Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Islas Malvinas Arpt Havalimanı Hakkında

Ushuaia – Malvinas Argentinas Havalimanı (USH), Arjantin'in Ushuaia şehrinde bulunan bir uluslararası havaalanıdır. Ushuaia şehrine, farklı şehirlerden, otobüs ya da Ushuaia uçak bileti ile kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda Güney Amerika kıtasının en güneyinde yer alan havaalanıdır ve "Dünyanın sonu" olarak da anılmaktadır.

Ushuaia – Malvinas Argentinas Havalimanı Nerede?

Ushuaia – Malvinas Argentinas Uluslararası Havaalanı, Tierra del Fuego eyaletinin başkenti olan Ushuaia şehir merkezinin yaklaşık 4 km doğusunda, And Dağları'nın eteklerinde yer almaktadır. Bu konumu, havaalanını çevreleyen muhteşem doğal manzaralar ve dağ silsilesi ile ünlüdür. Havaalanı, aynı zamanda Güney Okyanusu'na bakan bir kıyı şeridine de sahiptir.

Ushuaia – Malvinas Argentinas havalimanı şehir merkezine yakın olduğundan şehir merkezindeki bazı konumlardan havalimanına belediye otobüsü, taksi ve servis gibi ulaşım araçları ile gitmek mümkündür. Ushuaia – Malvinas Argentinas havalimanına ulaşmak için hangi ulaşım aracını kullanacağınıza karar verdikten sonra, araçların kalkış yeri ve saatleri hakkında gerekli bilgi için şehrin belediyesinden bilgi alabilirsiniz.

Ushuaia – Malvinas Argentinas Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Ushuaia – Malvinas Argentinas Havalimanı, şehir merkezine ulaşım için taksi ve özel araçlarla yapılabilecek transferlerin yanı sıra, belediye otobüsleri de kullanılabilir. Belediye otobüsleri havalimanından şehir merkezine düzenli seferler düzenlemektedir. Aşağıda Ushuaia – Malvinas Argentinas Havalimanı’na ulaşım için tercih edilebilecek ulaşım araçları hakkında bilgi verilmiştir.

  • Taksi: Havalimanı terminalinde taksi durakları bulunmaktadır ve burada bekleyen taksilerle şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden Ushuaia – Malvinas Argentinas havalimanına mesafe 6,5 km’dir. Ulaşım yaklaşık 12 dk sürmektedir. Ushuaia – Malvinas Argentinas havalimanına taksi ile ulaşım ücreti 5.20 $’dır.
  • Belediye Otobüsü: Ushuaia – Malvinas Argentinas Havalimanı'na belediye otobüsüyle de ulaşabilirsiniz. Ushuaia şehir merkezinden hareket eden belediye otobüsleri, havalimanına kadar gitmektedir. Havalimanına ulaşmak için kullanabileceğiniz otobüsler numaralandırılmamıştır. Otobüs biletleri otobüs içinde veya bilet satış noktalarından temin edilebilir.
  • Servis: Ushuaia – Malvinas Argentinas havalimanına bağlı çalışan servisler ile şehrin belli konumlarından Ushuaia – Malvinas Argentinas havalimanına ulaşım sağlanabilmektedir. Servislerin kalkış yerleri ve saatleri hakkında havalimanının danışma bölümüne ulaşarak gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Ushuaia – Malvinas Argentinas Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

Havaalanı terminal binaları modern ve işlevsel olup, yolcuların konforu ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Check-in kontuarları, gümrük, pasaport kontrolü ve güvenlik kontrolleri gibi hizmetler bulunmaktadır. Ayrıca, restoranlar, kafe, hediyelik eşya mağazaları ve duty-free satış noktaları gibi ticari olanaklar da mevcuttur.

Ushuaia Havaalanı, turizm için önemli bir giriş noktasıdır çünkü Ushuaia, Antarktika turizmi ve Güney Kutbu'na yapılan keşif gezilerinin başlangıç noktasıdır. Ayrıca, havaalanı Tierra del Fuego'nun doğal güzelliklerine, kayak merkezlerine ve Milli Parkı'na kolay erişim sağlar. Ushuaia – Malvinas Argentinas Uluslararası Havaalanı, konumu ve doğal güzellikleriyle tanınan, seyahatseverler için unutulmaz bir deneyim sunan özel bir havaalanıdır.

Ushuaia – Malvinas Argentinas Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Ushuaia Havaalanı, çeşitli havayolu şirketlerinin düzenli ve sezonluk uçuşlarına ev sahipliği yapmaktadır. Aerolíneas Argentinas, LATAM Airlines ve LADE (Arjantin Hava Kuvvetleri Taşımacılığı) gibi havayolu şirketleri, Buenos Aires ve diğer büyük Arjantin şehirlerine düzenli uçuşlar düzenlemektedir. Ushuaia uçak bileti almak için belirtilen havayolu şirketlerinden birini tercih edebilirsiniz.

Ushuaia – Malvinas Argentinas Uluslararası Havaalanında, uluslararası hatlarda Santiago (Şili), Lima (Peru), São Paulo (Brezilya) ve Punta Arenas (Şili) gibi önemli Güney Amerika şehirlerine uçuşlar yapılmaktadır. Ayrıca, Antarktika turizmi için Ushuaia, birçok seyahat şirketinin Antarktika seferlerinin başlangıç noktasıdır.

Islas Malvinas Arpt Havalimanı Havalimanı Konumu

Islas Malvinas Arpt Havalimanı Uçak Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır