Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Chlef Arpt Havalimanı Hakkında

Chlef Havalimanı ya da bilinen diğer adıyla Aboubakr Belkaid Havalimanı, Cezayir’e bağlı olan Chlef şehrinde bulunan sivil ve uluslararası bir havalimanıdır. Chlef uçak bileti almak isteyen yolcular Chlef Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinden herhangi birini seçebilirler. Deniz seviyesinden 153 m yükseklikte bulunan Chlef Havalimanı, bulunduğu Chlef şehrine hizmet eder.

Chlef Havalimanı Nerede?

Cezayir’e bağlı olan Chlef şehrinde bulunan Chlef Havalimanı, bulunduğu Chlef şehir merkezine yaklaşık 12 km uzaklıkta yer alır. Chlef Havalimanı pek merkezi bir konumda bulunmasa da şehir merkezine çok uzak bir konumda değildir. Bb nedenle trafiğin yoğun olmadığı saatlerde yola çıkan ve toplu taşıma araçları yerine özel araçları kullanan yolcular hızlı bir şekilde şehir merkezinden havalimanına ya da havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler. Elbette trafiğin yoğun olduğu saatlerde yola çıkan ve toplu taşıma araçlarını kullanan yolcuların havalimanına ve şehir merkezine ulaşım süreleri değişiklik gösterecektir. Ancak Chlef şehir merkezinden taksiyle ya da kiralık araçla yola çıkan bir yolcu yaklaşık 18 dakika içinde Chlef Havalimanına ulaşım sağlayabilir.

Chlef Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Chlef Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular şehir merkezi ile havalimanı arasında hizmet veren otobüsleri ya da yolcu servislerini kullanabilirler. Toplu taşımayı kullanmak isteyen yolcular yolcu servisleri ve otobüsü kullanırken toplu taşıma kullanmak istemeyen yolcular şehir merkezinden taksi tutabilir ya da araç kiralayabilirler.

Chlef Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Chlef şehir merkezindeki otobüs duraklarından hareket eden ve şehir merkeziyle havalimanı arasında hizmet veren şehir içi otobüsler
  • Taksi
  • Araç kiralama
  • Yolcu servisi

Chlef Havalimanının Özellikleri Nelerdir?  

Denize son derece yakın bir konumda olduğundan konumu itibariyle yolcuları memnun eden bir havalimanı olduğu bilinen Chlef Havalimanında uzunluğu 2.800 m ve 1.650 m olan 2 adet uçuş pisti bulunur. Her 2 pistin de yüzeyi asfalttır. İkinci Dünya Savaşı'nda aktif olarak kullanılan ve önemli yer tutan havalimanlarından biri olan Chlef Havalimanı, savaşın yaşandığı tarihlerde Warnier Havalimanı olarak adlandırılmış ve uzun süre bu isimle kullanılmıştır. Cezayir'e hizmet veren diğer havalimanları gibi alman Afrika Kolordusuna karşı Kuzey Afrika Harekatının düzenlendiği sırada Hava Kuvvetleri tarafından operasyon üssü olarak kullanılan havalimanlarından biri olmuştur. Günümüzde yalnızca ticari uçuşlara açık sivil bir havalimanı olarak kullanılan Chlef Havalimanı, savaş döneminde askeri operasyonların gerçekleştirdiği askeri bir havalimanı görevi görmüştür. Günümüzde farklı yerlerden Cezayir'e gelecek olan ya da Cezayir'den farklı yerlere gidecek olan yolcular için ilgi çeken bir havalimanı olsa da Chlef Havalimanında hizmet veren havayolu şirketi sayısı son derece sınırlıdır. Dolayısıyla havalimanındaki sefer sayısı da sınırlıdır. Chlef Havalimanında yolcuların aradıkları birçok şeyin bulunmaması ve havalimanının küçük bir havalimanı olması yolcular tarafından çoğu zaman eleştirilse de Chlef Havalimanının küçük bir havalimanı olarak tasarlanmasının avantajları da mevcuttur. Bu avantajlardan ilki havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların vakit kaybetmeden havalimanındaki her yere kısa süre içerisinde ulaşım sağlayabilmeleridir. 

Havalimanındaki işletme sayısının yetersizliği ve sefer sayısının az olması eleştiri toplasa da havalimanının işleticileri tarafından bu eksikliklerin giderileceğine dair herhangi bir açıklama yapılmamaktadır.

Chlef Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Chlef uçak bileti alacak olan yolcuların ilk etapta Chlef Havalimanı'nda hizmet veren havayolu şirketlerini incelemeleri gerekir. Chlef Havalimanında hizmet veren havayolu şirketleri Air Algerie ve ASL Airlines France gibi şirketlerdir. ASL Airlines France adlı havayolu şirketi aracılığıyla Fransa'ya bağlı olan Paris şehrine hizmet veren Paris Charles de Gaulle havalimanına aktarmasız ulaşım sağlamak mümkündür.

Chlef Arpt Havalimanı Havalimanı Konumu

Chlef Arpt Havalimanı Uçak Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır