Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Hobart International Arpt Havalimanı Hakkında

Hobart Havalimanı ya da Hobart Uluslararası Havalimanı, IATA kodu HBA olan ve Avustralya’ya bağlı olan Tazmanya Eyaletindeki Hobart şehrinde bulunan bir havalimanıdır. Hobart uçak bileti almak isteyen yolcular Hobart Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinden herhangi birini seçebilirler. Deniz seviyesinden 4 m yükseklikte bulunan Hobart Havalimanının sahipleri Queensland Investment Corporation (%35) ve Schiphol Group (%35)’dur. İşleticisi ise Hobart Havaalanı Ticaret Ltd.’dir. Tasplan Hobart Havalimanı, bulunduğu Hobart şehrine hizmet veren uluslararası ve sivil bir havalimanı olarak tanımlanabilir.

Hobart Havalimanı Nerede?

Avustralya'ya bağlı olan Hobart şehrinde bulunan Hobart Havalimanı, bulunduğu Hobart şehir merkezine yaklaşık 18 km uzaklıkta yer alır. Havalimanının şehir merkezine çok yakın bir konumda bulunmadığını söylemek mümkündür. Ancak yolcular vaktinde yola çıkmaları durumunda Havalimanına erkenden ulaşım sağlayabilirler. Havalimanına geç kalmamak için erken saatlerde yola çıkmak son derece önemlidir. Ancak trafiğe takılan yolcuların havalimanına ulaşım süreleri uzayacaktır. Hobart şehir merkezinden taksi ya da kiralık araç gibi özel araçlarla yola çıkan bir yolcu yaklaşık 20 dakika içinde Hobart Havalimanına ulaşım sağlayabilir. Trafikte vakit kaybeden yolcuların havalimanına ulaşım süreleri yarım saate kadar çıkabilir.

Hobart Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Hobart Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular şehre haftanın her günü hizmet veren ticari taksileri, shuttle servislerini, otel servislerini, şehir içi otobüsleri ya da kiralık araçları kullanarak havalimanına ulaşım sağlayabilirler.

Hobart Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Hobart şehrinde bulunan bazı otellere ait otel servisleri
  • Hobart şehir merkeziyle Hobart Havalimanı arasında hizmet veren shuttle servisleri
  • Hobart şehrine hizmet veren ticari taksiler
  • Hobart şehir merkezinden hareket ederek Hobart Havalimanına ulaşım sağlayan otobüsler
  • Araç kiralama firmalarından kiralanan araçlar

Hobart Havalimanının Özellikleri Nelerdir? 

Hobart Havalimanının en önemli özelliği bulunduğu ve hizmet verdiği Tazmanya Eyaletindeki en büyük havalimanı olmasıdır. Aynı zamanda eyaletin en hızlı büyüyen yolcu havalimanı olarak da gösterilir. 1956 yılında hizmete açılan Hobart Havalimanı 1988 yılında özelleştirilmiştir. Dar bir yarımadanın üzerinde yer alan Hobart Havalimanı yaklaşık 565 hektarlık araziyi kaplayan bir havalimanıdır. Aaustralya'nın en yoğun dokuzuncu havalimanı olarak gösterilen Hobart Havalimanında uzunluğu 2.772 m ve yüzeyi asfalt olan bir adet uçuş pisti bulunur. Hobart Havalimanı yalnızca ticari uçuşların gerçekleştiği sivil bir havalimanı olduğu için havalimanındaki uçuş pisti ticari uçakları kaldırabilecek kapasiteye sahip şekilde tasarlanmıştır. 2016 ila 2017 yılları arasında 2 milyondan fazla yolcuya hizmet veren Hobart Havalimanında aynı tarihlerde 27.120 uçak hareketi gerçekleşmiştir. avalimanında birleşik bir iç ve dış hat terminali bulunur. Havalimanında haftada 23 uluslararası uçuş gerçekleştirilir. Havalimanındaki yolcu terminaline ek olarak Hobart Havalimanında yolcuların ihtiyaçlarını gidebilmeleri için kafe, restoran, bekleme ve dinlenme salonu gibi birçok yer mevcuttur. Havalimanının dışında servislerin ve taksilerin bulunduğu durağa ek olarak havalimanına gelen ziyaretçilerin faydalanabilmeleri için otopark da mevcuttur.

Kargo taşımacılığında da önemli rol oynayan havalimanlarından biri olan Hobart Havalimanında 3’ü kargo şirketi olmak üzere toplam 12 havayolu şirketi hizmet verir.

Hobart Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Hobart uçak bileti alacak olan yolcuların ilk etapta Hobart Havalimanı'nda hizmet veren havayolu şirketlerini incelemeleri gerekir. Hobart Havalimanında hizmet veren havayolu şirketleri Air Yeni Zelenda, Rex Havayolları, Qantas Navlun, Cathay Cargo ve Pionair Avustralya gibi şirketlerdir. Bu havayolu şirketleri aracılığıyla Hobart Havalimanından Hong Kong, Sidney, Adelaide, Melbourne, Perth ve Canberra gibi birçok farklı noktaya aktarmasız ulaşım sağlamak mümkündür.

Hobart International Arpt Havalimanı Havalimanı Konumu

Hobart International Arpt Havalimanı Uçak Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır