Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Oued Irara Arpt Havalimanı Hakkında

Oued Irara Havalimanı ya da bilinen diğer adıyla Oued Irara Krim Belkacem Havalimanı, Cezayir’e bağlı olan Hassi Messaoud şehrinde bulunan sivil bir havalimanıdır. Hassi Messaoud uçak bileti almak isteyen yolcular Oued Irara Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinden herhangi birini seçebilirler. Deniz seviyesinden 140 m yükseklikte bulunan Oued Irara Havalimanının işleticisi EGSA Cezayir’dir.

Oued Irara Havalimanı Nerede?

Cezayir’e bağlı olan Hassi Messaoud şehrinde bulunan Oued Irara Havalimanı, bulunduğu Hassi Messaoud şehir merkezine yaklaşık 13 km uzaklıkta yer alır. Bu nedenle şehir merkezi ile havalimanı arasında ulaşım sağlamanın pek zor olmadığını söylemek mümkündür. Ancak yolcular rastgele bir saatte yola çıkmaları ve gerekli önlemleri almamaları durumunda havalimanına geç kalma riskiyle karşı karşıya kalabilirler. Özellikle trafiğin yoğun olduğu saatlerde yola çıkacak olan yolcuların dikkatli olmaları son derece önemlidir. Hassi Messaoud şehir merkezinden taksi ile ya da kiralık araçla yola çıkan bir yolcu yaklaşık 17 dakika içinde Oued Irara Havalimanına ulaşım sağlayabilir. 

Oued Irara Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Oued Irara Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular şehir merkezindeki herhangi bir noktada bulabilecekleri taksileri, havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren yolcu servislerini ya da şehir merkezindeki acentelerden kiralayabilecekleri kiralık araçları kullanabilirler.

Oued Irara Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Şehir merkezinde her gün ve her saat aktif olan taksi
  • Havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren yolcu servisleri
  • Araç kiralama 

Oued Irara Havalimanının Özellikleri Nelerdir?  

Oued Irara Havalimanı Cezayir’e hizmet veren en önemli ikinci havalimanı olarak gösterilir. Dolayısıyla Cezayir için oldukça önemli bir havalimanıdır ve en önemli özelliği budur. Oued Irara Havalimanında uzunluğu 3.000 m ve yüzeyi asfalt olan bir adet uçuş pisti bulunur. Uçuş pistine ek olarak özel yolcuların rahat edebilmeleri için bir adet VIP salonu bulunur. Ancak Oued Irara Havalimanında kafe ve restoran gibi işletmelerin bulunmaması havalimanındaki en büyük eksikliklerden biri olarak gösterilebilir. Dolayısıyla havalimanındaki işletme yetersizliği nedeniyle havalimanını kullanan birçok yolcu Oued Irara Havalimanını olumsuz yönde eleştirmektedir. 2010 yılında toplam 450.929 yolcuya ev sahipliği yaptığı bilinen Oued Irara Havalimanında hizmet veren havayolu şirketi sayısının sınırlı olması sefer sayısının da sınırlı olmasına neden olmuştur. Cezayir'e bağlı olan farklı havalimanlarında olduğu gibi Oued Irara Havalimanında da en çok eleştiri alan özelliklerden biri havalimanındaki havayolu şirketinin ve sefer sayısının az olmasıdır. Ancak havalimanı işleticileri bu konuda yolcuları sevindirecek herhangi bir girişimde bulunmamaktadır. Bulunduğu Hassi Messaoud erine hizmet veren Oued Irara Havalimanına Cezayirli devrimci ve politikacı olduğu bilinen Krim Belkacem’in adı verilmiştir. Bu nedenle Oued Irara Havalimanı Oued Irara adından çok Oued Irara Krim Belkacem Havalimanı adıyla anılmaktadır. Oued Irara Krim Belkacem Havalimanının en avantajlı özelliklerinden biri şehir merkezine yakın bir konumda bulunmasıdır. Şehir merkeziyle arasındaki mesafe az olan havalimanına merkezdeki birçok yerden ulaşım kolay olduğu için bu özelliğinin yolcular açısından avantajlı olduğunu söylemek mümkündür.

Oued Irara Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Hassi Messaoud uçak bileti alacak olan yolcuların ilk etapta Oued Irara Havalimanı'nda hizmet veren havayolu şirketlerini incelemeleri gerekir. Oued Irara Havalimanında hizmet veren havayolu şirketleri  Air Algerie ve Tassili Airlines gibi şirketlerdir. Air Algerie Aracılığıyla Algiers, Constantine, In Amenas ve Oran gibi farklı noktalara aktarmasız ulaşım sağlanırken Tassili Airlines aracılığıyla Algerie, Annaba, Bejaia, Constantine ve Oran gibi farklı noktalara aktarmasız ulaşım sağlanabilir.

Oued Irara Arpt Havalimanı Havalimanı Konumu

Oued Irara Arpt Havalimanı Uçak Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır