Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Tokat Havalimanı Hakkında

Tokat havalimanı, Türkiye’nin Tokat şehrinde yer alan bir havalimanıdır. Tokat şehrine, farklı şehirlerden hızlı tren, otobüs ya da Tokat uçak bileti ile kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.  Havalimanı, 1993 yılında açılmış ve o tarihten itibaren sivil ve askeri uçuşlara hizmet vermektedir. Tokat Havalimanı, 2.400 metre uzunluğunda ve 45 metre genişliğinde bir pist ile donatılmıştır. Bu pist, büyük uçakların rahatlıkla iniş ve kalkış yapabilmesini sağlamaktadır. Havalimanı ayrıca bir adet yolcu terminali, VIP salonu, kargo terminali ve apron alanı gibi hizmet birimlerine de sahiptir.

Tokat Havalimanı Nerede?

Tokat Havalimanı, Türkiye'nin Karadeniz Bölgesi'nde, Tokat ilinin Erbaa ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. Tokat havalimanı şehir merkezine yaklaşık 18 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Tokat havalimanı şehir merkezine yakın olduğundan şehir merkezindeki çoğu konumdan havalimanına belediye otobüsü, taksi ve servis gibi ulaşım araçları ile gitmek oldukça kolaydır. Tokat havalimanın ulaşmak için hangi ulaşım aracını kullanacağınıza karar verdikten sonra, araçların kalkış yeri ve saatleri hakkında gerekli bilgi için şehrin belediyesinden bilgi alabilirsiniz.

Tokat Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Tokat Havalimanı, şehir merkezine ulaşım için Havaş, taksi ve özel araçlarla yapılabilecek transferlerin yanı sıra, belediye otobüsleri de kullanılabilir. Belediye otobüsleri havalimanından şehir merkezine düzenli seferler düzenlemektedir.

  • Taksi: Tokat Havalimanı'na taksiyle gitmek oldukça kolaydır. Tokat şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için taksi kullanabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine dönmek için de taksi kullanabilirsiniz. Havalimanı terminalinde taksi durakları bulunmaktadır ve burada bekleyen taksilerle şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden Tokat havalimanına mesafe 18 km’dir. Ulaşım yaklaşık 20 dk sürmektedir. Tokat havalimanına taksi ile ulaşım ücreti 106 TL’dir.
  • Belediye Otobüsü: Tokat Havalimanı'na belediye otobüsüyle de ulaşabilirsiniz. Tokat şehir merkezindeki Çarşı Meydanı'ndan hareket eden belediye otobüsleri, havalimanına kadar gitmektedir. Havalimanına ulaşmak için kullanabileceğiniz otobüs numarası "22A" dır. Otobüs biletleri otobüs içinde veya bilet satış noktalarından temin edilebilir.
  • Servis: Tokat havalimanına bağlı çalışan servisler ile şehrin belli konumlarından Tokat havalimanına ulaşım sağlanabilmektedir. Servislerin kalkış yerleri ve saatleri hakkında havalimanının danışma bölümüne ulaşarak gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Tokat Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

Tokat Havalimanı, iç hat seferleri için kullanılmaktadır. Türkiye'nin farklı şehirlerine yapılan direkt uçuşlarla hizmet vermektedir. Ankara Esenboğa Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul Atatürk Havalimanı, Antalya Havalimanı ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı gibi önemli noktalara seferler düzenlenmektedir.

Havalimanı terminal binası oldukça modern ve fonksiyonel bir tasarıma sahiptir. Gelen yolcuların kullanabileceği hizmetler arasında araç kiralama, taksi hizmetleri, otopark, restoranlar ve kafeler yer almaktadır. Ayrıca, havalimanında ücretsiz Wi-Fi erişimi de bulunmaktadır. Terminal binası, yolculara geniş bir bekleme salonu, hediyelik eşya dükkanı, banka ATM'leri, gümrük ofisleri ve araç kiralama hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca, VIP salonu da hizmet vermektedir.

Tokat Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Tokat Havalimanı'na şu anda sadece Türk Hava Yolları (THY) tarafından sefer düzenlenmektedir. Ankara Esenboğa Havalimanı ve İstanbul Havalimanları'na direkt uçuşlar yapılmaktadır. Tokat uçak bileti almak için Türk Hava Yolları’nı tercih edebilirsiniz. Ancak, seyahat planlarınızı yaparken, havalimanındaki seferlerin güncel durumunu ve farklı havayolu şirketlerinin gelecekteki sefer planlarını da kontrol etmenizde fayda var. Havayolu şirketleri zaman zaman seferlerinde değişiklik yapabilirler.

Tokat Havalimanı'ndan şu anda sadece Ankara Esenboğa Havalimanı ve İstanbul Havalimanları'na direkt uçuşlar düzenlenmektedir. Bu uçuşlar Türk Hava Yolları (THY) tarafından gerçekleştirilmektedir. 

Tokat Havalimanı Havalimanı Konumu

Tokat Havalimanı Uçak Firmaları

Türk Hava Yolları
SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır