Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Cengiz Topel Havalimanı Hakkında

Cengiz Topel Havalimanı ya da bilinen diğer adıyla Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı, ülkemizin Marmara bölgesinde bulunan Kocaeli iline bağlı olan bir havalimanıdır. Kocaeli uçak bileti almak isteyen yolcular Cengiz Topel Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinden herhangi birini seçebilirler. 1976 yılında İzmir'de açılan Cengiz Topel Havalimanı yalnızca Kocaeli iline ve Kocaeli iline bağlı ilçelere değil Sakarya iline ve Sakarya'ya bağlı ilçelere de hizmet veren önemli bir havalimanıdır. Aynı zamanda hem sivil hem de askeri bir havalimanı olarak kullanılması dolayısıyla yoğun olduğu söylenebilir. 

Cengiz Topel Havalimanı Nerede?

Cengiz Topel Havalimanı Kocaeli iline bağlı olan Kartepe ilçesinin sınırlarında bulunur. Kocaeli il merkezine yaklaşık 14 km uzaklıktadır. Kocaeli il merkezinden havalimanına ya da havalimanından il merkezine şahsi aracıyla ulaşım sağlayacak olan yolcular yaklaşık 15 dakika içinde havalimanından il merkezine ve il merkezinden havalimanına varabilirler. Acak bu süre tahmini süredir ve trafiğin yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterir. Cengiz Topel Havalimanı Sakarya iline bağlı olan Adapazarı ilçe merkezine yaklaşık 30 km, İzmit şehir merkezine ise yaklaşık 15 km uzaklıkta bulunur. Bu nedenle Cengiz Topel Havalimanı'nın İzmit ve Kocaeli’ne kısmen yakın bir konumda bulunduğu söylenebilir. Yolcular il ya da ilçe merkezlerinden havalimanına ulaşım sağlarken havalimanıyla merkez arasında hizmet veren çeşitli araçları kullanabilirler.

Cengiz Topel Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

İl ya da ilçe merkezlerinden Cengiz Topel Havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcular merkezde aktif olan minibüsleri, belediye otobüslerini ve taksileri kullanabilirler. Toplu taşıma araçlarını ya da taksiyi kullanmak istemeyen yolcular merkezdeki acentelerden ya da internet siteleri üzerinden araç kiralama hizmetinden yararlanmayı düşünebilirler.

Cengiz Topel Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Havalimanıyla kent merkezi arasında hizmet veren belediye otobüsleri
  • Haftanın her günü ve her saati aktif olan taksiler
  • Kent merkezinde hizmet veren minibüsler
  • Acentelerden ve web siteleri üzerinden kiralanabilen araçlar

Cengiz Topel Havalimanının Özellikleri Nelerdir?  

Hizmete açıldığı tarihten itibaren aktif olarak kullanılan Cengiz Topel Havalimanında bir süre uçuşlar durdurulmuştur. Bu durumun esas nedeni havalimanında aletle iniş sisteminin kullanılmasıdır. Bu sistem 2015 yılında tamamlanmış ve 2015 yılının Mayıs ayında uçuşlar tekrar başlamıştır. Cengiz Topel Havalimanı'nın inşasına 1995 yılında başlansa da 17 Ağustos Gölcük Depremi dolayısıyla havalimanının hizmete açılması epey zaman almıştır. 11 senelik gecikmenin ardından törenle hizmete açılan havalimanından ilk uçuş Trabzon iline yapılmıştır. Cengiz Topel Havalimanında bulunan iç hatlar terminalinde sağlık ünitesi, kafe, araç kiralama acenteleri ve yolcu bekleme salonları bulunur. Aynı zamanda havalimanının çıkış noktasında taksiler için ayrılan taksi durağı ve toplu taşıma araçları için ayrılan toplu taşıma araçları durağı bulunur. Yolcular havalimanının çıkış noktasından taksiye ya da toplu taşıma araçlarına binerek istedikleri herhangi bir yere ulaşım sağlayabilirler. 

Cengiz Topel Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Kocaeli uçak bileti alacak olan yolcuların ilk etapta Cengiz Topel Havalimanı'nda hizmet veren havayolu şirketlerini incelemeleri gerekir. Cengiz Topel Havalimanında bulunan havayolu şirketleri AnadoluJet, AtlasGobal, BoraJet, Corendon Airlines, SunExpress, Onur Air, Pegasus Hava Yolları, Türk Hava Yolları, Tailwind Airlines ve FreeBird Airlines gibi havayolu şirketleridir. Cengiz Topel Havalimanı'ndan Türkiye'de bulunan birçok şehre ve Türkiye'deki çeşitli şehirlerden Cengiz Topel Havalimanına ulaşım sağlamak mümkündür. Buna ek olarak Cengiz Topel Havalimanında birden fazla havayolu şirketi bulunduğu için yolcular Türkiye dışındaki ülkelere de seyahat edebilirler. 

Cengiz Topel Havalimanı Havalimanı Konumu

Cengiz Topel Havalimanı Uçak Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır