Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 En Ucuz Tut Otogarı Kalkışlı Otobüs Biletleri

 En Ucuz Tut Otogarı Varışlı Otobüs Biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Tut Otogarı Hakkında

Tut otogarı Adıyaman ilinin Tut ilçesinin Ayniye Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi'nde bulunur.  Tut otobüs firmaları ile ilçeye bilet alınarak ulaşım sağlanabilir. Otogara gelinlikten sonra şehir içi ulaşım ile ilçe merkezine seyahat edilebilir. 

Adıyaman yol ağrılarının gelişmiş olduğu bir merkezdedir. Şehre hava yolu ile gelecekler için Adıyaman Havalimanı kullanılabilirken demiryolunu kullanmak isteyenler için de Adıyaman Tren Garı kullanılabilir. Bu seçenekler ile ulaşım sağlamak oldukça kolaydır.

Tut Adıyaman'a 60 kilometre ya mesafede bulunan bir ilçedir. İlçenin nüfusu 10.000'dir. Adıyaman'ın kuzeybatısında Güneydoğu torosların uzantısı bir yerdedir. Yeşillikler beldesi olarak bilinir. İlçede tarım alanlarının kısıtlı olması yüksek miktarda göç vermesine neden olmuştur. İlçe nüfusunun iki katı kadar birinin yurt içinde ve yurt dışında başka yerlerde yaşamaktadır.

Tut Otogarından İlçe Merkezine Nasıl Gidilir?

Tut otogarından ilçe merkezine ulaşımda minibüsler ve dolmuşlar kullanılır. Otogarın ilçe merkezine oldukça yakın olması araç kullanımı gereksinimi de azaltmıştır. Ancak eşyalı olan yolcuların araç kullanımı önem taşır. 

Tut ilçesinde kullanılan toplu taşıma araçları genellikle Adıyaman ile Tut arasında hizmet verir. Aynı zamanda ilçeden köylere gitmede de dolmuş ve minibüsler kullanılır. Düşük nüfus sebebiyle toplu taşımaya olan ihtiyaç oldukça düşüktür. Yoğun olmasa da dolmuş ve minibüs seferleri yapılır.

Tut Otogarından İlçe Merkezine Taksi İle Ulaşım

Tut otogarından ilçe merkezine giderken taksi kullanımına büyük gereksinim duyulmaz. İlçenin küçük olması araçlara olan ihtiyacı azaltmıştır. Ancak yine yoğun olmasa da taksilerin kullanıldığı görülür. Özellikle gecenin geç saatlerinde otogara ulaşan yolcular taksi kullanır. 

Taksiler bu saatte yolcuyu gideceği noktaya kadar bırakır. Aynı zamanda ağır eşyası olan yolcular da taksi kullanarak rahat bir şekilde seyahat eder. İlçe içerisindeki mesafelerin kısa olması taksi ücretlerinin de uygun olmasını sağlamıştır. Tut ilçesinde taksi ücretleri 10 ile 20 lira arasında değişir.

Tut Otogarından İlçe Merkezine Servis İle Ulaşım 

Tut otogarından merkeze gitmede önemli olan bir diğer toplu taşıma aracı da otobüs firmalarının servisleridir. Bu servisler otobüsler otogara ulaşır ulaşmaz yolcuları koordine ederek ilçe merkezine bırakır. 

Firmaların servisleri tamamıyla ücretsizdir. Bu bakımdan sıklıkla kullanılırlar. Ancak her firmanın servisinin olmaması durumu zorlaştırır gibi görünse de yine farklı bir firmanın servisi ile de ulaşım sağlanabilir. Firmalar bu konuda yolculara kolaylık sağlar.

Tut Otogarından İlçe Merkezine Otobüs İle Ulaşım 

Tut ilçesine seyahat etmek için Tut otobüs bileti alınmalıdır. Bilet alındıktan sonra ilçeye ulaşım rahat bir şekilde sağlanır. İlçe içerisinde ulaşım sağlayan belediye otobüsleri yoktur. Nüfusun düşük olması bu gereksinimin ortadan kalkmasına neden olmuştur.

Tut Otogarı Konumu

Tut Otogarı Otobüs Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır