Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 En Ucuz Sylhet Osmany Arpt Havalimanı Varışlı Uçak Biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sylhet Osmany Arpt Havalimanı Hakkında

Osmani Uluslararası Havalimanı, IATA kodu ZYL olan ve Bangladeş Halk Cumhuriyeti’ne bağlı olan Sylhet şehrinde bulunan bir havalimanıdır. Sylhet uçak bileti almak isteyen yolcular Osmani Uluslararası Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinden herhangi birini seçebilirler. Deniz seviyesinden 15 m yükseklikte bulunan Osmani Uluslararası Havalimanının işleticisi Bangladeş Sivil Havacılık Otoritesi’dir. Osmani Uluslararası Havalimanı, bulunduğu Sylhet şehrine hizmet veren uluslararası ve sivil bir havalimanı olarak tanımlanabilir.

Osmani Uluslararası Havalimanı Nerede?

Bangladeş Halk Cumhuriyeti’ne bağlı olan Sylhet şehrinde bulunan Osmani Uluslararası Havalimanı, bulunduğu Sylhet şehir merkezine yaklaşık 9 km uzaklıkta yer alır. Havalimanı şehir merkezine çok uzak bir konumda bulunmasa da havalimanıyla şehir merkezi arasındaki güzergahta trafiğin sıkışık olma ihtimali yüksektir. Dolayısıyla yolcuların trafiğin yoğun olduğu saatlerde yola çıkmak yerine trafiğin yoğun olmadığı saatlerde erkenden yola çıkmaları gerekir. Aksi takdirde yolcular havalimanına geç kalarak uçağı kaçırabilirler. Sylhet şehir merkezinden taksi ya da kiralık araç gibi özel araçlarla yola çıkan bir yolcu yaklaşık 15 dakika içinde Osmani Uluslararası Havalimanına ulaşım sağlayabilir. Ancak trafiğe takılan yolcuların havalimanına ulaşım süreleri uzayacağı için 25 dakika ila yarım saat arasında değişecektir.

Osmani Uluslararası Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Osmani Uluslararası Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular şehir merkezi ile havalimanı arasında hizmet veren yolcu servislerini, şehre hizmet veren ticari taksileri ya da internetle acenteler aracılığıyla kiralayacakları kiralık araçları kullanarak havalimanına ulaşım sağlayabilirler.

Osmani Uluslararası Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Osmani Uluslararası Havalimanıyla Sylhet şehir merkezi arasında hizmet veren yolcu servisleri
  • Sylhet şehrine hizmet veren taksiler
  • Sylhet şehrinde bulunan acentelerden ve internet üzerinden kiralanan araçlar

Osmani Uluslararası Havalimanının Özellikleri Nelerdir? 

Bengalcede adı Osmānī Antorjatik Bimanbondor olarak telaffuz edilen Osmani Uluslararası Havalimanı, ülkenin en büyük üçüncü havalimanı olarak gösterilen işlek bir havalimanıdır. Hindistan Yarımadası'nın İngiliz yönetimi sırasında Japon saldırganlığını kontrol altına almak için inşa edilmiştir. İlk etapta Osmani Uluslararası Havalimanı için “Sylhet Sivil Havalimanı” adı kullanılmıştır. Ancak 1971 yılında Bangladeş Bağımsızlık Savaşı başkomutanı tarafından bu isim değiştirilmiştir. 2018 ila 2019 yılları arasında 5 milyondan fazla yolcuya ev sahipliği yaptığı tespit edilen Osmani Uluslararası Havalimanındaki yolcu sayısı yıllara göre artış göstermiştir. Havalimanında uzunluğu 3.120 m olan bir adet uçuş pisti bulunur. Bu uçuş pistinin yüzeyi asfalt ve beton kaplamadır. Uçuş pisti orta ve büyük ticari uçakları rahatlıkla kaldırabilecek kapasiteye sahip bir pisttir. Aynı zamanda belli boyuta kadar savaş uçaklarını kaldırabilecek kapasiteye sahip olsa da Osmani Uluslararası Havalimanı yalnızca ticari uçuşların gerçekleştiği sivil bir havalimanı olduğu için uçuş pisti ticari uçaklar tarafından kullanılır. Toplam 2 kazanın meydana geldiği havalimanındaki ilk kaza 22 Aralık 1997 yılında yaşanmış ve havalimanına yaklaşan bir uçak yoğun sisten dolayı bir tarlaya düşmüştür. Kazada 17 yolcu yaralanmış ancak can kaybı olmamıştır.

Havalimanındaki ikinci kaza 8 Ekim 2004 tarihinde yaşanmış ve pisti aşarak hendeğe düşen bir uçaktaki 2 yolcu yaralanmıştır. Osmani Uluslararası Havalimanında biri kargo şirketi olmak üzere toplam 5 ayrı havayolu şirketi hizmet verir.

Osmani Uluslararası Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Sylhet uçak bileti alacak olan yolcuların ilk etapta Osmani Uluslararası Havalimanı'nda hizmet veren havayolu şirketlerini incelemeleri gerekir. Osmani Uluslararası Havalimanında hizmet veren havayolu şirketleri SkyAir, Biman Bangladeş Havayolları, Novoair, ABD-Bangla Havayolları ve Air Astra gibi havayolu şirketlerdir.

Sylhet Osmany Arpt Havalimanı Havalimanı Konumu

Sylhet Osmany Arpt Havalimanı Uçak Firmaları

Biman Bangladesh Airlines
SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır