Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Francistown Arpt Havalimanı Hakkında

Francistown Havalimanı (FRW), Botsvana'nın ikinci büyük şehri olan Francistown'da bulunan bir uluslararası havaalanıdır. Francistown şehrine, farklı şehirlerden, otobüs ya da Francistown uçak bileti ile kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Botsvana'nın kuzeydoğusunda konumlanmış olup ülkenin başkenti Gaborone'ye yaklaşık 430 kilometre uzaklıktadır. Francistown, Botsvana'nın önemli ticaret ve sanayi merkezlerinden biri olduğundan havaalanı, bölgenin ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak için önemli bir rol oynamaktadır.

Francistown Havalimanı Nerede?

Francistown Havalimanı, Botsvana ülkesinin Francistown şehrinde yer almakta ve şehir merkezine yaklaşık 6 kilometre mesafede bulunmaktadır. Francistown Uluslararası Havaalanı, modern ve güvenli bir havaalanı olup seyahat edenlere rahat ve uygun bir ulaşım deneyimi sunmayı hedeflemektedir. Francistown havalimanı şehir merkezine yakın olduğundan şehir merkezindeki bazı konumlardan havalimanına belediye otobüsü, taksi ve servis gibi ulaşım araçları ile gitmek mümkündür. Francistown havalimanına ulaşmak için hangi ulaşım aracını kullanacağınıza karar verdikten sonra, araçların kalkış yeri ve saatleri hakkında gerekli bilgi için şehrin belediyesinden bilgi alabilirsiniz.

Francistown Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Francistown Havalimanı, şehir merkezine ulaşım için taksi ve özel araçlarla yapılabilecek transferlerin yanı sıra, belediye otobüsleri de kullanılabilir. Belediye otobüsleri havalimanından şehir merkezine düzenli seferler düzenlemektedir. Aşağıda Francistown Havalimanı’na ulaşım için tercih edilebilecek ulaşım araçları hakkında bilgi verilmiştir.

  • Taksi: Francistown şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için taksi kullanabilirsiniz. Havalimanı terminalinde taksi durakları bulunmaktadır ve burada bekleyen taksilerle şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden Francistown havalimanına mesafe 6 km’dir. Ulaşım yaklaşık 11 dk sürmektedir. Francistown havalimanına taksi ile ulaşım ücreti 180.00 P’dir.
  • Belediye Otobüsü: Francistown Havalimanı'na belediye otobüsüyle de ulaşabilirsiniz. Francistown şehir merkezinden hareket eden belediye otobüsleri, havalimanına kadar gitmektedir. Havalimanına ulaşmak için kullanabileceğiniz otobüsler numaralandırılmamıştır. Otobüs biletleri otobüs içinde veya bilet satış noktalarından temin edilebilir.
  • Servis: Francistown havalimanına bağlı çalışan servisler ile şehrin belli konumlarından Francistown havalimanına ulaşım sağlanabilmektedir. Servislerin kalkış yerleri ve saatleri hakkında havalimanının danışma bölümüne ulaşarak gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Francistown Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

Francistown Uluslararası Havaalanı, modern tesislere sahip bir havaalanıdır ve uluslararası ve yerel uçuşlara hizmet vermektedir. Havaalanında bir adet terminal binası bulunmaktadır. Terminal binası, yolcuların check-in işlemlerini yapabilecekleri kontuarlar, gümrük ve pasaport kontrol noktaları, güvenlik kontrolleri ve bekleyiş alanları gibi temel hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca birkaç restoran, kafe ve dükkan da terminal binasında bulunmaktadır.

Francistown Uluslararası Havaalanı, çeşitli havayolu şirketleri tarafından hizmet verilen düzenli iç hat ve uluslararası hatlara sahiptir. Ayrıca, havaalanı, Botsvana'nın diğer bölgelerine bağlantılar sunan iç hat seferlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Havaalanının tesisleri arasında yolcu otoparkı, araç kiralama ofisleri ve taksi hizmetleri gibi ulaşım imkanları bulunmaktadır. Ayrıca havaalanından şehir merkezine ve diğer bölgelere ulaşım sağlamak için toplu taşıma seçenekleri de mevcuttur.

Francistown Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Havalimanı, hem iç hat hem de uluslararası uçuşlara ev sahipliği yapmaktadır. Francistown Uluslararası Havalimanı'na uçuş düzenleyen hava yolu şirketleri arasında; Air Botswana, South African Airways , Ethiopian Airlines , Kenya Airways , RwandAir yer almaktadır. Bu havayolu şirketleri, Francistown Uluslararası Havalimanı'na düzenli olarak uçuşlar düzenlemektedirler. Francistown uçak bileti almak için belirtilen havayolu şirketlerinden birini tercih edebilirsiniz.

Havalimanından düzenli olarak birkaç şehre uçuşlar düzenlenmektedir. Francistown Havalimanı'ndan yapılan bazı uçuşların hedef şehirleri arasında; Gaborone, Johannesburg, Cape Town, Nairobi, Kigali yer almaktadır. Ancak, havalimanından diğer şehirlere de zaman zaman uçuşlar düzenlenebilir.

Francistown Arpt Havalimanı Havalimanı Konumu

Francistown Arpt Havalimanı Uçak Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır