Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Juancho Yraus Quinl Havalimanı Hakkında

Juancho E. Yrausquin Havalimanı, IATA kodu SAB olan ve Hollanda’ya bağlı olan Saba Adasında bulunan bir havalimanıdır. Saba uçak bileti almak isteyen yolcular Juancho E. Yrausquin Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinden herhangi birini seçebilirler. Deniz seviyesinden 18 m yükseklikte bulunan Juancho E. Yrausquin Havalimanı bulunduğu Saba adasına hizmet veren sivil bir havalimanı olarak tanımlanabilir.

Juancho E. Yrausquin Havalimanı Nerede?

Hollanda’ya bağlı olan Saba Adasında bulunan Juancho E. Yrausquin Havalimanı, bulunduğu Saba Adasına yaklaşık 3 km uzaklıkta yer alır. Adayla havalimanı arasındaki mesafe az olduğu için yolcuların adadan havalimanına ve havalimanından adaya kolaylıkla ulaşım sağladığı söylenebilir. Havalimanıyla adanın arasındaki yolda trafik çoğunlukla yoğun olmasa da yolcular trafiğin yoğun olduğu bir saate denk gelebilir ve havalimanına geç kalma riskiyle karşılaşabilirler. Bu nedenle yolcuların hangi saatte yola çıkacakları ve hangi aracı kullanacakları önemlidir. Havalimanına yürüyerek ulaşım sağlamak da bir seçenek olsa da yolcular eşyalarından dolayı havalimanına giderken yürümeyi tercih etmeyebilir. Saba Adasından taksi ya da kiralık araç gibi özel araçlarla yola çıkan bir yolcu yaklaşık 6 dakika içinde havalimanına ulaşım sağlayabilir. Trafiğe takılan ya da araç kullanmak yerine yürümeyi tercih eden yolcular için bu süre 6 dakikayı aşacaktır.

Juancho E. Yrausquin Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Juancho E. Yrausquin Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular haftanın her saatinde ve her gününde bulabilecekleri taksileri, acentelerden kiralayabilecekleri kiralık araçları ya da merkez ve havalimanı arasında hizmet veren yolcu servislerini kullanarak yalnızca birkaç dakika içinde havalimanından şehir merkezine ve şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlayabilirler.

Juancho E. Yrausquin Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Sayısı sınırlı olan ve havalimanıyla merkez arasında hizmet veren yolcu servisleri
  • Merkezdeki acentelerden ya da web sitelerinden kiralanan araçlar
  • Adanın her bölgesinde bulunan ve 7\24 aktif olan taksiler 

Juancho E. Yrausquin Havalimanının Özellikleri Nelerdir?  

Juancho E. Yrausquin Havalimanının en önemli özelliği 400 m uzunluğa sahip pisti dolayısıyla dünyanın en kısa ticari pistine sahip olmasıdır. Pistin gereğinden çok daha kısa olması dolayısıyla Juancho E. Yrausquin Havalimanı dünyanın en tehlikeli havalimanlarından biri olarak gösterilmektedir. Zira birçok insana göre pistin bu kadar küçük ve kısa olması uçakların iniş ve kalkışlarında tehlike arz etmektedir. Havalimanında bulunan uçuş pistinin yüzeyi döşelidir. 2016 yılında toplam 69.896 yolcuya hizmet verdiği tespit edilen Juancho E. Yrausquin Havalimanından aynı tarihte 986 uçak hareketi gerçekleşmiştir. 1946 yılında temeli atılan havalimanının aktif hale gelmesi ve resmi olarak hizmete açılması epey zaman almıştır. Havalimanının bulunduğu bölgenin başlarda uygun görülmemesi dolayısıyla bölgede birçok değişiklik yapılmıştır. Havalimanındaki ilk uçuş 9 Şubat 1959 yılında gerçekleşmiş ancak bu tarihten sonra adaya daha fazla iniş yapılması yasaklanmıştır. Bu nedenle havalimanı bir süre kapalı kalmış ve havalimanında herhangi bir uçuş hareketi gerçekleştirilmemiştir. 1962 yılı itibariyle bölgede bir havalimanının bulunmaması önemli bir sorun haline gelince havalimanında gerekli çalışmalar yürütülmüş ve Juancho E. Yrausquin Havalimanı resmi olarak hizmete açılmıştır.

Juancho E. Yrausquin Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Saba uçak bileti alacak olan yolcuların ilk etapta Juancho E. Yrausquin Havalimanı'nda hizmet veren havayolu şirketlerini incelemeleri gerekir. Juancho E. Yrausquin Havalimanında hizmet veren havayolu şirketleri Anguilla Air Services, SXM Airways, Winair ve Windward Express gibi şirketlerdir. Bu havayolu şirketleri aracılığıyla farklı bölgelere ait birçok havalimanına aktarmasız ulaşım sağlamak mümkündür.

Juancho Yraus Quinl Havalimanı Havalimanı Konumu

Juancho Yraus Quinl Havalimanı Uçak Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır