Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Muş Sultan Alparslan Havalimanı Hakkında

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, Türkiye’nin en özel ve eski bir tarihe sahip olmasıyla öne çıkan havalimanları arasında yer almaktadır. Kurulduğu günden beri kolaylıkla hizmet almanıza katkıda bulunan Muş uçak bileti seçenekleri sayesinde dilediğiniz gibi havalimanına ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine ve yakında yer alan illere rahat bir ulaşım fırsatı da sağlayan Muş Sultan Alparslan Havalimanı’nın 40 araçlık kapasitesi ve toplamda 815 metre kare alana sahip yolcuya açık alanı bulunmaktadır.

Muş Sultan Alparslan Havalimanı Nerede?

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, Muş şehir merkezi ilçesi içerisinde yer almakla birlikte, şehir merkezi olarak nitelendirilebilecek noktaya toplamda 18 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Şehir ve bölgenin önemli noktalarından biri olan Muş Ovası üzerinde kurulmuş olan bir noktadır.

Muş Sultan Alparslan Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Muş merkezinden veya çevre ilçelerinden havalimanına ulaşım sağlamanın en popüler yolu, araç kiralama, kişisel araçlar veya ticari taksiler olarak öne çıkmaktadır. Araçlar sayesinde, havalimanı merkez arasındaki mesafe kısa bir süre içerisinde rahatlıkla tamamlanabilmektedir. Merkezden veya Muş’un ilçelerinden havalimanına ulaşım sağlamak için toplu taşıma da değerlendirilebilmektedir. Havaalanına ulaşmanızı sağlayan, toplamda 2 farklı firma tarafından düzenlenmiş olan servis hatları da bulunmaktadır. Bu servisleri değerlendirerek de merkez ile havalimanı arasındaki yolculuğu tamamlayabilirsiniz.

Muş Sultan Alparslan Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, hem askeri, hem de sivil amaçlarla kullanılabilen ve bölgenin tamamına hizmet etme amaçlarıyla kurulmuş ve inşa edilmiştir. 1992 yılından beri hizmette olması sayesinde yalnızca bölgenin değil, Türkiye’nin en eski ve hala kullanılmakta olan havalimanlarından biri olma özelliğini de taşımaktadır. Yıllık kapasitesinin artırılmasını sağlayan terminalleriyle birlikte ulusal uçuşlar için değerlendirilen havalimanları arasında yer almaktadır.

Muş Sultan Alparslan Havalimanına Hangi Firmalar Uçuyor?

Muş uçak bileti almak için değerlendirilen firmalar Türk Hava Yolları, Anadolu Jet ve Pegasus olarak öne çıkmaktadır. Bu firmalar arasından vakit ve bütçe planlarınıza uygun olacak bir biçimde dilediğiniz tarih için bilet satın alabilirsiniz. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa aracılığıyla doğrudan Muş’a ulaşmak mümkün olmaktadır.

Muş Sultan Alparslan Havalimanı Havalimanı Konumu

Muş Sultan Alparslan Havalimanı Uçak Firmaları

Türk Hava Yolları
SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır