Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Tuzla Intl Arpt Havalimanı Hakkında

Tuzla Uluslararası Havalimanı,  Bosna-Hersek'in Tuzla şehrinde hizmet veren uluslararası bir havalimanıdır. Tuzla şehrine ulaşmak isteyen yolcular Tuzla uçak bileti ile kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilir. 1990 yılında inşa edilen havalimanı uzun bir süre askeri amaçlı kullanıldı. 1996 yılından sonra çeşitli ülkelere uçuşların gerçekleştiği havalimanını 2008 yılında 50 bini aşkın yolcu ziyaret etti. 2016 tarihinde Tuzla Uluslararası Havalimanı'nın terminal genişletme ve rekonstrüksiyon çalışmalarının başladığı duyuruldu. Yeni binanın yıllık kapasitesi 700.000 yolcu olacak şekilde tasarlandı. Yeniden yapılanma Mayıs 2019'da tamamlandı.

Tuzla Uluslararası Havalimanı Nerede?

Tuzla, Balkan Yarımadası’nda bulunan Bosna-Hersek’in bir şehridir. Tuzla Havalimanı, Tuzla şehrinin güneyinde, Dubrave Gornje köyünün yakınında yer almaktadır. Araba ile ülkedeki iki ana yol olan M18 veya M4 üzerinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Tuzla Havalimanı'ndan Tuzla merkeze uzaklık 15 km'dir. Araba ile Tuzla merkeze ulaşmak 25 dakika sürüyor.

Tuzla Uluslararası Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Tuzla şehir merkezinden Tuzla Uluslararası Havalimanına ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneğini kullanarak şehir merkezinden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için taksi, araç kiralama, otel servisi, otobüs gibi çeşitli ulaşım seçeneklerini kullanarak ulaşmak mümkündür.

  • Otobüs: Şehir merkezinden binebileceğiniz otobüsler Sicki Brod-Petlija yönünde ilerleyerek Husino’dan geçiyor ve Tuzla Uluslararası Havalimanı’na varıyor. Otobüsle 30-35 dakikada Tuzla Havalimanı’na ulaşmanız muhtemel.
  • Otel Servisi: Tuzla şehrinde kalacağınız otelden veya güvenilir bir tur firmasından talep ederek Tuzla şehir merkezinden Tuzla Uluslararası Havalimanına özel transfer rezervasyonu yapabilirsiniz. Tuzla şehir merkezinde bulunan kimi konaklama merkezlerinin misafirleri için havalimanı servisleri mevcuttur. Havalimanına ulaşmadan önce konaklayacağınız otel ile iletişime geçerek şehir merkezinden havalimanına ulaştıran servis araçları ile ilgili bir yolculuk planı oluşturabilir ve şehir merkezindeki konakladığınız otelin servis aracıyla hızlı ve kolay şekilde şehir merkezinden Tuzla Uluslararası Havalimanına ulaşabilirsiniz. 
  • Taksi: Şehir içerisinde yer alan taksi duraklarından taksi tutarak havalimanına seyahat etmeniz mümkündür. Tuzla Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine 15 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Şehir merkezi ve havalimanının birbirine olan yakınlığı sebebiyle taksiler, şehir merkezinden havalimanına ulaşımda yoğun olarak kullanılmaktadır. Şehirden Tuzla Havalimanı’nda da direkt ulaştıran en konforlu ve hızlı ulaşım aracı olan taksilerle sadece 30 Bosna Hersek Convertible Mark (15 avro) karşılığında Tuzla Havalimanı’na varabilirsiniz.
  • Araç Kiralama: Şehir merkezinde şubesi olan yerli ve yabancı araç kiralama firmalarından kendinize en uygun olanını seçip havalimanına ulaşmak mümkündür. Şehir içerisinde yer alan birçok Rent a Car şirketi bulunmaktadır. Tuzla Uluslararası Havalimanındaki araç kiralama acentelerini şehir merkezinde araştırıp size en uygun olanını seçerek kiraladığınız aracı havalimanındaki ofisine teslim edebilir ve yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Şehirden Tuzla Havalimanı’na kiralayacağınız araçla gitmek için ya en hızlı rota olan R470 yolunu ya da M18’i kullanmanız gerekiyor.

Tuzla Uluslararası Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

Tuzla Uluslararası Havalimanı, Saraybosna Uluslararası Havalimanı'ndan sonra Bosna-Hersek'teki en büyük ikinci havalimanıdır. Hem askeri hem de sivil havalimanı olarak hizmete devam eden Tuzla Havalimanı, 2016 senesinin istatistiklerine göre toplamda 300 bini geçkin yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş. Wizz Air’in merkez havalimanı olmakla birlikte Almanya, İsviçre, İsveç ve Türkiye’den Tuzla Havalimanı’na direkt seferler oluyor. Tuzla Uluslararası Havalimanı terminalinde, ikisi geliş kapısında, biri gidiş kapısında olmak üzere üç adet ikram tesisi bulunmaktadır. Ziyaretçiler, çeşitli yiyecek türlerinin yanı sıra çok sayıda serinletici içeceğin tadını çıkarabilirler. Yolcu terminalinin gidiş kapısında tüm para birimlerinin alınıp satıldığı bir döviz bürosu bulunmaktadır. Terminalin ana girişinin solunda kendiniz veya sevdikleriniz için güzel bir şeyler bulabileceğiniz bir hediyelik eşya dükkanı var. Tuzla Uluslararası Havalimanı'nda araç kiralamak mümkündür. Havalimanı içinde gelen yolcu salonunda çok sayıda araç kiralama acentesi bulunmaktadır. Havalimanı içinde ve çevresinde bulunan mağaza, restoran ve konaklama merkezlerinden faydalanarak kaliteli vakit geçirmek mümkündür.

Tuzla Uluslararası Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Tuzla uçak bileti almak için birden çok havayolu şirketi bulunmaktadır. Tuzla Uluslararası Havalimanına Ryanair ve Wizz Air havayolu şirketlerinden birini tercih ederek ulaşabilirsiniz.

Tuzla Intl Arpt Havalimanı Havalimanı Konumu

Tuzla Intl Arpt Havalimanı Uçak Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır