Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
660 km
Yaklaşık Sefer Süresi
11-13s
En Son Satış
2 saat 3 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
350 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

İstanbul Hakkında

İstanbul, Marmara bölgesinde yer alır, Türkiye'nin en kalabalık ve en büyük şehridir. Coğrafi konumu nedeniyle tarih boyunca önemli bir yerleşim yeri olmuş ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. İstanbul, 2 kıtayı birbirine bağlayan önemli bir noktada yer alması nedeniyle Avrupa ve Asya kültürlerinin birleştiği benzersiz bir şehirdir.  İstanbul şehrinde kullanıma açık 3 adet otogar bulunmaktadır. Bunlar Esenler, Harem ve Alibeyköy otogarlarıdır.

 Esenler otogarı ise İstanbul şehrinin merkez otogarı olarak bilinmektedir. Fatih semti ise İstanbul şehrinin merkezi olarak bilinmektedir. Esenler otogarı ile İstanbul il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 9 km’dir. Esenler otogarı Altıntepsi mahallesinde yer almaktadır. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleri, metro, tramvay ve feribot ile İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz. İstanbul ilindeki otogara belediye otobüsü ile ulaşım sağlamak için 33B Hattı kullanılmaktadır.

Metro 

Esenler otogarından, İstanbul il merkezi olarak bilinen Fatih semtine M1B metro hattı ile ulaşım sağlanabilir.

Tramvay 

Esenler otogarından, İstanbul il merkezi olarak bilinen Fatih semtine T1 tramvay hattı ile ulaşım sağlanabilir.

Yolcu Servisi 

İstanbul otogarından il merkezine otobüs firmalarının kendine ait servis hizmetleri bulunmaktadır.

Minibüs

İstanbul Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (İstanbul Otogarı) giden minibüsler şehir içi ulaşım minibüsleriyle sağlanmaktadır. İstanbul şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. İstanbul'da bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

İstanbul otogarı ile İstanbul il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 9 km’dir. İstanbul otogarından binilen taksinin İstanbul il merkezine ulaşım ücreti 90 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 12 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 40 TL’dir.

Feribot 

İstanbul Deniz Otobüsleri (IDO), İstanbul'da deniz yoluyla yolcu taşımacılığı hizmeti veren bir şirkettir. İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan Marmara Denizi üzerindeki hatlarda seferler düzenlemektedir. Şirket, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olarak hizmet vermektedir. İDO'nun seferleri, sabahın erken saatlerinden gece geç saatlere kadar devam etmektedir. Şirketin hatları arasında en popüler olanları Kabataş, Beşiktaş, Üsküdar, Kadıköy, Bursa ve Yalova gibi noktaları kapsamaktadır. İDO'nun biletleri, online olarak veya deniz limanlarındaki bilet gişelerinden satın alınabilir.

Tosya Hakkında

Tosya otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesinde bulunan Kastamonu ilinde yer alır. Kastamonu şehir merkezi ile Tosya otogarı arasındaki mesafe 68,4 km’dir. İlçeye gelindiğinde Ilgaz Dağı Milli Parkı, Yeşil Göl, Kadınçayırı Tabiat Parkı, Dipsiz Göl Tabiat Parkı, Gavur Kayası Kalesi, Çukurhan Göleti, Tosya Çarşısı, Harman Tepe Höyüğü gibi ilçenin doğal yapısı ve tarihi dokuları ziyaret edilebilir. Tosya, TÜİK 2022 tahmini verilerine göre 39.609 nüfusa sahip olarak gelişmekte olan bir ilçedir. İlçeye karayolundan özel araçla veya Tosya otobüsleri ile ulaşmak mümkündür. Ulusalda hizmet veren pek çok otobüs firmaları ile birlikte bölgede de hizmet veren çeşitli otobüs firmalarıyla da ulaşım sağlanması mümkündür. Bunun için Kastamonu otobüs bileti alınması yeterli olmaktadır. Kastamonu otogarına gelen biri ise rahatlıkla ilçe merkezine ulaşım sağlayabilir. Bu ulaşım için toplu taşıma seçenekleri mevcuttur. Tosya otogar ile Tosya ilçe merkezi arası 2,9 km’dir. Tosya merkezden otogara ulaşmak için toplu taşıma araçları kullanılabilir.

Belediye Otobüsü

Tosya otogarı, Tosya ilçe merkezine oldukça yakın bir alana konumlandırılmıştır. Bu sebeple direkt otogara gelen bir belediye otobüs hattı bulunmamaktadır. Ancak, otogarın yakınından geçen güzergahlar ile ulaşımı sağlayan otobüsler vardır. Ek olarak Tosya ilçesinden Kastamonu şehrine ulaşılabilir. Cumhuriyet Meydanından 07:02’de başlayan otobüs seferleri ile ulaşım kolaylaştırılabilmektedir. 

Yolcu Servisi

İlçe otogarına ulaşmak için tercih edilen otobüs firmasının ilçe merkeziyle otogar arasında yolcu servis hizmeti olabilir. Bu hizmetin sürekliliği ise otobüs firmalarına göre farklılık göstermektedir. Bunun için otogardaki danışma birimlerinden bilgi alınması mümkündür.

Minibüs

Tosya ilçe merkezinden otogara direkt giden minibüs yoktur. Ancak, Tosya ilçesinden çevre ilçelere ulaşmak mümkündür. İlçe merkezden hareket eden minibüs seferleri ile ulaşım sağlamak mümkündür. Minibüslerin saatleri ise otogardaki danışma birimlerinden öğrenilebilir.

Taksi

İlçe otogarı ile ilçe merkezi arası 1 kilometre olduğu bilinmektedir. Dolayısıyla taksi ile tahmini ulaşım süresi 4 dakikadadır. Toplu taşıma ile ulaşmayı tercih etmeyenler ilçe merkezinden otogara ulaşım için yaya yolunu da tercih edebilirler. Ayrıca taksi ile ulaşmak isteyenler için hizmet bedeli ise 39,00 TL’dir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

11-13 s Tosya - İstanbul
660 KM 
SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır