Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Avalon Arpt Havalimanı Hakkında

Avalon Havalimanı, IATA kodu AVV olan ve Avustralya'ya bağlı olan Victoria Eyaletindeki Avalon şehrinde bulunan bir havalimanıdır. Avalon uçak bileti almak isteyen yolcular Avalon Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinden herhangi birini seçebilirler. Deniz seviyesinden 35 m yükseklikte bulunan Avalon Havalimanının sahibi Avustralya Savunma Bakanlığı, işleticisi Linfox Airport Australia Pty Ltd Şirketi'dir. Avalon Havalimanı, bulunduğu Avalon şehrine hizmet veren uluslararası ve sivil bir havalimanı olarak tanımlanabilir.

Avalon Havalimanı Nerede?

Avustralya'ya bağlı olan Avalon şehrinde bulunan Avalon Havalimanı, bulunduğu Avalon şehir merkezine yaklaşık 7 km uzaklıkta yer alır. Havalimanının şehir merkezine çok uzak bir konumda bulunmadığı söylenebilir. Ancak yolcular trafiğe takılmaları durumunda havalimanına geç kalma riskiyle karşılaşacakları için trafiğin yoğun olduğu saatlerde yola çıkmak sakıncalıdır. Yolcular trafiğin yoğun olduğu saatlerde yola çıkmak yerine erken saatlerde yola çıkarak havalimanına saatler öncesinden ulaşım sağlarlarsa havalimanına geç kalma riski olmaz. Avalon şehir merkezinden taksi ya da kiralık araç gibi özel araçlarla yola çıkan bir yolcu yaklaşık 10 dakika içinde Avalon Havalimanına ulaşım sağlayabilir. Ancak trafikte vakit kaybeden yolcuların havalimanına ulaşım süreleri 20 dakikaya kadar çıkabilir.

Avalon Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Avalon Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular şehre hizmet veren ticari taksileri, havalimanıyla şehir merkezi arasında yolcu taşımacılığı yapan yolcu servislerini ya da araç kiralama firmalarından kiralanan araçları kullanarak havalimanına ulaşım sağlayabilirler.

Avalon Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Avalon Havalimanı ile Avalon şehir merkezi arasında hizmet veren servisler
  • Avalon şehrine haftanın her günü ve her saati hizmet veren ticari taksiler
  • Şehir merkezinde bulunan araç kiralama acentelerinden ve araç kiralama firmalarına ait olan web sitelerinden kiralanan araçlar

Avalon Havalimanının Özellikleri Nelerdir? 

Avalon Havalimanının en önemli özelliği eyalet başkentine hizmet veren 4 havalimanından en yoğun ikinci havalimanı olmasıdır. İlk etapta havalimanının bulunduğu bir bölge koyun ve sığır çiftliği olarak kullanılan bir bölge olmuş ve bu çiftliğe Avalon adı verilmiştir. Havalimanının adının kaynağı da bu çifliktir. 1952 yılında hükümet yüzeyi kirleten volkanik kayaların sayısının fazla olması dolayısıyla arazinin kalitesiz bir tarım arazisi olduğuna karar vererek bu bölgede 1.754 hektarlık bir alan satın almıştır. 1953 yılında ise bölge askeri uçak üretimi için hizmete açılmıştır. Hızlı bir şekilde bölgenin gelişmesi ve değişmesiyle birlikte havalimanının inşası kısa sürede tamamlanmış ve havalimanına ilk uçak 3 Nisan 1953 yılında inmiştir. Avalon Havalimanında uzunluğu 3.048 m ve yüzeyi asfalt olan bir adet uçuş pisti bulunur. 2019 yılında 1 milyondan fazla yolcuya hizmet verdiği tespit edilen Avalon Havalimanındaki yolcu yoğunluğunun fazla olduğunu söylemek mümkündür. Toplam 2 kazanın meydana geldiği havalimanındaki ilk kaza 6 Ağustos 1976 yılında yaşanmış bu ölümcül olmuştur. Bu tarihlerde bir uçakta yapılan değişikliklerin ardından uçak test uçuşu sırasında düşmüştür. Düşen uçakta bulunan 3 mürettebat üyesinden 2 kişi hayatını kaybetmiştir. Havalimanındaki ikinci kaza ise 30 Haziran 2011 yılında meydana gelmiş ve bu tarihlerde havalimanından kalkan bir uçağın kılavuzluk olmadan tehlikeli derecede düşük bir irtifada uçtuğu tespit edilmiştir. Bu olay denetimlerin sıklaşmasına ve havalimanının 5 hafta boyunca uçuşa kapatılmasına neden olmuştur.

Avalon Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Avalon uçak bileti alacak olan yolcuların ilk etapta Avalon Havalimanı'nda hizmet veren havayolu şirketlerini incelemeleri gerekir. Avalon Havalimanında hizmet veren havayolu şirketleri Bonza ve Jetstar gibi şirketlerdir.

Avalon Arpt Havalimanı Havalimanı Konumu

Avalon Arpt Havalimanı Uçak Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır