Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

San Juan Arpt Havalimanı Hakkında

Luis Muñoz Marín Uluslararası Havalimanı, IATA kodu SJU olan ve Porto Riko’ya bağlı olan San Juan şehrinde bulunan bir havalimanıdır. San Juan uçak bileti almak isteyen yolcular Luis Muñoz Marín Uluslararası Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinden herhangi birini seçebilirler. Deniz seviyesinden 3 m yükseklikte bulunan Luis Muñoz Marín Uluslararası Havalimanının işleticisi Grupo Aeroportuario del Sureste, sahibi Porto Riko Limanlar Otoritesidir. Luis Muñoz Marín Uluslararası Havalimanı, bulunduğu San Juan şehrine hizmet veren hem sivil hem de özel bir havalimanıdır. Uluslararası bir havalimanı olduğu bilinen Luis Muñoz Marín Uluslararası Havalimanı kamu-özel ortaklığı dolayısıyla ABD güney komutanlığı karakolu tarafından da idare edilir.

Luis Muñoz Marín Uluslararası Havalimanı Nerede?

Porto Riko’ya bağlı olan San Juan şehrinde bulunan Luis Muñoz Marín Uluslararası Havalimanı, bulunduğu San Juan şehir merkezine yaklaşık 14 km uzaklıkta yer alır. Havalimanı şehir merkezindeki her noktaya çok yakın bir konumda bulunmasa da şehir merkezine kısmen yakın olduğunu söylemek mümkündür. Dolayısıyla yolcular erkenden yola çıkmaları ve hızlı araçları kullanmaları durumunda havalimanına kısa süre içerisinde ulaşım sağlayabilirler. San Juan şehir merkezinden taksi ya da kiralık araç gibi özel araçlarla yola çıkan bir yolcu yaklaşık 20 dakika içinde Luis Muñoz Marín Uluslararası Havalimanına ulaşım sağlayabilir. Toplu taşıma araçlarını kullanan ve trafiğin yoğun olduğu saatlerde yola çıktığı için trafiğe takılan yolcuların havalimanına ulaşım süreleri yarım saatti bulacaktır.

Luis Muñoz Marín Uluslararası Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Luis Muñoz Marín Uluslararası Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular şehir merkezi ile havalimanı arasında hizmet veren şehir içi otobüsleri, şehir merkezinden kiralanabilen limuzinleri, şehre hizmet veren taksileri, kiralık araçları ya da yolcu servislerini kullanabilirler.

Luis Muñoz Marín Uluslararası Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • San Juan şehir merkezindeki otobüs duraklarından hareket eden otobüsler
  • San Juan şehrinden kiralanan ve en konforlu ulaşım seçeneklerinden biri olan limuzin
  • San Juan şehrine hizmet veren taksiler
  • San Juan şehir merkezindeki acentelerden ve firmalara ait mobil uygulamalar üzerinden kiralanan araçlar 
  • San Juan şehir merkeziyle havalimanı arasında hizmet veren yolcu servisleri 

Luis Muñoz Marín Uluslararası Havalimanının Özellikleri Nelerdir?  

Luis Muñoz Marín Uluslararası Havalimanının en önemli özelliği 2013 yılında özelleştirilmesi dolayısıyla ülkede özelleştirilen tek havalimanı olmasıdır. Aynı zamanda havalimanının Karayip Adalarına açılan bir kapı görevi görmesi de son derece önemli bir özelliktir. 647 hektarlık bir araziyi kaplayan Luis Muñoz Marín Uluslararası Havalimanında uzunluğu 3.170 m ve 2.443 m olmak üzere 2 adet uçuş pisti bulunur. Uzunluğu 3.170 m olan uçuş pistinin yüzeyi asfalt, 2.443 m olan uçuş pistinin yüzeyi ise betondur. 2022 yılında 10 milyondan fazla yolcuya hizmet veren Luis Muñoz Marín Uluslararası Havalimanı oldukça işlek ve yoğun bir havalimanıdır. Luis Muñoz Marín Uluslararası Havalimanı ile ilgili ilk fikir 1945 yılında ortaya atılmış ve şehrin artan hava trafiğini kaldırabilecek kapasitede bir uluslararası havalimanına ihtiyacı olduğu görülmüştür. Bu tarihten itibaren Luis Muñoz Marín Uluslararası Havalimanı için gerekli çalışmalar başlamıştır.

Luis Muñoz Marín Uluslararası Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

San Juan uçak bileti alacak olan yolcuların ilk etapta Luis Muñoz Marín Uluslararası Havalimanı'nda hizmet veren havayolu şirketlerini incelemeleri gerekir. Luis Muñoz Marín Uluslararası Havalimanında hizmet veren havayolu şirketleri Delta Hava Yolları, Copa Hava Yolları, Güneybatı Hava Yolları, Sun Country Hava Yolları ve UPS Hava Yolları gibi şirketlerdir.

San Juan Arpt Havalimanı Havalimanı Konumu

San Juan Arpt Havalimanı Uçak Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır