Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Klagenfurt Arpt Havalimanı Hakkında

Klagenfurt Havalimanı, sivil havacılık sektöründe hizmet verir. Klagenfurt uçak bileti alarak şehre gidilebiliyor. Klengfurt’a gitmek için karayolu ulaşımı da bulunuyor. Havayolu ile şehre gidecek olanlar, internetten uçak bileti alabiliyor. Birçok havayolu şirketinin internet sitesi bulunuyor. Bazı havayolu şirketlerinin, mobil uygulamaları da vardır. Uçak bileti almak için mobil uygulamalar ya da internet siteleri tercih edilebiliyor. Havalimanlarından ya da havayolu şirketlerinin şubelerinden de uçak bileti alınabiliyor. İnternet üzerinden uçak bileti almayı tercih edenler, havalimanını IATA koduyla bulabilir. İnternetten bilet alırken önce tarih ve saat seçilir. Daha sonra ise uçağa binilecek olan havalimanı ve iniş yapılacak olan havalimanı seçilir. İki havalimanı için de IATA kodu ile arama yapılabiliyor. Havalimanı, ismi ile de bulunabilir. Havalimanlarının isminin yanında, IATA kodları mutlaka yazar. Klagenfurt Havalimanı’nın IATA kodu, GRZ’dir. Klagenfurt Havalimanı’nı seçmek için GRZ kodu yazılabilir. Kod yazılınca, Klagenfurt Havalimanı otomatik olarak seçilmiş olur.

Klagenfurt Havalimanı, 1925 senesinde sivil havacılık sektöründe hizmet vermeye başlamıştır. Havalimanı kurulduğu dönemden beri, Klagenfurt bölgesine hizmet veriyor. Klagenfurt Havalimanı aslında, 1914 senesinde hizmet vermeye başlamıştır. Havalimanı, 1914 senesinde askeri havacılık sektöründe hizmet veriyordu. Klagenfurt Havalimanı’nın, 1925 senesinde kurulduğu bilgisinin sebebi sivil havacılık hizmeti baz alındığı içindir. Klagenfurt Havalimanı, I. Dünya Savaşı’nda askeri üs görevi görmüştür. Havalimanı, Avusturya – Macaristan İmparatorluğu tarafından kullanılmıştır. Klagenfurt Havalimanı, Avusturya’nın güneyindeki en önemli havalimanı olarak biliniyor.

Klagenfurt Havalimanı Nerede?

Klagenfurt Havalimanı, Klagenfurt’ta hizmet veriyor. Klagenfurt, Karintiya eyaletinin başkenti olarak biliniyor. Karintiya eyaleti, Avusturya’nın eyaletlerinden birisidir. Karintiya eyaletinin, İtalya ve Slovenya’ya sınırı bulunuyor. Klagenfurt Havalimanı; FlughafenstraBe 60 – 64, 9020 Klagenfurt am Wörthersee, Avusturya adresinde, havayolu yolcu taşımacılığı hizmeti veriyor. Klagenfurt Havalimanı ile şehir merkezi arası, yaklaşık beş kilometredir.

Klagenfurt Havalimanı’na Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Klagenfurt Havalimanı’na gitmek için tercih edilebilecek ulaşım araçları şu şekildedir;

  • Taksi: Havalimanına taksi ile gitmek yaklaşık yirmi beş dakika sürüyor. Bölgedeki en hızlı ulaşım aracı taksidir.
  • Uber: Uber çağırarak da havalimanına ulaşım sağlamak mümkündür.
  • Otobüs: Havalimanına gitmek için “42” ve “45” numaralı otobüs hatları tercih edilmelidir.

Klagenfurt Havalimanı’nın Özellikleri Nelerdir?

Klagenfurt Havalimanı’nda iki tane pist bulunuyor. Pistlerden birisi beton, diğeri ise çim olarak biliniyor. Beton pistin uzunluğu, 2 bin 720 metredir. Çim pistin uzunluğu ise 720 metredir. Klagenfurt Havalimanı, ortalama deniz seviyesinden 448 metre yükseğe inşa edilmiştir. Klagenfurt Havalimanı’nda hizmet veren bir tane terminal binası bulunuyor. Havalimanında birçok mağaza, yolculara hizmet veriyor. Mağazalarda; kıyafetler, hediyelik eşyalar, kitaplar ve kozmetik ürünleri satılıyor. Klagenfurt Havalimanı’nda, Duty Free mağazası da yer alıyor. Havalimanında hizmet veren farklı restoran ve kafeler de bulunuyor. Yolcular, uçak seferlerini beklerken; yemek yiyebilir, bir şeyler içebilir ya da alışveriş yapabilir. Dileyen yolcular ise dinlenme salonlarında oturabilir. Havalimanının, VIP hizmetleri bulunuyor. VIP hizmetlerden faydalanmak isteyen yolcuların, ekstra ödeme yapması gerekiyor. Klagenfurt Havalimanı’nda yolculara, ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunuluyor.

Klagenfurt Havalimanı’na Hangi Şirketler Uçuyor?

Klagenfurt Havalimanı’na, havayolu ile ulaşım sağlayacak yolcuların Klagenfurt uçak bileti alması gerekiyor. Uçak bileti almak için, Klagenfurt Havalimanı’na hizmet veren havayolu şirketleri tercih edilmelidir. Klagenfurt Havalimanı’na, beş farklı havayolu şirketi hizmet veriyor. Havalimanında hizmet veren firmalar; Transavia, Lauda, Easy Jet, Austrian Airlines ve Eurowings’tir. Uçak bileti alacak olan yolcular, genellikle Austrian Airlines şirketini tercih ediyor. Klagenfurt Havalimanı’ndan; Vienna, Palma da Mallorca ve London’a düzenli olarak uçuş seferleri düzenleniyor.

Klagenfurt Arpt Havalimanı Havalimanı Konumu

Klagenfurt Arpt Havalimanı Uçak Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır