Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
300 km
Yaklaşık Sefer Süresi
5-6s
En Son Satış
0 saat 4 dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
300 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Bitlis Hakkında

Bitlis otogarı, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinin Yukarı Fırat Bölümü ile Yukarı Murat-Van Bölümünde bulunan Bitlis ilinde yer alır. Bitlis, TÜİK 2020 tahmini verilerine göre 350.994 nüfusa sahip bir şehirdir. Bitlis şehrinin Çorti aşı, katıklı dolma, büryan gibi lezzetleriyle tanınan bir şehirdir. Ahlat Mezar Taşları, Nemrut Gölü, İslahiye Medresesi, Aygır Gölü, Bitlis Etnografya Müzesi ve El Aman Han gibi benzer tarihi ve kültürel yapıları sebebiyle ziyaret şehirler arasında yer alır. Şehre ait yöresel lezzetler, tarihi yapılar ve doğal alanlar için Bitlis şehrine müze gezme amacıyla gelen biri, pek çok yerlerdeki ziyaretlerinden sonra yöresel lezzetleri tadabilir. Doğası ve yöresel yemekleri ile meşhur bu şehre pek çok şekilde ulaşım sağlanabilir. Demiryolu ve karayolu ile ulaşım sağlamak mümkündür. Ulusalda hizmet veren pek çok otobüs firmaları ile birlikte bölgede de hizmet veren çeşitli otobüs firmalarıyla da ulaşım sağlanması mümkündür. Bunun için Bitlis otobüs bileti alınması yeterlidir. Bitlis otogarına gelen biri ise rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilir. Bu ulaşım için toplu taşıma seçenekleri mevcuttur. Otogar ile Bitlis şehir merkezi arası 22,9 km’dir.

Belediye Otobüsü

Bitlis otogarı, Bitlis şehir merkezine çok yakın bir konumda olmadığı bilinir. Bu sebeple otogardan şehir merkezine ulaşım için toplu taşıma seçeneklerinden olan minibüsler de seçilebilir. Bitlis belediyesi otobüsleri sabah 07:00 ile gece 22:00 saatleri arasında hizmet verir. Otogardan şehir merkezine gitmek için otogardaki danışma birimlerinden hangi hattı kullanmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Yolcu Servisi

Bitlis otogarından şehir merkezine hizmet eden yolcu servisi ulaşım alternatifleri arasında  bulunmamaktadır. Bu sebeple belediyenin sunduğu hizmetler arasında yolcu servisi yoktur. Otogardan şehir merkezine gitmek için otogardaki danışma birimlerinden bilgi alınabilir. Ayrıca, tercih edilen otobüs firmasına göre şehir merkezine servis hizmeti sunulduğu da bilinir. Bunun için tercih edilen otobüs firmasının otogardaki gişelerine danışılabilir.

Minibüs

Otogardan şehir merkezine gitmek için ulaşım alternatiflerinden olan minibüs de otogardaki danışma birimine hangi minibüsün tercih edilir. An hareket saatlerini otogardaki danışma birimlerinden öğrenilebilir.

Taksi

Bitlis otogarı il merkezine yakın değildir. Bu sebeple şehir merkezinden otogara gitmek için veya otogardan şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçları tercih edilir. Bitlis otogardan şehir merkezine taksi ile 31-35 dakikada 239,00 TL ödeyerek ulaşım mümkündür.

Diyarbakır Hakkında

Diyarbakır otogarı şehir merkezinin biraz uzağında konumlanmıştır. Diyarbakır şehir merkezinden otogara ulaşmak için bütçeye göre ücretli veya ücretsiz birçok ulaşım aracı vardır. Şehir merkezinden otogara ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneği tercih edilebilir. Diyarbakır şehir merkezinden otogara ulaşan belediye otobüsü, yolcu servisi, minibüs veya dolmuş gibi toplu taşıma araçları ile otogara kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsininiz. Ayrıca Diyarbakır şehir merkezinden otogara ulaşmak için taksi veya özel araç seçeneği mevcuttur. Diyarbakır iline uçak seyahati ile gelen yolcular için havalimanından otogara ulaşan çeşitli ulaşım araçları kullanılabilir.

Belediye Otobüsü

Diyarbakır şehir merkezinden otogara ulaşan belediye otobüsleri kullanılabilir.  AZ Üniversite, E1 Araştırma Hastanesi, F7 T.Konut, P1 Pirinçlik otobüs hatlarına binerek otogara ulaşabilirsiniz. Üniversite durağından kalkan AZ - Üniversite / Otogar otobüs hattına Adliye, Askerlik Şubesi, Senato Caddesi, Zümrütkent gibi merkezi noktalardan binip otogara ulaşım sağlayabilirsininiz. E1 – Araştırma Hst. / Otogar otobüs hattına ise Araştırma Hastanesi, Toki, Tekel, Diclekent, Göletli Park, Zümrütkent gibi merkezi duraklardan binerek otogara ulaşım sağlayabilirsininiz. F7 – T.Konut / Otogar otobüs hattına Fidel Sitesi, Toplukent, Huzurevleri, Cami köşesi, Tesisler gibi merkezi yerlerden binerek otogara ulaşım sağlayabilirsininiz. P1 – Pirinçlik / Otogar otobüs hattı ile Pirinçlik Mahallesinden otogara ulaşmak mümkündür.  

Yolcu Servisi

Diyarbakır şehir merkezinden otogara ulaşmak için seyahat edeceğiniz otobüs firmasının servis aracı ile merkezden otogara ulaşmanız mümkündür. Bilet aldığınız otobüs firması ile iletişme geçip bilet aldığınız otobüs firmasının Diyarbakır şehir merkezindeki bilet satış ofisine giderek oradan hareket eden otobüs firmasının ücretsi servis aracına binip otogara kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Minibüs

Diyarbakır merkezi caddelerinde ve mahallerinde durakları olan minibüsler ile merkezden otogara ulaşım sağlamak mümkündür. Minibüs veya dolmuş ile şehir merkezinden veya civar ilçelerden otogara ulaşım sağlamak mümkündür. Sabah erken saatlerde başlayıp 24.00’e kadar hizmet veren minibüsler ile otogar dışındaki uzak konumlara da ulaşmak mümkündür.

Taksi

Diyarbakır şehir merkezi ve otogar arası mesafe yaklaşık 11,4 kilometredir. Diyarbakır şehir merkezinden otogara hızlı ve konforlu şekilde ulaşmak için taksi tercih edenler yaklaşık 15 – 20 dakika içinde otogara ulaşım sağlayabilirler. Diyarbakır şehir merkezi ve otogar arası taksi ücreti 88,80 TL’dir.

Diyarbakır Havalimanından Otogara Ulaşım

Diyarbakır şehir merkezi ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 8,8 kilometredir. Diyarbakır havalimanından otogara ulaşan belediye otobüsü bulunmaktadır. Belediye otobüsleri ile direkt veya aktarmalı olarak otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. AZ Üniversite – Otogar otobüs hattı otogara uğramadan önce havalimanından geçmektedir. Z2 ve Z3 otobüs hatları ile şehir merkezine gelip oradan da otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca havalimanından otogara ulaşan taksi seçeneği mevcuttur. Havalimanı ve otogar arası taksi ücreti 70,60 TL’dir. Havalimanından araç kiralayarak da otogara ulaşım sağlayabilirsiniz.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

5-6 s Diyarbakır - Bitlis
300 KM 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır