Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Uşak Havalimanı Hakkında

Uşak Havalimanı şehirde bulunan tek havalimanıdır. Uşak’a karayolu ile ulaşım sağlayabileceğiniz gibi Uşak uçak bileti satın alarak da şehre ulaşabilirsiniz. Havalimanı, 20 Haziran 1998 yılında açılarak faaliyete girmiştir. Ancak, yolcu sayısının az olması nedeni ile 2002 yılında kapatılmıştır. 2006 yılında ise tekrar sivil havacılık hizmetinin sağlanabilmesi adına aktif hale getirilmiştir.

Uşak Havalimanı Nerede?

Uşak Havalimanı, Uşak şehir merkezine yaklaşık olarak 7 km’lik bir mesafede yer almaktadır. Havalimanına, şehir merkezine oldukça yakın olması nedeni ile kolay ulaşım sağlanmaktadır. Sahip olduğu merkezi konumu sayesinde, ulaşımda farklı alternatifler tercih edebilirsiniz. Havalimanın yakın mesafede olması, yolcuların sıklıkla havayolunu tercih etmelerinde önemli bir rol oynamaktadır. Havalimanının tekrar faaliyete girmesi ile birlikte, Uşak halkı istediği hizmete tekrar kavuşmuştur.

Uşak Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Şehir merkezine oldukça yakın olan Uşak Havalimanı firmasına kendi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Elli araçlık otoparka sahiptir. Aynı zamanda Banaz-Uşak arası ulaşım sağlayan otobüsler, Uşak Havalimanı önünden geçmektedir. Taksi kullanımı ile de havalimanına kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanın yakın olması sayesinde, taksi kullanımınızda da fazla bir ücret ödemenize gerek kalmaz.

Uşak Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

Uşak Havalimanı tek bir terminalden meydana gelmektedir. İç hatlar ve dış hatlara gerçekleştirilen seferlerin hepsi bu terminalden sağlanmaktadır. Uşak Havaalanı, şehir merkezine çok yakın bir konuma sahip olduğu için ve yeterli genişlikle bir alana sahip olmadığı için konaklama yapılaması adına bir yapı bulunmamaktadır. Aynı şekilde yeme ve içme içinde özel bir alana sahip değildir. 6-7 km’lik mesafede yer alan oteller ve restoranları tercih edebilirsiniz.

Uşak Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Uşak Havalimanı’na, Pegasus ya da Türk Hava Yolları firmalarından temin edeceğiniz Uşak uçak bileti ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ülkemizin birçok ilinden, kente uçuş düzenlenmektedir. Aynı zamanda belirli yurtdışı ülkelerinden de direkt ya da aktarmalı olarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Uçuşlar ile ilgili net bilgileri, bilet temin edeceğiniz firmanın yetkili acentelerinden ya da resmi internet siteleri üzerinden öğrenebilirsiniz.

Uşak Havalimanı Havalimanı Konumu

Uşak Havalimanı Uçak Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır