Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 En Ucuz Sincik Otogarı Kalkışlı Otobüs Biletleri

 En Ucuz Sincik Otogarı Varışlı Otobüs Biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sincik Otogarı Hakkında

Sincik otogarı Adıyaman ilinin Sincik ilçesinin Kahta Sincik yolu üzerinde bulunur. Sincik otobüs firmaları aracılığıyla bilet alınarak ilçeye seyahat edilebilir. İlçe otogarına ulaşım sağlandıktan sonra merkeze gitmek için birçok ulaşım alternatifi bulunur. Bunların başında karayolunda kullanılan minibüs ve dolmuşlar gelir. 

Adıyaman'a ulaşım sağlamak için Adıyaman havalimanı da kullanılabilir. Ulaşım seçenekleri bakımından zengin olan Adıyaman demiryolu ile de ulaşıma açıktır. Ayrıca yakın zamanda bitirilmesi planlanan hızlı tren inşaatı da vardır. 

Adıyaman'ın 18 bin nüfusa sahip ilçesidir. İlçe halkının tamamı akrabadır. Rişvan aşiretine mensup olan bu ilçenin en büyük boyları ise Alikan ve Karaçur aşiretleridir. Nemrut Dağı Kahta'dan daha fazla Sincik'e yakındır. İlçenin doğal yapısı dağlık ve dağınıktır.

Sincik Otogarından İlçe Merkezine Nasıl Gidilir?

Küçük bir ilçe olan Sincik'te ulaşım ağları yeterince gelişmemiştir. Bunun bir diğer nedeni ise arazi yapısının dağlık ve engebeli olmasıdır. Ancak Sincik otogarına varan yolcular ilçedeki toplu taşıma araçları ile merkeze ulaştırılır. 

Dolmuş ve minibüsler ile ulaşım sağlanabilir. Hem otogardan ilçe merkezine hem de ilçe merkezinden ilçenin her noktasına giden bu minibüsler halka her gün hizmet verir. Sabahın erken saatlerinde başlayan bu seferler gece saatlerine kadar sürer. 

Sincik içerisinde ve Sincik'ten çevre il ve ilçelere giden minibüs ve dolmuşlar her noktadan yolcu aldıkları için yoğun olarak kullanılırlar.

Sincik Otogarından İlçe Merkezine Taksi İle Ulaşım

Sincik otogarından ilçe merkezine ulaşımda bir diğer alternatif ise ticari taksilerdir. Küçük bir İlçe olan Sincik'te mesafeler oldukça kısadır. Mesafelerin kısa olması ulaşımın da rahat yapılmasını sağlamıştır. 

İlçe otogarına varıldıktan sonra her an hazır bekleyen taksiler ile ilçelerinin istenen her noktasına gidilebilir. Özellikle minibüs ve dolmuşların çalışmadığı gece saatlerinde taksiler yoğun olarak kullanılır. Ağır eşyalı yolcuların da sıklıkla tercih ettiği bir ulaşım aracıdır. Sincik otogarından ilçe merkezine taksi ücreti 10 ile 20 lira arasında değişir.

Sincik Otogarından İlçe Merkezine Servis İle Ulaşım 

Sincik otogarından ilçe merkezine gitmek için otobüs firmalarının servisleri de kullanılabilir. Otobüs firmalarının servisleri yolcular otogara vardıktan hemen sonra hizmete başlarlar. Yolcuları otogardan alarak ilçe merkezine ve belirli noktaları bırakan bu servisler eve hizmet vermemektedir. Ancak her firmanın servisi yoktur. 

Gideceği yere servisle gitmeyi planlayan kişiler yolculuk yaptıkları firmanın servisinin olup olmadığını araştırmalıdır. Servislerin tamamen ücretsiz olması sık kullanımında etkili olmuştur.

Sincik Otogarından İlçe Merkezine Otobüs İle Ulaşım 

Sincik otobüs bileti aldıktan sonra ilçeye yapılan seyahatlerde öncelikle otogara gelinir. Otogardan ilçe merkezine ulaşmak için belediye otobüsleri de hizmet verir. Hem ilçe içerisinde hem de Adıyaman merkeze ve diğer ilçelere ulaşım sağlayan bu otobüsler belediyeye bağlıdır. 

Belediye bağlı oldukları için diğer toplu taşıma araçlarından daha uygun ücretlidirler. Belirli duraklarda yolcu alındıktan sonra ilçenin her noktasına hizmet verirler. Belediye otobüsleri günün erken saatlerinde hizmete başlayarak akşam saatlerine kadar yolcu taşımaya devam ederler.

Sincik Otogarı Konumu

Sincik Otogarı Otobüs Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır