Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Paro Arpt Havalimanı Hakkında

Paro Havalimanı, IATA kodu PBH olan ve Bhutan Krallığı’na bağlı olan Paro şehrinde bulunan bir havalimanıdır. Paro uçak bileti almak isteyen yolcular Paro Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinden herhangi birini seçebilirler. Deniz seviyesinden m 2.235 yükseklikte bulunan Paro Havalimanının işleticisi Bhutan Sivil Havacılık Otoritesi’dir Paro Havalimanı, bulunduğu Paro şehri ile Thimphu şehrine hizmet veren uluslararası ve sivil bir havalimanı olarak tanımlanabilir.

Paro Havalimanı Nerede?

Bhutan Krallığı’na bağlı olan Paro şehrinde bulunan Paro Havalimanı, bulunduğu Paro şehir merkezine yaklaşık 3 km uzaklıkta yer alır. Havalimanının şehir merkezine son derece yakın bir konumda bulunması şehir merkezindeki herhangi bir noktadan havalimanına gitmek üzere yola çıkacak olan yolcuların işini epey kolaylaştırır. Bu nedenle yolcuların şehir merkezinden havalimanına gitmek üzere yola çıkma aşamasında pek bir şey yapmalarına gerek kalmaz. Elbette her ihtimale karşı gerekli tüm önlemleri almak ve trafiğe takılmamak adına erkenden yola çıkmak son derece önemlidir. Paro şehir merkezinden taksi ya da kiralık araç gibi özel araçlarla yola çıkan bir yolcu yaklaşık 6 dakika içinde Paro Havalimanına ulaşım sağlayabilir. Trafiğe takılan ve trafikte kaybeden yolcuların havalimanına ulaşım süreleri 10 dakikayı aşacaktır. Ancak trafiğin yoğunluğuna bağlı olarak bu süre 20 dakikaya kadar da çıkabilir.

Paro Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Paro Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular çeşitli web siteleri ve acentelerden kiralayabilecekleri araçları, şehir merkezi ile havalimanı arasında hizmet veren yolcu servislerini ya da haftanın her günü şehre hizmet veren ticari taksileri kullanarak havalimanına ulaşım sağlayabilirler.

Paro Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Şehirde bulunan acentelerden ve web sitelerinden kiralanan araçlar
  • Paro şehri ile Paro Havalimanı arasında hizmet veren yolcu servisleri
  • 7\24 Paro şehrine hizmet veren ticari taksiler

Paro Havalimanının Özellikleri Nelerdir? 

1968 yılında havalimanının bulunduğu bölgeye bir uçuş pistinin inşa edilmesiyle Paro Havalimanının temeli atılmıştır. Ancak havalimanının inşasına 5 Nisan 1981 yılında başlanmıştır. Havalimanının hizmete açılması ve inşa edilmesi zaman alsa da tarihinin çok daha eskilere dayandığı söylenebilir. Paro Havalimanının en önemli özelliği ülkenin tek uluslararası havalimanı olmasıdır. Bu nedenle ülkeye hizmet veren diğer havalimanlarına kıyasla daha işlek ve yoğun olduğunu söylemek mümkündür. Küçük bir havalimanı olduğu bilinen Paro Havalimanı dikkat çekici tasarımı dolayısıyla yolcular tarafından beğenilen bir havalimanıdır. Ancak havalimanında yalnızca 2 havayolu şirketinin hizmet vermesi ve havalimanının az kapsamlı bir havalimanı olması yolcular tarafından eleştirilir. Aynı zamanda havalimanının çevresinde bulunan 5.500 metreye kadar yükselen tepeler dolayısıyla Paro Havalimanı dünyanın en zorlu havalimanlarından biri olarak gösterilir. Dolayısıyla yalnızca 8 pilotun Paro Havalimanına iniş yapma sertifikası mevcuttur. Paro Havalimanında uzunluğu 2.265 m ve yüzeyi asfalt olan bir adet uçuş pisti bulunur. Paro Havalimanı yalnızca ticari uçuşların gerçekleştiği sivil bir havalimanı olduğu için havalimanındaki uçuş pisti ticari uçakları kaldırabilecek kapasiteye sahip şekilde tasarlanmıştır. Çok büyük ve çok geniş olmayan bu pistin ticari uçaklar dışındaki ağır ve daha büyük uçaklar tarafından kullanılamayacağı söylenebilir.

Paro Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Paro uçak bileti alacak olan yolcuların ilk etapta Paro Havalimanı'nda hizmet veren havayolu şirketlerini incelemeleri gerekir. Paro Havalimanında hizmet veren havayolu şirketleri Butan Havayolları ve Drukair gibi şirketlerdir. Bu havayolu şirketleri aracılığıyla Paro Havalimanından Gaya, Bagdogra, Bangkok, Delhi, Katmandu, Kolkata, Singapur, Jakar, Gelephu ve Trashigang gibi birçok farklı noktaya aktarmasız ulaşım sağlamak mümkündür.

Paro Arpt Havalimanı Havalimanı Konumu

Paro Arpt Havalimanı Uçak Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır