Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Rize varışlı uçak biletleri

 Popüler Rize kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Rize Şehir Merkezine Ulaşım

Rize ve Artvin, Türkiye'nin Karadeniz Bölgesi'nde yer alan iki şehrimizdir. Her iki şehir de doğal güzellikleri, tarihi dokuları, yöresel lezzetleri ve kültürel zenginlikleriyle öne çıkar. Rize, yeşilin ve mavinin buluştuğu doğal güzellikleriyle ünlüdür. Şehrin simgesi konumunda olan Rize Çayı, Türkiye'nin en önemli çay üretim merkezlerinden biridir. Rize'de ayrıca, Fırtına Vadisi, Kaçkar Dağları Milli Parkı, Ayder Yaylası ve Zilkale gibi doğal güzellikler de ziyaret edilebilir. Tarihi dokular arasında ise Rize Kalesi, İslampaşa Medresesi ve Çayeli'nde yer alan tarihi evler yer alır. Yöresel yemekleri arasında ise hamsili pilav, Rize usulü pide ve kuymak öne çıkar. Artvin ise, doğal güzellikleri ve tarihi dokularıyla öne çıkan bir şehirdir. Artvin Kalesi, şehrin simgesi konumunda olup, tarihi dokular arasında Şavşat Kalesi, Borçka Karagöl, Murgul Maden Deresi ve Ardanuç Kalesi gibi yerler yer alır. Artvin, doğal güzellikleri ile de öne çıkar. Artvin'de ayrıca, Kaçkar Dağları Milli Parkı, Karagöl-Sahara Milli Parkı ve Şavşat Karagöl Tabiat Parkı gibi doğal güzellikler de ziyaret edilebilir. Yöresel yemekleri arasında ise muhlama, borani, hamsiköy köftesi, karalahana sarması ve peynirli pide öne çıkar.

Rize-Artvin havalimanı şehrin Pazar ilçesinde yer almaktadır.  Rize-Artvin havalimanı ile Rize şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 35 km, Artvin şehir merkezi ile arası 118 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile şehir merkezlerine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezlerine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezlerine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Rize-Artvin havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Rize-Artvin il merkezine ulaşabilirsiniz. Rize-Artvin havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Rize-Artvin havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Rize-Artvin havalimanından, Rize-Artvin şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Rize-Artvin havalimanı ve Rize şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 35 km, Artvin şehir merkezi ile ise 118 km’dir. Rize-Artvin havalimanı yakınından binilen taksinin Rize şehir merkezine ulaşım ücreti 245 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 47 dakika sürmektedir. Rize-Artvin havalimanı yakınından binilen taksinin Artvin şehir merkezine ulaşım ücreti 1750 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 153 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 25 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Rize-Artvin havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Rize-Artvin havalimanından Rize-Artvin şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Rize-Artvin havalimanından Rize-Artvin şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Rize-Artvin havalimanından Rize-Artvin şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Rize-Artvin Havalimanından Otogara Ulaşım

Rize-Artvin havalimanı ile Rize otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 37 km, Artvin otogarı ile ise 116 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Rize ve Artvin otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Sefer Bilgisi

12 saat 1  Muscat - Rize
 
SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır