Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Graz Thalerhof Arpt Havalimanı Hakkında

Graz Havalimanı, Avusturya'nın Graz şehrinde yer alan bir uluslararası havalimanıdır.  Graz şehrine, farklı şehirlerden, otobüs ya da Graz uçak bileti ile kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Graz Havalimanı, ülkenin güneydoğusunda, Graz şehir merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta yer almaktadır. İlk olarak 1914 yılında açılan havalimanı, zamanla yenilenerek modern bir görünüme kavuşmuştur. Graz Havalimanı, modern tesisleri ve birçok hizmetiyle, Avusturya'nın en işlek havalimanlarından biridir ve özellikle Avrupa ülkelerine yönelik seyahatlerde tercih edilmektedir.

Graz Havalimanı Nerede?

Graz Havalimanı, Avusturya'nın Graz şehrinde bulunur şehir merkezine 11 km uzaklıkta bulunmaktadır. Graz, Avusturya'nın ikinci büyük şehridir ve ülkenin güneydoğusunda yer almaktadır. Şehir, tarihi merkezi ve mimarisi ile ünlüdür ve UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak ilan edilmiştir. Graz şehri, Azerbaycan'ın batısında yer alan tarihi ve kültürel bir şehirdir. Şehir, Kura Nehri'nin kuzey kıyısında, Tiflis ve Bakü arasında yer almaktadır. Graz havalimanı şehir merkezine yakın olduğundan şehir merkezindeki bazı konumlardan havalimanına belediye otobüsü, taksi ve servis gibi ulaşım araçları ile gitmek mümkündür. Graz havalimanına ulaşmak için hangi ulaşım aracını kullanacağınıza karar verdikten sonra, araçların kalkış yeri ve saatleri hakkında gerekli bilgi için şehrin belediyesinden bilgi alabilirsiniz.

Graz Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Graz Havalimanı, şehir merkezine ulaşım için taksi ve özel araçlarla yapılabilecek transferlerin yanı sıra, belediye otobüsleri de kullanılabilir. Belediye otobüsleri havalimanından şehir merkezine düzenli seferler düzenlemektedir. Aşağıda Graz Havalimanı’na ulaşım için tercih edilebilecek ulaşım araçları hakkında bilgi verilmiştir.

  • Taksi: Graz Havalimanı'na taksiyle gitmek oldukça kolaydır. Graz şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için taksi kullanabilirsiniz. Havalimanı terminalinde taksi durakları bulunmaktadır ve burada bekleyen taksilerle şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden Graz havalimanına mesafe 9 km’dir. Ulaşım yaklaşık 19 dk sürmektedir. Graz havalimanına taksi ile ulaşım ücreti 22.10 €’dur.
  • Belediye Otobüsü: Graz Havalimanı'na belediye otobüsüyle de ulaşabilirsiniz. Graz şehir merkezinden hareket eden belediye otobüsleri, havalimanına kadar gitmektedir. Havalimanına ulaşmak için kullanabileceğiniz otobüsler ‘’S5, 630, 62’’ olarak numaralandırılmıştır. Otobüs biletleri otobüs içinde veya bilet satış noktalarından temin edilebilir.
  • Servis: Graz havalimanına bağlı çalışan servisler ile şehrin belli konumlarından Graz havalimanına ulaşım sağlanabilmektedir. Servislerin kalkış yerleri ve saatleri hakkında havalimanının danışma bölümüne ulaşarak gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Graz Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

Graz Havalimanı, yılda yaklaşık olarak 1.2 milyon yolcuya hizmet vermektedir ve birçok havayolu şirketi tarafından kullanılmaktadır. Havalimanında, birçok uçuş seçeneği mevcuttur. Havalimanında, birçok yolcu hizmeti sunulmaktadır. Güvenlik kontrolü, pasaport kontrolü, bagaj işlemleri, banka ve para değiştirme hizmetleri, duty-free mağazaları, restoranlar ve kafeler havalimanının sunduğu hizmetler arasındadır. Ayrıca, havalimanında bir de konferans salonu bulunmaktadır.

Graz Havalimanı, şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunduğu için, ulaşım oldukça kolaydır. Havalimanından şehir merkezine otobüs, taksi veya araç kiralama seçenekleriyle ulaşmak mümkündür. Havalimanı ayrıca, şehir merkezine giden tren hatlarına da bağlıdır.

Graz Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Graz Havalimanı, birçok havayolu şirketi tarafından kullanılmaktadır. Havalimanında, Austrian Airlines, Lufthansa, Turkish Airlines, Ryanair, Wizz Air, Swiss ve easyJet gibi birçok uluslararası havayolu şirketi faaliyet göstermektedir. Bu havayolu şirketleri, Graz Havalimanı'ndan Avrupa'nın birçok şehrine uçuş gerçekleştirmektedir. Graz uçak bileti almak için Türk Hava Yolları’nı ya da belirtilen havayolu şirketlerinden birini tercih edebilirsiniz.

Graz Havalimanı'ndan Almanya, İngiltere, İspanya ve İtalya gibi Avrupa ülkelerine düzenlenen uçuşlar oldukça yaygındır. Almanya'da Berlin, Frankfurt, Münih ve Stuttgart, İngiltere'de Londra ve Manchester, İspanya'da Barselona ve Valencia, İtalya'da Roma ve Milano gibi şehirlere uçuş seçenekleri mevcuttur.

Graz Thalerhof Arpt Havalimanı Havalimanı Konumu

Graz Thalerhof Arpt Havalimanı Uçak Firmaları

Deutsche Lufthansa
SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır