Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Cotonou Airport Havalimanı Hakkında

Cadjehoun Havalimanı, Batı Afrika'da Benin'in en büyük şehri olan Kotonu şehrinde hizmet veren havalimanıdır. Kotonu şehrine ulaşmak isteyen yolcular Kotonu uçak bileti ile kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilir. Havaalanı ülkenin en büyüğüdür ve bu nedenle Afrika ve Avrupa'ya uçuşlarla ülkeye hava yoluyla birincil giriş noktasıdır.

Cadjehoun Havalimanı Nerede?

Kotonu, Benin'in en büyük şehri ve ekonomik merkezidir. Şehir, Atlas Okyanusu ve Nokoue Gölü arasında, ülkenin güneydoğusunda yer almaktadır. Cadjehoun Havalimanı, Batı Afrika'da Benin'in en büyük şehri olan Kotonu'nun Cadjehoun semtinde bulunan bir havalimanıdır. Cadjehoun Havalimanı, Kotonu şehir merkezine 4 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Cadjehoun Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Kotonu şehir merkezinden Cadjehoun Havalimanına ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneğini kullanarak şehir merkezinden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için taksi, motosiklet taksi, araç kiralama, otel servisi, otobüs gibi çeşitli ulaşım seçeneklerini kullanarak ulaşmak mümkündür.

  • Otobüs: Kotonu şehir merkezinden havalimanına uygun bir yolla gitmek isterseniz otobüsleri kullanabilirsiniz. Kotonu şehir içi ulaşımda yaygın olarak tercih edilen otobüsler veya minibüsler, Cadjehoun Uluslararası Havalimanı'na aktarma için de kullanılıyor. 
  • Otel Servisi: Kotonu şehrinde kalacağınız otelden veya güvenilir bir tur firmasından talep ederek Kotonu şehir merkezinden Cadjehoun Havalimanına özel transfer rezervasyonu yapabilirsiniz. Kotonu şehir merkezinde bulunan kimi konaklama merkezlerinin misafirleri için havalimanı servisleri mevcuttur. Havalimanına ulaşmadan önce konaklayacağınız otel ile iletişime geçerek şehir merkezinden havalimanına ulaştıran servis araçları ile ilgili bir yolculuk planı oluşturabilir ve şehir merkezindeki konakladığınız otelin servis aracıyla hızlı ve kolay şekilde şehir merkezinden Cadjehoun Havalimanına ulaşabilirsiniz. 
  • Taksi: Şehir içerisinde yer alan taksi duraklarından taksi tutarak havalimanına seyahat etmeniz mümkündür. Cadjehoun Havalimanı, şehir merkezine 4 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Şehir merkezi ve havalimanının birbirine olan yakınlığı sebebiyle taksiler, şehir merkezinden havalimanına ulaşımda yoğun olarak kullanılmaktadır. Havalimanına 7/24 hizmet sunan taksiler ile şehir merkezinden havalimanına ortalama 8-10 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Taksiye bindiğinizde ücret konusunda şoförle pazarlık yapmak size bir avantaj sağlar.
  • Motosiklet Taksi: Moto-taksi olarak adlandırılan motosiklet taksileri kullanarak şehirde istediğiniz bir noktadan havalimanına ulaşmak mümkündür. Moto-taksi ile şehirde seyahat ederken 5 km için 1 avro ödersiniz.
  • Araç Kiralama: Şehir merkezinde şubesi olan yerli ve yabancı araç kiralama firmalarından kendinize en uygun olanını seçip havalimanına ulaşmak mümkündür. Şehir içerisinde yer alan birçok Rent a Car şirketi bulunmaktadır. Cadjehoun Havalimanındaki araç kiralama acentelerini şehir merkezinde araştırıp size en uygun olanını seçerek kiraladığınız aracı havalimanındaki ofisine teslim edebilir ve yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Cadjehoun Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

Batı Afrika'da bulunan Benin'in en büyük şehri olan Kotonu'da yaklaşık 800 bin kişi yaşıyor. Şehir aynı zamanda ülkenin en büyük havaalanı olan Cadjehoun Havaalanı'na da ev sahipliği yapıyor. Her yıl 500 binden fazla yolcu taşıyan bu havaalanı, Afrika'nın önemli hava sahalarından birini oluşturuyor. Cadjehoun Havalimanı, yurt içi hizmetin yanı sıra uluslararası ve kıtalararası uçuşlara izin verir. Havalimanın şehir merkezine yakın olması burayı bir ulaşım merkezi haline getirmiştir. Havalimanında sağlık merkezi, yeme içme mekanları, alışveriş mağazaları ve konaklama hizmetleri bulunmaktadır. Havalimanı içinde ve çevresinde yer alan mağaza, restoran ve otellerden faydalanarak kaliteli vakit geçirmek mümkündür.

Cadjehoun Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Kotonu uçak bileti almak için birden çok havayolu şirketi bulunmaktadır. Kotonu’ya Türk Hava Yolları (THY), Lufthansa, KLM, Ethiopian Air, Rwand Air, Qatar Airways, Air Senegal, SWISS, Air France, American Airlines, Royal Air Maroc, Delta, Air Canada, United Airlines vb. havayolu şirketleri uçuş gerçekleştiriyor.

Cotonou Airport Havalimanı Havalimanı Konumu

Cotonou Airport Havalimanı Uçak Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır