Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 En Ucuz Biskra Arpt Havalimanı Varışlı Uçak Biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Biskra Arpt Havalimanı Hakkında

Biskra Havalimanı, Cezayir’e bağlı olan Oumache şehrinde bulunan bir havalimanıdır. Oumache uçak bileti almak isteyen yolcular Biskra Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinden herhangi birini seçebilirler. Biskra Havalimanı Mohamed Khider Havalimanı ve Biskra Ouakda Havalimanı olarak da bilinir. Bulunduğu Oumache şehrine hizmet veren ve deniz seviyesinden 88 m yükseklikte bulunan Biskra Havalimanının işleticisi EGSA Constantin’dir.

Biskra Havalimanı Nerede?

Cezayir’e bağlı olan Oumache şehrinde bulunan Biskra Havalimanı, bulunduğu Oumache şehir merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta yer alır. Şehir merkezi ile havalimanı arasındaki mesafe fazla olmadığı için yolcular kısa süre içerisinde havalimanından şehir merkezine ve şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlayacaklarını düşünseler de trafiğin yoğun olduğu saatlerde yola çıkan ve toplu taşıma araçlarını kullanan yolcuların havalimanına ulaşım süreleri uzayabilir. Aynı şekilde havalimanından şehir merkezine toplu taşıma araçlarını kullanarak gidecek olan yolcular da şehir merkezine daha geç bir saatte ulaşım sağlarlar. Oumache şehir merkezinden taksi tutarak ya da araç kiralayarak yola çıkan bir yolcu yaklaşık 16 dakika içinde Biskra Havalimanına ulaşım sağlayabilir.

Biskra Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Biskra Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular şehir merkezi ile havalimanı arasında hizmet veren şehir içi otobüsleri ya da metro istasyonundan hareket eden metroyu kullanabilirler. Toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen yolcular için şehir merkezinden araç kiralama ve taksi tutma seçeneği de mevcuttur.

Biskra Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Ücreti yaklaşık 600 dinar olan taksi
  • Şehir merkezinden yarım saatte bir hareket eden şehir içi otobüsler
  • Ücreti 50 dinar olan metro
  • Araç kiralama

Biskra Havalimanının Özellikleri Nelerdir?  

Dünya Savaşı sırasında aktif olarak kullanılan ve savaşın yaşandığı tarihlerde de önemli bir yer tutan Biskra Havalimanı, geçmişte askeri operasyonlar için kullanılan bir askeri üs olmuştur. Ancak günümüzde yalnızca ticari uçuşlara açık olan sivil bir havalimanı olarak kullanılmaktadır. Biskra Havalimanı şehir merkezindeki her yere yakın bir konumda bulunduğundan yolcular havalimanına ulaşım sağlarken zorluk çekmezler. Bu özelliğin Biskra Havalimanının en avantajlı özelliği olduğunu söylemek mümkündür. Geçmişte Alman Afrika Kolordusuna karşı Kuzey Afrika Harekatı sırasında Amerika Birleşik Devletleri tarafından büyük bir operasyon üssü olarak kullanılan Biskra Havalimanı, günümüzde Cezayir'in en önemli havalimanlarından biri olarak gösterilmektedir. Geçmişte askeri bir üs olarak kullanıldığı için havalimanında bulunan uçuş pisti uzun ve geniş olduğu gibi birçok uçak modelini kaldırabilecek kapasitede tasarlanmıştır. Biskra Havalimanında bulunan uçuş pistinin uzunluğu 2.900 metredir. Yüzeyi asfalt olan uçuş pisti günümüzde yalnızca ticari uçuşlar için kullanılır. Biskra Havalimanındaki sefer sayısı sınırlı olduğundan ve Biskra Havalimanından ulaşılabilecek ülke sayısı son derece az olduğundan yolcuların en çok şikâyet ettikleri konulardan birinin havalimanındaki sefer sayısının az olduğu söylenebilir. 2020 yılında yalnızca 29.154 yolcuya hizmet verdiği bilinen havalimanı genel itibariyle yoğunluğu az olan bir havalimanıdır. 

Biskra Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Oumache uçak bileti alacak olan yolcuların ilk etapta Biskra Havalimanı'nda hizmet veren havayolu şirketlerini incelemeleri gerekir. Biskra Havalimanında hizmet veren havayolu şirketleri Air Algerie ve Tassili Airlines gibi şirketlerdir. Air Algerie adlı havayolu şirketi aracılığıyla Fransa’nın Paris şehrinde bulunan Paris Charles de Faulle ve Paris Orly Havalimanına aktarmasız ulaşım sağlamak mümkündür. Bununla birlikte, Cezayir’e bağlı olan Cezayir Uluslararası Havalimanına ve Fransa’ya bağlı olan Lyon Saint Exupery Havalimanına da aktarmasız ulaşım sağlanabilir. Tassili Airlines adlı havayolu şirketini kullanan yolcular ise Houari Boumediene Havalimanına aktarmasız ulaşım sağlayabilirler. 

Biskra Arpt Havalimanı Havalimanı Konumu

Biskra Arpt Havalimanı Uçak Firmaları

Air Algérie
SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır