Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Viru Viru Intl Arpt Havalimanı Hakkında

Viru Viru Havalimanı (VVI), Bolivya'nın Santa Cruz de la Sierra şehrinde bulunan ve ülkenin en yoğun havaalanlarından biridir. Santa Cruz de la Sierra şehrine, farklı şehirlerden, otobüs ya da Santa Cruz de la Sierra uçak bileti ile kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Viru Viru, Bolivya'nın uluslararası uçuşlara açılan ana giriş noktalarından biri olup, Güney Amerika'nın en işlek havaalanlarından biridir.

Viru Viru Havalimanı Nerede?

Viru Viru Havaalanı, Santa Cruz şehir merkezinin yaklaşık 23 kilometre batısında, El Trompillo Havaalanı'nın yerini alarak inşa edilmiştir. Yüksek rakımlı bir bölgede yer almamasıyla birlikte, havaalanı ülkenin diğer bölgelerine ve uluslararası destinasyonlara bağlantı sağlamaktadır. Santa Cruz, Bolivya'nın ekonomik ve ticari merkezlerinden biridir ve havaalanı, ziyaretçilere ülkenin doğal güzelliklerini keşfetmek, Orta ve Güney Amerika'da diğer şehirlere seyahat etmek ve uluslararası bağlantılar yapmak için bir kapıdır.

Viru Viru havalimanı şehir merkezine yakın olduğundan şehir merkezindeki bazı konumlardan havalimanına belediye otobüsü, taksi ve servis gibi ulaşım araçları ile gitmek mümkündür. Viru Viru havalimanına ulaşmak için hangi ulaşım aracını kullanacağınıza karar verdikten sonra, araçların kalkış yeri ve saatleri hakkında gerekli bilgi için şehrin belediyesinden bilgi alabilirsiniz.

Viru Viru Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Viru Viru Havalimanı, şehir merkezine ulaşım için taksi ve özel araçlarla yapılabilecek transferlerin yanı sıra, belediye otobüsleri de kullanılabilir. Belediye otobüsleri havalimanından şehir merkezine düzenli seferler düzenlemektedir. Aşağıda Viru Viru Havalimanı’na ulaşım için tercih edilebilecek ulaşım araçları hakkında bilgi verilmiştir.

  • Taksi: Havalimanı terminalinde taksi durakları bulunmaktadır ve burada bekleyen taksilerle şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden Viru Viru havalimanına mesafe 23 km’dir. Ulaşım yaklaşık 43 dk sürmektedir. Viru Viru havalimanına taksi ile ulaşım ücreti 360.00 Bs.’dır.
  • Belediye Otobüsü: Viru Viru Havalimanı'na belediye otobüsüyle de ulaşabilirsiniz. Santa Cruz de la Sierra şehir merkezinden hareket eden belediye otobüsleri, havalimanına kadar gitmektedir. Havalimanına ulaşmak için kullanabileceğiniz otobüsler numaralandırılmamıştır. Otobüs biletleri otobüs içinde veya bilet satış noktalarından temin edilebilir.
  • Servis: Viru Viru havalimanına bağlı çalışan servisler ile şehrin belli konumlarından Viru Viru havalimanına ulaşım sağlanabilmektedir. Servislerin kalkış yerleri ve saatleri hakkında havalimanının danışma bölümüne ulaşarak gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Viru Viru Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

Havaalanı, modern terminal binaları ve tesisleri ile yolculara konforlu bir seyahat deneyimi sunar. İç hatlar ve uluslararası hatlar olmak üzere iki ayrı terminali bulunmaktadır. İç hatlar terminali, Bolivya'nın diğer şehirlerine yönelik iç hat uçuşlarını karşılar, uluslararası hatlar terminali ise diğer ülkelere yapılan uluslararası uçuşları karşılamaktadır.

Havaalanında, yolcuların konforunu sağlamak için çeşitli hizmetler bulunmaktadır. Check-in kontuarları, gümrük ve pasaport kontrol noktaları, bagaj hizmetleri ve güvenlik kontrolleri gibi temel hizmetlerin yanı sıra, restoranlar, kafe, duty-free mağazaları ve diğer ticari olanaklar da mevcuttur.

Viru Viru Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Viru Viru Uluslararası Havaalanı, çeşitli havayolu şirketlerinin düzenli ve sezonluk uçuşlarına ev sahipliği yapmaktadır. Boliviana de Aviación, LATAM Airlines, Avianca, Copa Airlines gibi büyük havayolu şirketleri, havaalanında aktif olarak faaliyet göstermektedir. Bu havayolu şirketleri, Santa Cruz'dan iç hatlar ve uluslararası hatlar üzerinde geniş bir uçuş ağına sahiptir.

Viru Viru Uluslararası Havaalanı, uluslararası hatlarda Lima, São Paulo, Buenos Aires, Santiago, Asunción, Panama City gibi Güney Amerika ve Orta Amerika'daki önemli şehirlere yönelik uçuşlar yapılmaktadır. Santa Cruz de la Sierra uçak bileti almak için belirtilen havayolu şirketlerinden birini tercih edebilirsiniz.

Viru Viru Intl Arpt Havalimanı Havalimanı Konumu

Viru Viru Intl Arpt Havalimanı Uçak Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır