Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Townsville Arpt Havalimanı Hakkında

Townsville Havalimanı ya da bilinen diğer adıyla Garbutt Havaalanı, IATA kodu TSV olan ve Avustralya’ya bağlı olan Queensland Eyaletindeki Townsville şehrinde bulunan bir havalimanıdır. Townsville uçak bileti almak isteyen yolcular Townsville Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinden herhangi birini seçebilirler. Deniz seviyesinden 5 m yükseklikte bulunan Townsville Havalimanının sahibi Avustralya Savunma Departmanı, işleticisi Queensland Havalimanları Limited Şirketi'dir. Townsville Havalimanı, bulunduğu Townsville şehrine hizmet veren sivil ve askeri bir havalimanı olarak tanımlanabilir.

Townsville Havalimanı Nerede?

Avustralya’ya bağlı olan Townsville şehrinde bulunan Townsville Havalimanı, bulunduğu Townsville şehir merkezine yaklaşık 6 km uzaklıkta yer alır. Havalimanı şehir merkezine yakın bir konumda olduğu için yolcuların zorlanmadan şehir merkezindeki birçok noktadan havalimanına ulaşım sağladıkları söylenebilir. Ancak trafiğin yoğunluğu ve kullanılan araç yolcuların havalimanına ulaşım sürelerini etkileyen unsurların başında gelir. Bu nedenle havalimanına hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak isteyen yolcuların trafiğe takılmaktan kaçınmaları ve saatler öncesinden yola çıkmaları gerekir. Townsville şehir merkezinden taksi ya da kiralık araç gibi özel araçlarla yola çıkan bir yolcu yaklaşık 10 dakika içinde Townsville Havalimanına ulaşım sağlayabilir. Ancak özel araçlar yerine toplu taşıma araçlarını kullanan ve trafiğe takılan yolcuların havalimanına ulaşım süreleri uzayacaktır. Bu gibi durumlarda havalimanına ulaşım süresi 20 dakikaya kadar çıkabilir.

Townsville Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Townsville Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular şehre hizmet veren ticari taksileri, şehir merkezi ile havalimanı arasında hizmet veren şehir içi otobüsleri, havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren yolcu servislerini ya da araç kiralama firmalarına ait olan kiralık araçları kullanarak havalimanına ulaşım sağlayabilirler.

Townsville Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Townsville şehrine haftanın her günü ve 7\24 hizmet veren ticari taksiler
  • Townsville Havalimanı ile Townsville şehir merkezi arasında yolcu taşımacılığı yapan servisler
  • Townsville şehir merkezinde bulunan araç kiralama acentelerinden ya da web sitelerinden kiralanan araçlar
  • Şehir merkezindeki otobüs duraklarından hareket eden şehir içi otobüsler

Townsville Havalimanının Özellikleri Nelerdir? 

Avustralya'nın önemli bölgesel havalimanlarından biri olarak gösterilen Townsville Havalimanı aynı zamanda ülkenin en işlek 11. havalimanıdır. RAAF Üssü Townsville ile ortak kullanılan bir sivil savunma tesisi olarak da hizmet verir. Bu nedenle Avustralya Savunma Kuvvetleri operasyonları için bir hazırlık noktası olarak da görev görür. Havalimanının en önemli özelliği ülkede yaşanan tropikal kasırgalar ve farklı doğal afetlerde önemli rol üstlenen bir havalimanı olmasıdır. Bu gibi durumlarda yardım çabalarının koordinasyonu için sık sık kullanılmıştır. 1980 yılından beri hizmet verdiği bilinen Townsville Havalimanının en önemli özelliklerinden bir diğeri uluslararası statüye kavuşan ilk bölgesel şehir havalimanı olmasıdır. Havalimanı 1980 yılı itibariyle uluslararası statüye kavuşunca havalimanındaki yolcu sayısı ve uçak hareketi sayısı epey artış göstermiştir. Toplam bir kazanın meydana geldiği havalimanındaki ilk ve son kaza ölümcül olmamıştır.

Bu kaza 6 Eylül 1971 yılında meydana gelmiş ve havalimanında beklenmeyen bir kaza geçiren uçak tamir edilemeyecek duruma gelmiştir. Townsville Havalimanı'nda iç hatlar terminali ile dış hatlar terminali bulunan bir adet terminal binası mevcuttur. Townsville Havalimanı'nda 3’ü kargo şirketi olmak üzere toplam 12 havayolu şirketi hizmet verir.

Townsville Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Townsville uçak bileti alacak olan yolcuların ilk etapta Townsville Havalimanı'nda hizmet veren havayolu şirketlerini incelemeleri gerekir. Townsville Havalimanında hizmet veren havayolu şirketleri Rex Havayolları, Qantas Navlun, HeavyLift Kargo Havayolları ve QantasLink gibi şirketlerdir.

Townsville Arpt Havalimanı Havalimanı Konumu

Townsville Arpt Havalimanı Uçak Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır