Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 En Ucuz Grantley Adams Intl Arpt Havalimanı Kalkışlı Uçak Biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Grantley Adams Intl Arpt Havalimanı Hakkında

Grantley Adams Uluslararası Havalimanı, IATA kodu BGI olan ve Barbados’a bağlı olan Seawell şehrinde bulunan bir havalimanıdır. Seawell uçak bileti almak isteyen yolcular Grantley Adams Uluslararası Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinden herhangi birini seçebilirler. Deniz seviyesinden 52 m yükseklikte bulunan Grantley Adams Uluslararası Havalimanının işleticisi GAIA A.Ş., sahibi Barbados hükümetidir. Grantley Adams Uluslararası Havalimanı bulunduğu Seawell şehrine hizmet veren sivil ve uluslararası bir havalimanı olarak tanımlanabilir.

Grantley Adams Uluslararası Havalimanı Nerede?

Barbados’a bağlı olan Seawell şehrinin Christ Church bölgesinde bulunan Grantley Adams Uluslararası Havalimanı, bulunduğu Seawell şehir merkezine yaklaşık 20 km uzaklıkta yer alır. Havalimanı ulaşımın kolay olduğu bir noktada bulunsa da şehir merkezine kısmen uzaktır. Elbette yolcular erkenden yola çıkmaları ve gerekli önlemleri almaları durumunda havalimanına geç kalmazlar. Ancak son anda yaşanabilecek tüm olumsuzluklar göz önünde bulundurulmalıdır. Seawell şehir merkezinden taksi ya da kiralık araç gibi özel araçlarla yola çıkan bir yolcu yaklaşık yarım saat içinde Grantley Adams Uluslararası Havalimanına ulaşım sağlayabilir. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde yola çıktığı için trafiğe takılan ya da toplu taşıma araçlarını kullanan yolcuların havalimanına ulaşım süreleri yarım saati aşabilir.

Grantley Adams Uluslararası Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Grantley Adams Uluslararası Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren şehir içi otobüsleri, yolcu servislerini, şehrin her yerinde bulabilecekleri taksileri ya da araç kiralama firmalarına ait olan kiralık araçları kullanarak havalimanına ulaşım sağlayabilirler. 

Grantley Adams Uluslararası Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Şehir merkezindeki otobüs duraklarından hareket eden ve ücreti 2 Barbaros dolarından başlayan şehir içi otobüsler
  • Şehir merkezinden kiralanan ve en konforlu seçeneklerden biri olan taksi
  • Araç kiralama acentelerinden kiralanan araçlar
  • Şehirde 7\24 hizmet veren taksiler 
  • Havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren ve en sık kullanılan araçlardan biri olan yolcu servisleri 

Grantley Adams Uluslararası Havalimanının Özellikleri Nelerdir?  

Grantley Adams Uluslararası Havalimanının en önemli özelliği ülkenin hava yoluyla tek giriş limanı olarak hizmet veren uluslararası bir havalimanı olma özelliğini taşımasıdır. Bu nedenle hem bulunduğu şehir için hem de bulunduğu ülke için son derece önemli bir havalimanı olduğunu söylemek mümkündür. 2019 yılında yaklaşık 3.000.000 yolcuya hizmet verdiği tespit edilen Grantley Adams Uluslararası Havalimanından aynı tarihte toplam 32.854 uçak hareketi gerçekleşmiştir. Havalimanını kullanan yolcu sayısı yıllara göre hesaplanınca havalimanını kullanan yolcu sayısının gitgide arttığı söylenebilir. Grantley Adams Uluslararası Havalimanı genel olarak işlek ve yoğun bir havalimanıdır. Havalimanında uzunluğu 3.353 m ve yüzeyi asfalt olan bir adet uçuş pisti bulunur. Grantley Adams Uluslararası Havalimanı yalnızca ticari uçuşların gerçekleştiği sivil bir havalimanı olmasına rağmen havalimanındaki uçuş pisti oldukça büyük ve geniş bir pistir. Bu nedenle savaş uçağı gibi büyük uçakları da kaldırabilecek kapasiteye sahip olduğu söylenebilir. 

Havalimanındaki ilk olay 6 Ekim 1976 tarihinde gelmiş ve bu tarihlerde kalkıştan sonra Barbados kıyılarında bombalanan bir uçak düşürülmüştür. 

Grantley Adams Uluslararası Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Seawell uçak bileti alacak olan yolcuların ilk etapta Grantley Adams Uluslararası Havalimanı'nda hizmet veren havayolu şirketlerini incelemeleri gerekir. Grantley Adams Uluslararası Havalimanında hizmet veren havayolu şirketleri Amerikan Hava Yolları, Copa Havayolları, Air Canada, United Airlines, KLM, LIAT, İngiliz Hava Yolları, Karayip Hava Yolları, İskandinav Atlantik Hava Yolları ve TUI Hava Yolları gibi şirketlerdir.

Grantley Adams Intl Arpt Havalimanı Havalimanı Konumu

Grantley Adams Intl Arpt Havalimanı Uçak Firmaları

British Airways
SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır