Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Hakkari kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Hakkari Şehir Merkezine Ulaşım

Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Hakkâri iline bağlı olan ve Hakkâri il merkezine yaklaşık 77 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Hakkâri şehir merkezine gitmek üzere Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanından ayrılacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı ile Hakkâri şehir merkezi arasındaki mesafenin pek az olduğu söylenemez. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma aracı kullanmaları durumunda aktarma yapmaları gerekebilir.  

Belediye Otobüsü

Yüksekova Selahattin Eyyubi Havalimanı’na ulaşım sağlayan yolcuların havalimanıyla il merkezi arasında hizmet veren toplu taşıma araçlarını kullanarak havalimanından il merkezine gitmeleri mümkündür. Ancak havalimanından yola çıkarak il merkezine aktarmasız ulaşım sağlayan bir belediye otobüsü yoktur. Bu nedenle yolcuların havalimanındaki farklı toplu taşıma araçlarını kullanmaları gerekir. Havalimanıyla il merkezi arasındaki mesafe fazla olduğu için yolcuların seçtikleri araca bağlı olarak bizden fazla aktarma yapmaları gerekebilir. 

Yolcu Servisi  

Yüksekova Selahattin Eyyubi Havalimanı’na ulaşım sağlayan yolcuların en sık kullandıkları toplu taşıma araçlarının başında havalimanından hareket eden yolcu servisleri gelir. Yolcu servislerini kullanmak isteyen yolcuların havalimanına ulaşım sağladıktan sonra servislerin kalkış noktasına gitmeleri ve bu noktadan hareket eden herhangi bir servise binmeleri gerekir. Yolcu servisleri genellikle havalimanının giriş ve çıkış kısımlarında bulunduğu için yolcuların havalimanına ulaşım sağladıktan hemen sonra servislerin kalkış noktasına kısa sürede ulaşmaları mümkündür. Yolcu servislerinin hareket saatleri uçakların hareket saatlerine göre ayarlandığı için yolcuların saat kaçta havalimanına varacaklarına göre önceden plan yapmaları ve planlı şekilde hareket etmeleri tavsiye edilir.

Minibüs

Yüksekova Selahattin Eyyubi Havalimanından Hakkâri il merkezine ulaşım sağlamak için kullanılabilecek toplu taşıma araçlarından biri de minibüslerdir. Yolcular havalimanıyla il merkezi arasında hizmet veren havalimanı minibüslerini kullanarak aktarma yapmaya gerek kalmadan il merkezine varabilirler. Havalimanından hareket eden minibüsler sabah 7 ila akşam 6’ya kadar aktif olduğu için gece geç bir saatte havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların farklı toplu taşıma araçlarını kullanmaları gerekir.

Taksi

Hakkâri şehir merkeziyle Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı arasında yaklaşık 77 km mesafe bulunduğundan Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanından taksi tutarak Hakkâri şehir merkezine ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 1 saat 40 dakikadır. Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanından taksi tutarak Hakkâri şehir merkezine ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 1170 TL’dir.  

Araç Kiralama

Hakkâri il merkezine uzak bir konumda bulunan Yüksekova Selahattin Eyyubi Havalimanından aktarmasız şekilde il merkezine ulaşım sağlamanın yöntemlerinden biri de havalimanından araç kiralamaktır. Havalimanındaki araç kiralama şirketleriyle görüşen ve araba kiralayan yolcular yaklaşık 1 buçuk saat içinde havalimanından il merkezindeki herhangi bir yere varabilirler. Elbette bu süre trafiğin durumuna ve aracın hızına bağlı olarak değişecektir. Ancak araç kiralayan ve havalimanından taksi tutan insanların toplu taşıma kullananlara kıyasla daha kısa sürede havalimanından il merkezine ulaşım sağladıklarını söylemek mümkündür. Araç kiralama ücreti seçilen aracın modeline bağlı olarak değişiklik gösterdiği için yolcuların bütçelerine uygun bir araç modelini tercih etmeleri gerekir. 

Havalimanından Otogara Ulaşım  

Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı ile Hakkâri Otogarı arasında yaklaşık 73 km mesafe bulunur. Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanından yola çıkarak Hakkâri Otogarına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 1 saat 35 dakikadır. Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanından otogara gidecek olan yolcular belediye otobüsü, minibüs, taksi ve yolcu servisi gibi ulaşım seçeneklerini değerlendirebilirler. Ancak toplu taşıma araçları havalimanından otogara aktarmasız ulaşım sağlamadığı için toplu taşıma kullanacak olan yolcuların aktarma yapmaları gerekir.

Rize Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Rize - Artvin Havalimanı Türkiye'nin Rize ve Artvin illerine hizmet veren havalimanıdırOrdu - Giresun Havalimanı'ndan sonra ülkenin deniz üzerine inşa edilen ikinci havalimanı olmuştur. Rize'nin Pazar ilçesi sınırları içinde inşa edilen havalimanı, Rize merkeze 33, Hopa ilçe merkezine 54, Artvin'e 120 kilometre uzaklıktadır.  Rize-Artvin Havalimanı, 45 metre genişlik ve 3 bin metre uzunluğundaki pistiyle bölgenin hava yolu ulaşımı ihtiyaçlarını eksiksiz karşılamaktadır.

Rize - Artvin Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan havalimanı servisleri, HAVAŞ veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden araç kiralama seçeneğini kullanarak havalimanına ulaşım mümkündür.

Taksi

Rize-Artvin Havalimanı; Rize şehir merkezine yaklaşık 33 kilometre, Artvin şehir merkezine ise 120 kilometre uzaklıktadır. Artvin’den Rize merkeze toplu taşıma araçları ile ulaşıp buradan taksi ile havalimanına ulaşım hızlı ve pratik ulaşım yöntemidir. Rize şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 231,50 TL’dir.

HAVAŞ

Rize - Artvin Havalimanı'nda HAVAŞ firması yolcu taşıma hizmeti vermektedir. Rize ve Artvin şehir merkezinden havalimanına ulaşımda en çok tercih edilen ulaşım seçeneği olan HAVAŞ otobüsleri ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. HAVAŞ servisleri sefer saatleri, Rize –Artvin Havalimanı iç hat uçuşlarına göre düzenlenmektedir. HAVAŞ servisleri, Rize - Artvin Havalimanı Uçuş trafiğine göre sefer saatlerini ayarlamaktadır.

HAVAŞ’ın internet sitesinde yer alan bilgilere göre, Artvin ilinde HAVAŞ otobüslerinin güzergahı şöyledir: Artvin Terminal – Boçka – Hopa – Ahavi – Fındıklı – Ardeşen – Rize/Artvin Havalimanı. Artvin’de bulunan yolcular HAVAŞ otobüslerine binmek için Artvin Terminal, Arhavi Gösteri Merkezi Karşısı, Hopa Ticaret Odası Karşısı, Borçka Arifağa Petrol Önü duraklarından kendisine en yakın durağa giderek HAVAŞ otobüslerine binebilirsiniz. HAVAŞ otobüslerinin hareket saatlerini HAVAŞ’ın resmi internet adresinden güncel olarak takip edebilirsiniz.

Rize ilinde ise HAVAŞ otobüsleri, Of – Kalkandere Kendirli Karafızlı Petrol - İyidere Köprü – Sarayköy – Derepazarı - Rize Merkez - Tıp Fakültesi -  Gündoğdu – Çayeli – Rize/Artvin Havalimanı güzergahında ilerlemektedir. HAVAŞ otobüslerinin Rize’de sırasıyla geçtiği duraklar ise şöyledir; Hasbahçe Düğün Salonu Yanı Alt Geçit Önü Belediye Durağı - Kalkandere Kendirli Yol Ayrımı Karafazlıoğlu Petrol – İyidere Köprü - İyidere Eski Belediye Önü İş Bankası ATM Önü Belediye Durağı – Derepazarı PTT Önü Cep - Rize Valilik Yanı ATM Önü Belediye Durağı -  Tıp Fakültesi -  Gündoğdu – Çayeli Çiçek Taksi Önü. HAVAŞ otobüslerinin hareket saatlerini HAVAŞ’ın resmi internet adresinden güncel olarak takip ederek size en yakın durağa gidebilir ve oradan geçen servise binerek havalimanına ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Rize ve Artvin il merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir.  Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.  

Rize ve Artvin Otogarından Havalimanına Ulaşım

Artvin otogarında inen yolcular Rize-Artvin Havalimanı’na HAVAŞ servis otobüsleri ile kolay şekilde ulaşabilir. Havalimanına ulaşan HAVAŞ servis otobüsleri Artvin otogarından hareket etmektedir. Başlangıç noktası Artvin otogarı olan HAVAŞ otobüslerinin güzergahı ise şöyledir: Artvin Terminal – Boçka – Hopa – Ahavi – Fındıklı – Ardeşen – Rize/Artvin Havalimanı.

Rize otogarında inen yolcular yürüyerek veya minibüs ile şehir merkezinde bulunan Rize Valilik yanı ATM belediye durağına gelebilir ve buradan havalimanına giden HAVAŞ otobüslerine aktarma yaparak havalimanına ulaşabilir. Otogarda inen yolcular duraktan geçecek olan HAVAŞ otobüsünün hareket saatini önceden öğrenerek durağa ulaşmalılardır. Otogarda inen yolcular yaklaşık 500 metre yürüyerek HAVAŞ otobüsünün geçtiği durağa ulaşabilir.

Sefer Bilgisi

15 saat 3  Rize - Hakkari
 

Hakkari Seferli Uçak Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır