakın bir konuma ulaşmak mümkündür. Ayrıca Kemer’den 54, Halkapınar’dan 555, Bornova Merkez Metro 204 ve 505, Buca Tınaztepe’den 277 ve Konak 302 aktarma istasyonlarından kalkan otobüsler ile İzmir otogara ulaşım sağlanabilir.

Tramvay 

İzmir ilinde kullanıma açık olan İzban ulaşım seçeneği ile İzmir il merkezinden İzmir otogarına ulaşım mümkündür.

Yolcu Servisi 

İzmir otogarından il merkezine otobüs firmalarının kendine ait servis hizmetleri bulunmaktadır.

Minibüs

İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (İzmir Otogarı) giden minibüsler şehir içi ulaşım minibüsleriyle sağlanmaktadır. İzmir şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. Bu minibüsler numaralandırılmamaktadır. İzmir'de bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

İzmir otogarı ile İzmir il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 10 km’dir. İzmir otogarından binilen taksinin İzmir il merkezine ulaşım ücreti 137 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 13 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 30 TL’dir.

Feribot 

İzmir Feribot İskelesi, Konak ilçesinde yer almaktadır ve feribot seferleri için kullanılmaktadır. İskele, şehir merkezine yakın bir konumdadır ve kolay ulaşım imkanlarına sahiptir. İskeleden, İzmir'in çevresindeki birçok popüler destinasyona feribot seferleri düzenlenmektedir. Bunlar arasında, Karşıyaka, Bostanlı, Urla, Çeşme, Foça ve Seferihisar yer alır. İzmir Feribot İskelesi'nde, yolculara feribot seferleri ile birlikte ro-ro taşımacılığı hizmetleri de sunulmaktadır. Bu hizmetler, araç taşımacılığı için kullanılmaktadır.

Karacabey Hakkında

Karacabey ilçesi Bursa iline bağlı olan ve Bursa il merkezine yaklaşık 74 km mesafede bulunan bir ilçedir. Karacabey ilçesinden şehirlerarası seyahat etmek üzere otogara gitmek isteyen ziyaretçilerin Karacabey otogarına ulaşım sağlamaları gereklidir. Karacabey otogarıyla Karacabey ilçe merkezi arasındaki mesafe fazla değildir. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma araçları, taksi ya da şahsi araçlarıyla otogara kısa sürede ulaşmaları mümkündür.

Belediye Otobüsü

İl ya da ilçe merkezlerinden şehirler arası seyahat etmek üzere otogara ulaşım sağlayacak olan yolcuların en sık kullandıkları toplu taşıma araçlarının başında belediye otobüsleri gelir. Gerek maliyeti düşük olduğu için gerekse seferleri sık olduğu için yolcular tarafından sık tercih edilen belediye otobüsleriyle Karacabey ilçe merkezinden Karacabey otogarına ulaşım sağlamak mümkündür. Otogar ile ilçe merkezi birbirine yakın olduğu için yolcuların fazla vakit kaybetmesi söz konusu olmaz. Belediye otobüsüyle otogara ulaşım sağlayacak alan yolcuların Uludağ Üniversitesi İstasyonundan Karacabey Terminal otobüsüne binmeleri gerekir.

Yolcu Servisi

Karacabey ilçe merkezinin birçok noktasına giden ve yolcu servisi talebi oluşturan tüm yolcuları alan servislerle otogara ulaşım sağlanabilir. Servisler belediye otobüslerinin ve minibüslerin aksine tamamen ücretsizdir. Ancak minibüs ya da belediye otobüsü gibi her durakta durarak rastgele yolcu almaz ve yalnızca otogar güzergâhına gider. Yolcuları otogara taşımak üzere hizmete sunulan yolcu servislerinden faydalanmak için yolcuların ilgili otobüs firmasıyla iletişime geçerek yolcu servisi talebi oluşturmaları şarttır. Yolcu servisi talepleri yolcuların yola çıkacağı gün son anda alınmadığı için günler öncesinden rezervasyon yapmak mühimdir.

Minibüs

Karacabey ilçe merkezinde belli saatlerde aktif olan minibüslerle otogara ulaşım sağlanabilir. Bunun için terminal minibüsü ya da otogar minibüsü olarak adlandırılan minibüslere binmek gerekir. Yalnızca belli saatlerde hizmet veren bu minibüslerin yola çıkmadan önce sefer saatlerinin öğrenilmesi de önemlidir.

Taksi

Karacabey ilçe merkeziyle Karacabey otogarı arasında yaklaşık 450 m mesafe bulunur. Karacabey ilçe merkezinden taksi tutarak otogara ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi yalnızca birkaç dakikadır. Karacabey ilçe merkezinden taksi tutarak otogara ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 25 TL’dir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

5-6 s Karacabey - İzmir
300 KM 

İzmir Seferli Otobüs Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır