Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Rize varışlı uçak biletleri

 Popüler Rize kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Rize Şehir Merkezine Ulaşım

Rize ve Artvin, Türkiye'nin Karadeniz Bölgesi'nde yer alan iki şehrimizdir. Her iki şehir de doğal güzellikleri, tarihi dokuları, yöresel lezzetleri ve kültürel zenginlikleriyle öne çıkar. Rize, yeşilin ve mavinin buluştuğu doğal güzellikleriyle ünlüdür. Şehrin simgesi konumunda olan Rize Çayı, Türkiye'nin en önemli çay üretim merkezlerinden biridir. Rize'de ayrıca, Fırtına Vadisi, Kaçkar Dağları Milli Parkı, Ayder Yaylası ve Zilkale gibi doğal güzellikler de ziyaret edilebilir. Tarihi dokular arasında ise Rize Kalesi, İslampaşa Medresesi ve Çayeli'nde yer alan tarihi evler yer alır. Yöresel yemekleri arasında ise hamsili pilav, Rize usulü pide ve kuymak öne çıkar. Artvin ise, doğal güzellikleri ve tarihi dokularıyla öne çıkan bir şehirdir. Artvin Kalesi, şehrin simgesi konumunda olup, tarihi dokular arasında Şavşat Kalesi, Borçka Karagöl, Murgul Maden Deresi ve Ardanuç Kalesi gibi yerler yer alır. Artvin, doğal güzellikleri ile de öne çıkar. Artvin'de ayrıca, Kaçkar Dağları Milli Parkı, Karagöl-Sahara Milli Parkı ve Şavşat Karagöl Tabiat Parkı gibi doğal güzellikler de ziyaret edilebilir. Yöresel yemekleri arasında ise muhlama, borani, hamsiköy köftesi, karalahana sarması ve peynirli pide öne çıkar.

Rize-Artvin havalimanı şehrin Pazar ilçesinde yer almaktadır.  Rize-Artvin havalimanı ile Rize şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 35 km, Artvin şehir merkezi ile arası 118 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile şehir merkezlerine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezlerine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezlerine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Rize-Artvin havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Rize-Artvin il merkezine ulaşabilirsiniz. Rize-Artvin havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Rize-Artvin havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Rize-Artvin havalimanından, Rize-Artvin şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Rize-Artvin havalimanı ve Rize şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 35 km, Artvin şehir merkezi ile ise 118 km’dir. Rize-Artvin havalimanı yakınından binilen taksinin Rize şehir merkezine ulaşım ücreti 245 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 47 dakika sürmektedir. Rize-Artvin havalimanı yakınından binilen taksinin Artvin şehir merkezine ulaşım ücreti 1750 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 153 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 25 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Rize-Artvin havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Rize-Artvin havalimanından Rize-Artvin şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Rize-Artvin havalimanından Rize-Artvin şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Rize-Artvin havalimanından Rize-Artvin şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Rize-Artvin Havalimanından Otogara Ulaşım

Rize-Artvin havalimanı ile Rize otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 37 km, Artvin otogarı ile ise 116 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Rize ve Artvin otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Tel Aviv Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Tel Aviv, Batı Asya’da yer alan, Kızıldeniz’in kuzey kıyısında bulunan İsrail’in sınırları içerisinde yer alan bir şehirdir. 

İsrail’in Akdeniz kıyı şeridinde yer alan Tel Aviv, Guş Dan metropolünde yer almaktadır. 

İsrail’in finans ve teknoloji merkezi olan Tel Aviv, 51,788 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Şehrin deniz seviyesinden yüksekliği 5 metredir.

Tel Aviv şehrinin 2009 senesi verilerine göre toplam nüfusu 451,523 kişidir. Tel Aviv şehrinin kent nüfusu 1,236,200 kişi, metropol nüfusu ise 3,850,000 kişidir.

Turistik bir nokta olan kıyı kenti Tel Aviv, ulaşım yönünden zengindir. Şehir içi kullanılan pek çok ulaşım aracı mevcuttur. Şehirde mevcut olan ulaşım araçları ile Tel Aviv şehrinde görmek istediğiniz lokasyonlara kolayca gidebilirsiniz. İsterseniz şehirde mevcut olan ulaşım araçları ile İsrail’in başka şehirlerini de ziyaret edebilirsiniz.

Ben Gurion Havalimanı, Tel Aviv şehrine hizmet veren uluslararası bir havalimanıdır. Bu havalimanına ulaşım sağlayabilmek için; taksi, otobüs, tren ya da araç kiralama gibi ulaşım opsiyonlarından faydalanabilirsiniz.

Ben Gurion Havalimanı

Ben Gurion Havalimanı, İsrail’in sınırları içerisinde yer alan Tel Aviv şehrine hizmet veren bir havalimanıdır. İsrail’in en büyük havalimanı olan Ben Gurion Havalimanı, 1936 senesinde inşa edilmiştir. 

Ben Gurion Havalimanı, sivil tipi kullanılan uluslararası bir havalimanıdır. Havalimanının deniz seviyesinden yüksekliği 41 metredir. Ben Gurion Havalimanı’nın; 2772 m, 4062 m ve 3112 m uzunluklarında asfalt yüzeyli pistleri bulunmaktadır.

Taksi

Tel Aviv şehir merkezinden zamandan tasarruf ederek Ben Gurion Havalimanı’na ulaşım sağlayabilmek için taksileri tercih edebilirsiniz. Taksiler, Tel Aviv şehrinde 7 gün 24 saat ulaşım hizmeti vermektedir. Bu hizmetten yararlanarak, dilediğiniz zaman dilimi içerisinde kolayca havalimanına geçebilirsiniz.

Taksi, diğer ulaşım seçeneklerine göre biraz daha pahalı bir ulaşım aracıdır. Ancak; zamandan tasarruf sağlatması, kolay erişilebilir olması ve konforlu bir yolculuk imkanı sunması gibi nedenler, taksiyi oldukça avantajlı bir ulaşım opsiyonu haline getirmektedir.

Tel Aviv şehir merkezinden Ben Gurion Havalimanı’na taksi ile yapacağınız yolculuk ortalama olarak 25 dk sürecektir. Bu yolculuğunuzun ardından fiş almanız önerilmektedir.

Otobüs

Otobüs aracılığı ile Tel Aviv şehir merkezinden Ben Gurion Havalimanı’na ekonomik bir yolculuk yapabilirsiniz. Otobüslere Tel Aviv şehrinin pek çok noktasından erişebilirsiniz. Ancak; Tel Aviv şehrinde durak isimleri İbranice yazılmaktadır. Bu nedenle rotayı önceden internet üzerinden öğrenmeniz tavsiye edilir.

Gece 22.00 saatine dek hizmet veren otobüsleri kullanarak hem pratik hem de hesaplı bir şekilde Ben Gurion Havalimanı’na geçebilirsiniz. Tel Aviv şehir merkezinden 6 numaralı otobüse binerek kolayca havalimanına ulaşabilirsiniz.

Tel Aviv şehrinde trafik çok yoğundur. Bu nedenle, otobüs ile havalimanına gitmeyi tercih ediyorsanız, uçuş saatinizden çok daha önce yola çıkmanız önerilmektedir.

Tren

Tel Aviv şehrinde en sık tercih edilen ulaşım aracı trenlerdir. Tren ile oldukça hızlı ve konforlu bir şekilde Tel Aviv şehir merkezinden Ben Gurion Havalimanı’na geçebilirsiniz.

Şehir merkezinden havalimanına tren ile yapacağınız yolculuk yaklaşık olarak 12 dk sürecektir. Trenler yarım saat aralıklar ile hareket etmektedir.

Araç Kiralama

Tel Aviv şehir merkezinden Ben Gurion Havalimanı’na araç kiralayarak konforlu bir şekilde zamandan tasarruf sağlayarak geçebilmeniz mümkündür. Ancak; şehirdeki tüm tabelalar İbranice olduğu için araç kullanmak biraz zor olabilir. Dilerseniz şoförlü olarak araç kiralayabilir ya da navigasyon kullanabilirsiniz.

Tel Aviv şehrinde araç kiralama hizmeti sunan çeşitli firmaların ofisleri mevcuttur. İster bu ofislerden herhangi birine giderek, ister internet üzerinden araç kiralama işleminizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır