Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 En Ucuz Innsbruck Airport Havalimanı Kalkışlı Uçak Biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Innsbruck Airport Havalimanı Hakkında

Innsbruck Havalimanı, Innsbruck bölgesinde hizmet veriyor. Innsbruck’a gitmek için Insbruck uçak bileti almak gerekiyor. Uçak bileti alarak, direkt olarak Innsbruck Havalimanı’na iniş yapılabiliyor. Yolcular, internet üzerinden uçak bileti alabiliyor. İnternetten uçak bileti alırken, havalimanlarını IATA koduyla aratmak mümkündür. Innsbruck Havalimanı’nın IATA kodu, INN’dır. Innsbruck’un kısaltılmış hali olarak, INN tercih edilmiştir. Havalimanları, kendi IATA kodlarını seçebiliyor. IATA kodları genellikle havalimanı isminin kısaltması oluyor. Bazen de havalimanının bulunduğu bölge ya da şehrin kısaltması tercih edilebiliyor. Her havalimanının IATA kodu, birbirinden farklıdır. Aynı kodun kullanımına izin verilmiyor.

Innsbruck Havalimanı, sivil havacılık sektöründe hizmet veriyor. 1924 senesinde Innsbruck’ta, küçük bir uçuş pisti inşa edilmiştir. Pistte, askeri alanda uçuşlar yapılmıştır. Pistin resmi olarak açılması için 1925 senesinde onay verilmiştir. Innsbruck Hava Kulübü’nün yapmış olduğu hava yarışmasıyla, havalimanının resmi olarak açıldığı halka duyurulmuştur. Açılan havalimanı, Innsbruck Havalimanı’dır. Innsbruck Havalimanı, II. Dünya Savaşı esnasında çok fazla zarar görmüştür. Bu sebeple, 1948 senesinde havalimanı tekrar inşa edilmiştir. Havalimanının tekrar inşa edilmesiyle, havalimanında sivil havacılık hizmeti verilmeye başlandı. Innsbruck Havalimanı, tanınırlığını arttırmak için 1964 senesinde Innsbruck Kış Olimpiyatları’nı düzenlemiştir. Böylelikle, birçok ülke Innsbruck Havalimanı’nı tanımaya başlamıştır. Havalimanı, 2000 senesinde yenileme ve genişletme çalışmaları yapmıştır.

Innsbruck Havalimanı Nerede?

Innsbruck Havalimanı, Innsbruck kentinde hizmet veriyor. Innsbruck kenti, Tirol eyaletinin başkentidir. Ayrıca Innsbruck, ülkedeki en büyük beşinci şehirdir. Tirol eyaleti, Avusturya’nın batı kesiminde yer alıyor. Tirol eyaletinin kuzeyinde ise İtalya bulunuyor. Tirol eyaleti, Alpler’dedir. Tirol eyaleti, Avusturya’ya başlıdır. Innsbruck Havalimanı ile Innsbruck şehir merkezi arası ortalama dört kilometredir. Innsbruck Havalimanı; Fürstenweg 180, 6020 Innsbruck adresinde hizmet veriyor.

Innsbruck Havalimanı’na Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Havalimanına gidecek olan yolcuların, tercih edebileceği ulaşım araçları şu şekildedir;

  • Otobüs: “F” otobüs hattı ile havalimanına ulaşım sağlanıyor. Ulaşım süresi yaklaşık olarak yirmi dakikadır.
  • Taksi: Taksi kullanımıyla on beş dakikada havalimanına gidilebiliyor. En hızlı ulaşım aracı taksi olarak biliniyor.
  • Tren: Şehir merkezinden trene binerek, havalimanına yakın bir konuma ulaşılabiliyor. Trenden indikten sonra, iki kilometre yürüme mesafesi bulunuyor.

Innsbruck Havalimanı’nın Özellikleri Nelerdir?

Innsbruck Havalimanı, Innsbruck bölgesinin en önemli ekonomik kaynağıdır. Havalimanı, ortalama deniz seviyesinin 581 metre yükseğine inşa edilmiştir. Havalimanında bir tane asfalt pist bulunuyor. Asfalt pistin uzunluğu, 2 bin metredir. Innsbruck Havalimanı’nda hizmet veren, bir tane terminal binası bulunuyor. Havalimanı içerisinde birçok mağaza bulunuyor. Airport Shop, havalimanında tütün satışı yapıyor. Tütünün yanı sıra; gazete, dergi, piyango ve seyahat ürünleri de Airport Shop’ta bulunuyor. Travel Value Shop ise; parfümler, alkollü içecekler, tatlılar, aksesuarlar ve kozmetik ürünleri ile hizmet veriyor. Yiyecek ve içecek hizmeti veren kafelerde havalimanında yer alıyor. Fly INN Bistro, Der Backer Ruetz ve Cafe Testa Rosa gibi restoranlar, Innsbruck Havalimanı’nda hizmet veriyor.

Innsbruck Havalimanı’na Hangi Şirketler Uçuyor?

Innsbruck Havalimanı’na, havayolu ile gitmek için Innsbruck uçak bileti satın alınmalıdır. Innsbruck Havalimanı’nda hizmet veren havayolu şirketlerinden, uçak bileti alınabiliyor. Havalimanında hizmet veren on dört havayolu şirketi bulunuyor. Bu havayolu şirketleri haricinde, havalimanının iki tane ana havayolu şirketi bulunuyor. Havalimanının ana havayolu şirketleri, Welcome Air ve Tyrolean Airlines’dır. Havalimanı yolcuları; British Airways, EasyJet, S7 Airlines ve Transavia havayolu şirketlerini daha çok tercih ediyor. Finnair, Thomson Airways, Scandinavian Airlines ve BH Air şirketleri de havalimanında hizmet veriyor. Innsbruck Havalimanı’ndan, bazı bölgelere sezonluk olarak uçuş seferleri düzenleniyor.

Innsbruck Airport Havalimanı Havalimanı Konumu

Innsbruck Airport Havalimanı Uçak Firmaları

Deutsche Lufthansa
SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır