Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Port Hedland Arpt Havalimanı Hakkında

Port Hedland Uluslararası Havalimanı, IATA kodu PHE olan ve Avustralya’ya bağlı olan Port Hedland şehrinde bulunan bir havalimanıdır. Port Hedland uçak bileti almak isteyen yolcular Port Hedland Uluslararası Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinden herhangi birini seçebilirler. Deniz seviyesinden 10 m yükseklikte bulunan Port Hedland Uluslararası Havalimanının sahibi Port Hedland Kasabası, işleticileri AMP Sermayesi ile Altyapı Sermaye Grubu'dur. Port Hedland Uluslararası Havalimanı, bulunduğu Port Hedland şehrine hizmet veren uluslararası ve sivil bir havalimanı olarak tanımlanabilir.

Port Hedland Uluslararası Havalimanı Nerede?

Avustralya’ya bağlı olan Port Hedland şehrinde bulunan Port Hedland Uluslararası Havalimanı, bulunduğu Port Hedland şehir merkezine yaklaşık 7 km uzaklıkta yer alır. Havalimanı ulaşımın kolay olduğu bir yerde bulunmakla birlikte şehir merkezine son derece yakındır. Bu nedenle yolcular şehir merkezindeki herhangi bir noktadan yola çıkarak hızlı bir şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilirler. Ancak havalimanına ulaşım sağlama aşamasında trafik en önemli unsurdur. Port Hedland şehir merkezinden taksi ya da kiralık araç gibi özel araçlarla yola çıkan bir yolcu yaklaşık 10 dakika içinde Port Hedland Uluslararası Havalimanına ulaşım sağlayabilir. Trafiğe takılan yolcuların havalimanına ulaşım süreleri 20 dakikaya kadar çıkabilir.

Port Hedland Uluslararası Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Port Hedland Uluslararası Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular şehir merkezi ile havalimanı arasında hizmet veren otel servislerini, shuttle servislerini, şehre hizmet veren ticari taksileri, şehir içi otobüsleri ya da kiralık araçları kullanarak havalimanına ulaşım sağlayabilirler.

Port Hedland Uluslararası Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Port Hedland şehir merkezindeki otobüs duraklarından hareket eden 380 ve 40 hat numaralı otobüsler
  • Port Hedland şehrine hizmet veren otellere ait otel servisler
  • Port Hedland şehrine hizmet veren ticari taksiler
  • Port Hedland şehir merkeziyle havalimanı arasında hizmet veren shuttle servisleri
  • Araç kiralama firmalarından kiralanan araçlar

Port Hedland Uluslararası Havalimanının Özellikleri Nelerdir? 

Madencilik sektöründe çalışan yolcular için önemli bir havalimanı olduğu bilinen Port Hedland Uluslararası Havalimanı İlk etapta yetersiz bir havalimanı olarak görülmesinden dolayı bir dizi iyileştirme eden geçmiştir. İlk aşamada havayolundaki mevcut taksi yolu genişletilmiş ve bu yolda yeni aydınlatma tesisatı kurulmuştur. Mevcut taksi yolunun genişletilmesine ek olarak yeni bir taksi yolu inşa edilmiş ve taksi yolunun kavşakları da genişletilmiştir. 2008 ila 2014 yılları arasında madencilik patlaması dolayısıyla bölgedeki uçak hareket sayısında epey artış olmuştur. çuşların hemen hemen hepsinde önemli rol oynayan havalimanı Port Hedland Uluslararası Havalimanıdır. Port Hedland Uluslararası Havalimanında uzunluğu 2.500 m ve 1.000 m olmak üzere 2 adet uçuş pisti bulunur. Her 2 pistin de yüzeyi katranlı mühür kaplamadır. 2014 ila 2015 yılları arasında toplam 470.741 yolcuya hizmet verdiği bilinen Port Hedland Uluslararası Havalimanında aynı tarihlerde 5.518 uçak hareketi gerçekleşmiştir. Port Hedland Uluslararası Havalimanı Uluslararası bir havalimanı olsa da havalimanını kullanan yolcuların çoğu iç hat uçuşu gerçekleştirir.

Havalimanı'ndaki sefer sayıları sık olmamakla beraber sezonluk uçuşlar ön plandadır ve havalimanında toplam 7 havayolu şirketi hizmet verir.

Port Hedland Uluslararası Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Port Hedland uçak bileti alacak olan yolcuların ilk etapta Port Hedland Uluslararası Havalimanı'nda hizmet veren havayolu şirketlerini incelemeleri gerekir. Port Hedland Uluslararası Havalimanında hizmet veren havayolu şirketleri Virgin Avustralya Bölgesel Havayolları, Nexus Havayolları, QantasLink, Qantas, Alliance Airlines ve Aviair gibi havayolu şirketlerdir.

Port Hedland Arpt Havalimanı Havalimanı Konumu

Port Hedland Arpt Havalimanı Uçak Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır