Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Santa Maria Arpt Havalimanı Hakkında

Santa Maria Uluslararası Havaalanı, Güney Amerika ve Latin Amerika’daki en büyük, dünyanın ise beşinci en büyük ülkesi olan Brezilya’nın Santa Maria bölgesine hizmet veren, IATA kodu RIA olan bir havaalanıdır. Santa Maria bölgesine konforlu bir yolculuk yaparak ulaşım sağlayabilmek için Santa Maria uçak bileti satın alabilirsiniz.

Santa Maria, Brezilya’nın Rio Grande do Sul eyaletinde yer alan bir şehirdir. Tarihi ve kültürel açıdan zengin bir geçmişe sahip olan Santa Maria, turistler için çeşitli ilgi çekici noktalar sunmaktadır. Santa Maria; çeşitli kültürel etkinlikler, festivaller ve sanat sergileri ile bilinmektedir. Şehirde yer alan müzeler ve tarihi bölgeler, ziyaretçilere yerel tarih ve kültür hakkında bilgi edinme fırsatı sunmaktadır. Santa Maria, doğal güzellikleri ile de ünlü bir şehirdir. Şehre yakın noktalarda bulunan plajlar, doğal parklar ve doğa yürüyüş alanları, doğa severler için güzel destinasyonlardır. Santa Maria şehrine en kolay ulaşım şekli uçak aracılığı ile gerçekleşmektedir.

Santa Maria şehrine uçak ile ulaşımı tercih ettiğinizde Santa Maria Uluslararası Havaalanı’na geçeceksiniz. Buradan çeşitli ulaşım opsiyonları ile Santa Maria şehir merkezine geçiş yapabilmeniz mümkündür.

Santa Maria Uluslararası Havaalanı hem askeri hem de sivil tip olarak kullanılan bir havaalanıdır. Havaalanının ortalama deniz seviyesinden yüksekliği 88 metredir. Havaalanının; 11/29 ve 02/20 yönlerinde, 2700 m ve 1400 m uzunluklarında beton ve asfalt yüzeyli iki pisti bulunmaktadır.

Santa Maria Uluslararası Havaalanı, yolcu ve kargo taşımacılığı için kullanılmaktadır. Bölgedeki önemli bir ulaşım merkezi olan Santa Maria Uluslararası Havaalanı, turistik bölgelere ulaşım için de önemli bir geçiş noktası olarak hizmet vermektedir.

Santa Maria Uluslararası Havaalanı’na yerli ve yabancı pek çok havayolu firması uçuşlar düzenlemektedir. Havaalanındaki yolcu trafiği genel olarak iç hat uçuşlarına aittir.

Santa Maria Uluslararası Havaalanı Nerede?

Santa Maria Uluslararası Havaalanı, Latin Amerika ve Güney Amerika’da yer alan en büyük ülke Brezilya’nın Santa Maria kentinde yer almaktadır. Santa Maria Uluslararası Havaalanı, Santa Maria şehir merkezine yaklaşık olarak 11 km mesafede bulunmaktadır. Havaalanı, Santa Maria şehir merkezinin doğusundadır.

Santa Maria Uluslararası Havaalanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Santa Maria Uluslararası Havaalanı’na ulaşım için; taksi, kiralık araç veya toplu taşıma seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

  • Taksi: Taksi aracılığı ile oldukça konforlu bir şekilde havaalanına geçiş yapabilirsiniz.
  • Kiralık Araç: Pek çok araç kiralama firmasından birini tercih ederek araç kiralayabilir, bu araçla havaalanına geçebilirsiniz.
  • Toplu Taşıma: Otobüs veya tren gibi toplu taşıma araçlarıyla kolayca havalimanına ulaşabilirsiniz.

Santa Maria Uluslararası Havaalanının Özellikleri Nelerdir?

Santa Maria Uluslararası Havaalanı, Brezilya’nın Santa Maria şehrine hizmet sunan uluslararası bir havaalanıdır. Havaalanında iç ve dış hat binaları ayrı olarak bulunmamaktadır. Havaalanının ana terminal binası hem iç hatlar hem de uluslararası uçuşlar için hizmet sunmaktadır.

Santa Maria Uluslararası Havaalanı’nda yolcuların konforlu vakit geçirebilmeleri için çeşitli hizmet birimleri bulunmaktadır. Restoranları, kafeleri ve çeşitli mağazaları bulunan Santa Maria Uluslararası Havaalanı’nda pek çok hizmet bulunmaktadır. Havaalanının terminal binasında otel de yer almaktadır.

Santa Maria Uluslararası Havaalanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Santa Maria Uluslararası Havaalanı, genellikle iç hat uçuşlarının gerçekleştirildiği bir havaalanıdır. Brezilya’nın çeşitli bölgelerine uçuş düzenlenen Santa Maria Uluslararası Havaalanı’nda uçuş bilgileri zaman zaman değişebilmektedir. Bu nedenle en güncel uçuş bilgileri için havaalanının resmi web sitesini ya da havayolu şirketlerinin web sitelerini inceleyebilirsiniz.

Santa Maria Uluslararası Havaalanı’na uçuş düzenleyen bazı havayolu firmaları şunlardır:

  • Azul Linhas Aereas
  • Gol Transportes Aereos

Santa Maria uçak bileti satın alarak bu lokasyona kolayca erişebilirsiniz. İsterseniz buradan da çeşitli noktalara uçabilirsiniz. Uçabileceğiniz bazı destinasyonlar şunlardır:

  • Porto Alegre
  • Sao Paulo
  • Rio de Janeiro
  • Curitiba

Santa Maria Arpt Havalimanı Havalimanı Konumu

Santa Maria Arpt Havalimanı Uçak Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır