Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Linz Hoersching Arpt Havalimanı Hakkında

Linz Havalimanı, Avusturya’ya bağlı olan Linz şehrinde bulunan bir havalimanıdır. Linz uçak bileti almak isteyen yolcular Linz Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinden herhangi birini seçebilirler. Sivil bir havalimanı olduğu bilinen Linz Havalimanının Sahibi OÖ Verkehrsholding GmbH and city of Linz’dir. Linz Havalimanı 1955 yılında hizmete açılan eski bir havalimanıdır.

Linz Havalimanı Nerede?

Linz Havalimanı bulunduğu Linz şehir merkezine yaklaşık 12 km Uzaklıktadır. Şehir merkezinden havalimanına gitmek üzere şahsi aracıyla yola çıkmaya karar veren ya da taksi tutan yolcular trafiğin yoğun olmadığı saatlerde yola çıkarlarsa yaklaşık 20 dakika içinde havalimanına ulaşım sağlayabilirler. Ancak trafiğin yoğun olduğu saatlerde bu sürenin yarım saate kadar çıkacağı hatta yarım saati aşabileceği unutulmamalıdır.

Linz Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Linz Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular şehir merkeziyle havalimanı arasında hizmet veren trenleri, tramvayları ya da şehir merkezindeki her noktada bulunabilen taksileri kullanabilirler. Taksi, tramvay ve tren gibi araçları kullanmak istemeyen yolcular ise şehir merkezinden araç kiralayarak havalimanına hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Linz Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Şehir merkezindeki tren istasyonundan hareket eden ve havalimanı da dahil olmak üzere birçok bölgeye ulaşım sağlayan tren
  • 4 ayrı hat olarak hizmet veren tramvaylar
  • Taksi
  • Araç kiralama

Linz Havalimanının Özellikleri Nelerdir?  

Genel itibariyle ele alındığında terminal binasından ve terminalin dışındaki taksi yoluyla duraklardan oluşan Linz Havalimanının küçük ve az kapsamlı bir havalimanı olduğunu söylemek mümkündür. Hareket kabiliyeti kısıtlı olan yolcular için özel park yerleri bulunan havalimanında özel park yerlerinde %20 indirim uygulanır. Aynı zamanda uçuş korkusu olan yolcuların isteklerine bağlı olarak yararlanabilecekleri bir adet sağlık psikoloğu da havalimanında hazır beklemektedir. Havalimanında bulunan terminalin içinde yolcuların ihtiyaçlarını gidebilecekleri yiyecek ve içecek sektörüne ait işletmelerin yanı sıra gişe, dinlenme ve bekleme salonu, check in kontuarı gibi yerler mevcuttur. Havalimanında bir adet kontrol kulesi bulunur. 2005 yılında 726.000’den fazla yolcuya ev sahipliği yaptığı tespit edilen havalimanı 2018 yılında 465.000’den fazla yolcuya ev sahipliği yapmıştır. Havalimanının ilerleyen zamana bağlı olarak yolcu sayısında artış yerine azalma olduğu gözlemlenmiştir. Linz Havalimanının 2005 yılında 31.000 ton kargo taşıdığı ve bu rakamın 2018 yılında 52.000 tona çıktığı anlaşılmıştır. Linz Havalimanı kargo taşımacılığı konusunda da oldukça önemli bir havalimanıdır. Uluslararası bir havalimanı olsa da havalimanındaki havayolu şirketlerinin sayısı ve sefer sayıları sınırlıdır. Ancak yolcuların Linz Havalimanından hareket ederek birçok farklı ülkeye ulaşım sağlayabilecekleri söylenebilir. Havalimanında bulunan uçuş pistinin uzunluğu 3.000 m ve yüzeyi asfalttır. 1909 yılından beri kullanıldığı bilinen havalimanının oldukça uzun bir tarihi olduğunu söylemek mümkündür. Ancak bu tarihlerde yoğun kullanılmadığı bilinen havalimanındaki düzenli yolcu hava trafiği 1956 yılından itibaren gerçekleşmiştir. 1970’li yıllarda yolcu terminali inşa edilen havalimanı birçok değişikliğe uğramış ve günümüzdeki son halini almıştır. 

Linz Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Linz uçak bileti alacak olan yolcuların ilk etapta Linz Havalimanı'nda hizmet veren havayolu şirketlerini incelemeleri gerekir. Linz Havalimanı'nda hizmet veren havayolu şirketleri Air Dolomiti, Avanti Air, Corendon Airlines, Croatia Airlines, European Air Charter, Eurowings, Fly Egypt, Amazon Air ve Turkish Cargo gibi havayolu şirketleridir. Linz Havalimanından Türkiye, Almanya, Mısır ve Yunanistan gibi birçok farklı ülkeye ulaşım sağlamak mümkündür. Yolcular Linz Havalimanından hareket etmek üzere bu ülkelerden herhangi birine gitmek istemeleri durumunda havayolu şirketlerine ait web sitesini ziyaret ederek ya da çeşitli bilet uygulamalarını kullanarak online bilet satın alabilirler.

Linz Hoersching Arpt Havalimanı Havalimanı Konumu

Linz Hoersching Arpt Havalimanı Uçak Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır